Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin çizimini Hürriyet Ankara ekibine gösterdi. 
Olacak olmayacak tartışmaları sürerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin çizimini Hürriyet Ankara ekibine gösterdi. 
hürriyet ekibinin şok olmuşcasına hayran kaldıkları çizimle ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Cumhurbaşkanımız bu projeye ‘devrim’ niteliğinde bakıyor. Aralık ayında şu an imalatı başlayan yürüyen prototipi sunacağız. İmkân olursa Cumhurbaşkanımız da binsin istiyoruz” dedi
Yerli otomobile ilişkin yol haritasının çizildiğini ve yürüyen prototipin imal edildiğini kaydeden Varank, “Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), aralıkta yürüyen prototipi Türkiye’ye sunmak istiyor. İmkan olursa Cumhurbaşkanımız da binsin istiyoruz. Bilişim Vadisi’nde Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’nun bir Ar-Ge merkezi yatırımı var. Ekimde yerleşmeye başlayacaklar. Kamu olarak destek veriyoruz ama bu bir ticari proje, onlar bu işi yürütüyorlar. Cumhurbaşkanımız da bu işin çok uzamasından elbette ki rahatsız. O da bir an önce tamamlanarak, prototipten sonra bu ürünün üretilip satılmasını istiyor. Bunu Türkiye için de, yerli bir otomobilin oluşturulması açısından da ‘devrim’ niteliğinde görüyor. SUV ile C segmentinde çıkmayı hedefliyorlar. Satışı artan bir model. 2022’de ilk araç çıktığında Türkiye bölgesinde bu segmentte ilk elektrikli otomobili üretmiş olarak ön plana çıkacak” dedi.


Fotoğraf: Hürriyet