Para Politikası Kurulu faiz kararını bugün saat 14.00’te açıklayacak. konut alacaklardan tutun da işadamına kadar herkes bu kararı bekliyor.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bugün bir araya gelerek faiz kararını verecek. Kurul faiz kararını bugün saat 14:00’da açıklayacak. 
Piyasaların bu haftaya dair Türkiye ile ilgili en önemli gündem maddesini bu toplantı oluşturuyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü AKP Eskişehir İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, “Enflasyon düşüyor, faizler iniyor, daha da düşecek. Perşembe para piyasası kurulu toplanıyor. İnanıyorum ki faizler daha da düşecek. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz” açıklamasında bulundu.
PİYASA DURDU
Merkez Bankası’nın faiz indirimi beklentisi nedeniyle piyasa kelimenin tam anlamıyla durmuş vaziyette. Bankaları son 20 gündür kredi başvurusu “düşük faiz beklentisiyle”neredeyse durmuş durumda. Konut alacak vatandaştan, işadamına kadar neredeyse herkes faiz indirim haberini bekliyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla 400 paz puana kadar yani 4 puana kadar faiz indirimi beklenenler bulunuyor. Ancak Merkez Bankası’nın 250 baz ile 300 arasında bir indirim güçlü bir olasılık olarak görülüyor.