Türkiye’nin en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Profilo Alışveriş Merkezi 425 Milyon TL’ye İş Bankası tarafından satışa çıkartıldı.
1998 yılında açılan ve duayen sanayici Jak Kamhi’nin şirketi Profilo Sanayi tarafından işletilen Profilo Alışveriş Merkezi, son yıllarda bölgede açılan yeni alışveriş merkezleriyle rekabette zorlanmaya başlamıştı.
Özellikle son birkaç yılda ziyaretçi trafiğinin azaldığı merkezde perakende mağazalarının sayısı azalmış, hatta bazı katlar ofise dönüştürülmüştü.  
İş Bankası’nın web sitesinde Profilo AVM teklif usülü satılığa çıkarıldı. AVM için 425 Milyon TL isteniyor. İhaleye girmek için 8.5 Milyon TL teminat yatırılması gerekiyor.
Verilen bilgilere göre AVM’nin yüzde 71’i dolu durumda. AVM için 5 yıl önce Kamhi Ailesi 150 Mİlyon Dolar istiyordu. 
ORTAĞINA KIZIP HİSSELERİ SATMIŞTI 
Kamhi Ailesi, 2003 yılında da büyük bir satış yapmıştı. Alman ortak BSH ile yollarını ayıran Kamhiler; BSH Profilo’daki hisselerini ortağı yerine Deutsche Bank’a sattı. Kamhi’nin şirketteki yaklaşık yüzde 25’lik hissesini 159.2 milyon dolara satışıyla 8 yıllık ortaklık sona erdi.
Kısa bir süre önce oğlu Hayati Kamhi’nin intiharı ile sarsılar duayen sanayici Jak Kamhi, geçen yıl verdiği bir röportajda “Kuruluşlarımızın en önemli yöneticisi olan oğlum Hayati’nin hayatına son vermesinde BSH’nin Profilo Grubu’na ve tüm hissedarlarımıza verdiği zarardan duyduğu üzüntünün önemli bir payı olduğunu düşünüyorum” şeklinde ilginç bir değerlendirme yapmıştı.