Türk Hava Yolları’nın en önemli iştirak TGS Hamidiye Su ile anlaşmasını bitirip, Fransız şirket ile yola devam karırı aldı.
Yerli ve milli söylemi Türk Hava Yolları’nda sözde kaldı. Türk Hava Yolları’nın yer hizmetini veren TGS, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Hamidiye Su ile anlaşmasını bitirdi. Şirket bundan böyle Sırma Su kullanacak. Sırma Su bir süre önce Fransız su ve yoğurt markası Danone, satılmıştı.
TGS’den yapılan açıklamaya göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait su markası Hamidiye ile THY’nin iştirak şirketi TGS yer hizmetleri şirketi arasındaki anlaşma bitirildi. TGS bundan böyle suyu Hamidiye yerine Sırma’dan alacak.
Turkish Ground Services firmasından yapılan duyuru ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştiraklerden biri olan Hamidiye marka su alımının durdurulduğu belirtildi. TGS’den gönderilen duyuruda, 30 Eylül (bugün) itibariyle personel içme suyu alımı yapılan Hamidiye A.Ş ile sözleşmenin sona erdiği bugünden itibaren Sırma Grup İçecek ve Sanayi Tic. AŞ ile devam edileceği vurgulandı.
Bilindiği gibi THY uçaklarında da bardak su olarak Hamidiye, şişe bu olarak ise Sırma marka sular kullanılıyordu. Benzer kararın THY için verilip verilmeyeceği şimdiden merak konusu oldu.
SIRMA SU FRANSIZ ŞİRKETE SATILMIŞTI
Fransız su ve yoğurt markası Danone, Türkiye’nin en büyük su ve gazlı içecek markalarından Sırma ile ortaklık anlaşması imzalamıştı.  Danone, Sırma su markasının yüzde 50.1’lik kısmını satın alarak çoğunluk hissesine sahip oldu