Yerli  ve yabancı ortaklı bankada personel katliamı bir kez daha başladı. Son bir haftada 200’e yakın personel performans gerekçesiyle işten çıkartıldı.
Bankalar batık kredilerin ve öngörüsüz yönetimin faturasını şube personeline kesiyor. Geçtiğimiz yıl çok sayıda personeli işten çıkartması ile gündeme gelen yerli-yabancı ortaklı bankada İnsan Kaynakları bir kez daha kıyıma başladı.
Türkiye’nin bir çok şubesindeki personeli performans gerekçesiyle işten çıkartmaya başladı. İşten çıkartılanlar arasında yaşı 40 ve üzeri olanların yanı sıra 7-8 yıllık personelin de olduğu belirtiliyor. Şu ana kadar aralarında bazı şube müdürlerinin de bulunduğu 200 bankacıyı işen çıkarttı.
GEREKÇE AYNI
İşten çıkartılan personellerin tamamı performans gerekçesiyle. Ancak personellerin büyük bir bölümü bankadan istifa yolu ile ayrılıyor. 2 maaş artı tazminat teklifi yapılan personel referans kirliliği korkusu nedeniyle istifa ediyor.
Öte yandan çıkartılanların tamamının sendikalı olması da dikkat çekiyor. Banka çalışanları  sendikayı kendilerine sahip çıkmamakla suçluyorlar.
Söz konusu bankada çıkartmaların yılbaşına kadar devam etmesi ve bu sayının 500 civarında olması bekleniyor.