PARAMEDYA

FLASH HABER TÜRKİYE SURİYEYE GİRDİ

FLASH HABER TÜRKİYE SURİYEYE GİRDİ

Yabancı ajanslar Türk birliklerinin Suriye'ye giriş yaptığını son dakika haber olarak dünyaya duyurdu. Türk birliklerinin sınır duvarının bir bölümünü kaldırdığı iddia edildi.

Bloomberg’e konuşan Türk yetkili ismini vermeden açıklamalarda bulundu. Türk askerinin sınırdan giriş yaptığını belirten yetkili, “Türk ordusu, Kürtleri sınırdan uzaklaştırmak için Suriye’nin kuzeydoğusundan giriş yapmaya başladı” dedi.
Bloomberg’ten Onur Ant ve Selcan Hacaoğlu imzalı haberde yetkilinin konuyla ilgili başka bir detay vermediği belirtildi.
Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte" dedi. Bu açıklamadan bir süre sonra Reuters, Türk yetkililere dayandırdığı haberde, askeri operasyonun henüz başlamadığını duyurdu.
DUVAR AÇILDI
Bu açıklamaların ardından Türk yetkililerden flaş bir açıklama geldi. Reuters’a ismini açıklamadan konuşan Türk yetkililer, askeri müdahalenin henüz başlamadığını belirtti. Yetkililer, “Türk askeri ağır ekipmanlarla sınır duvarındaki bir parçayı yerinden çıkardı” ifadesini kullandı. Türk yetkililer, son hazırlıkların devam ettiğini ve hem askerlerin hem de ekipmanların yerleştirilmesinin tamamlandığını söyledi.

Etiketler: suriye askeri operasyon

Facebook Yorumları