PARAMEDYA

Nadide Kısa Banka Şehididir

Nadide Kısa Banka Şehididir

Nadide KISA’nın ömrü de kısa oldu. Nadide KISA dost ateşi ile mobbing öldürdü. Cephede ileri bakarken kalleşçe arkadan pusu yedi. Üstelik, “hiç beklemediği kendine destek olduğunu sandığı Bölge ve Genel Müdürlük birimleri ateşi ile öldürüldü”.

“NADİDE KISA”  BANKA ŞEHİTİDİR
Bankacılıkta cephe sahadır. Saha “Şube”dir. Nadide KISA cephede savaşan öncü NEFER’di.  Genel Müdürlük ve Bölgeler Şubelere  Lojistik Destek veren servislerdir. Lojistik desteğiniz ne kadar sağlam ve doğru yapılandırılır ise sahada verilen savaşı çok kolay kazanırsınız. Şubedeki Komutan savaşın sonucunu belirler. Komutanda “liyakat” yok ise NEFER’ler bir bir yere düşer. Genel Müdürlükteki Komite kademesi sorunun komutandan kaynaklandığını çoğu zaman görmez / göremez. Gidip bir cephede dolaşıp “savaşçılar ile konuşayım” demez çünkü. Komutanın her dediğine inanacak kadar körelmiştir çünkü.
Nadide KISA’nın ömrü de kısa oldu. Nadide KISA dost ateşi ile mobbing öldürdü. Cephede ileri bakarken kalleşçe arkadan pusu yedi. Üstelik, “hiç beklemediği kendine destek olduğunu sandığı Bölge ve Genel Müdürlük birimleri ateşi ile öldürüldü”. Karşılık bile veremedi. Elindeki silahta mermi yoktu çünkü. Aldığı terbiye üstlerine karşı gelmemeyi öğretmişti. “Yaptığı işi sorgulamayı bile kurumuna ihanet görür” bilirdi, öyle iş ahlakı vardı çünkü. Sorunların bir gün biteceğini çalışmaları ve çabalarının birileri tarafından görülüp fark edileceğini umdu hep.  Fark edilmedi oysa. Dövüştü karada ve denizde. Yağmurda ve çamurda hep koşturdu. Islandı aldırmadı, İstanbul sokaklarında üşüdü aldırmadı. Sorunlar üst üste geldi aldırmadı. Kaybedilen savaşım faturası da kendine çıkarıldı rütbeleri söküldü. Komutanı askerine sahip çıkamamış yetmiyormuş gibi kendi yetersizliğini kamuflaj ile iyi makyajlıyordu zira.
Nadide KISA, aşağılandı, hor görüldü üstelik destek vermesi gereken birimler tarafından. Elindeki silahta mermi bile yoktu. Yine de süngü ile savaştı. Çakma Komutanlarına, hiç karşılık vermedi / veremedi, vermeyi de düşünmedi. İsyan etmedi / edemedi, etmeyi de düşünmedi.
Gün geldi içine attığı sorunları küçücük kalbi taşıyamadı:  DURDU!
Nadide KISA’yı hiç tanımam, karşılaşmadık da, bizim de özelliğimiz ve aldığımız güç kaynağımız bu zaten, askerlerini kendi rütbesi için gözünü kırpmadan harcayan beceriksizlerin maskesini indirmek : “hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için artık” biline.
Bunun içindir : Hiç tanımadığımız insanlar için göz yaşı döktük !
Erol TAŞDELEN
tasdelen34@gmail.com

 

Etiketler: nadide kısanadide kısa mobbing
Erol TAŞDELEN
Erol TAŞDELEN

Erol Taşdelen, 1969 Niksar doğumlu. Siyaset Bilimci, Ekonomist, araştırmacı. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi – Kamu Yönetimi Lisans ( 1990 ), İ.Ü. İktisat Fakültesi – Maliye Bölümü’nden “Bölgeler arası dengesizlik ve Türkiye” tezi ile Y. Lisansını ( 1993 ) tamamladı . Ayrıca
AÖF – “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” – “Tarım” – “Turizm ve Otel İşletmeciliği” – “Yerel Yönetimler” bölümleri mezunu. 1991 yılında başladığı iş hayatında Yapı Kredi Bankası, Toprakbank, Kentbank, Finansbank ve Akbank’ta çalıştı.  Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesi’nde Konuk Öğretim Görevlisi olarak yıllarca, “Finans, Finansal Yatırım Araçları, Kamu – Özel Sektör İlişkileri, CRM, Makro Ekonomi” dersleri verdi..Piyasalar, Ekonomi, Kriz üzerine ağırlıklı sanayici iş adamlarına bilgilendirici konferanslar verdi. Amatör olarak ilgilendiği Hat ve Çini sanat eserleri ile karma sergiler açtı. Evli, Ada ve Ege adında ikiz çocukları var.

Facebook Yorumları