PARAMEDYA

İNG rahat borçlandı

İNG rahat borçlandı

ING Türkiye, 11 ülkeden 20 bankanın katılımıyla 305 milyon Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı.

ING Türkiye, 11 ülkeden 20 bankanın katılımıyla 305 milyon Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı. ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, bu sendikasyon kredisinin Türkiye’ye olan güvenin işareti olduğunu dile getirerek, “Her ölçekte işletmemizin yanında olarak, yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.  
ING Türkiye, genel ticaret finansmanında kullanılmak üzere 190 milyon Euro ve 96 milyon Amerikan Doları (toplam 305 milyon Amerikan Doları) tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı. 1 Ağustos tarihinde imzaları atılan işlemde, Standard Chartered Bank koordinatör, Mizuho Bank, Ltd. ise işlem ajan bankası olarak görev aldı.
367 gün vadeli sendikasyon kredisinin komisyonlar dahil toplam marjı Euro için %2,40, Amerikan Doları için ise %2,50 olarak gerçekleşti.
Kreditörler tarafından, ING Türkiye’nin refinansman işlemine hedeflenen tutarın yaklaşık 1.7 katı talep gelmesine rağmen, ING Türkiye dış borçlanma hedefleri doğrultusunda işlemi yaklaşık 305 milyon Amerikan Doları olarak kapattı.   
İşlemde  Barclays Bank PLC, Doha Bank, Q.P.S.C Dubai Branch, Goldman Sachs International Bank, J.P. Morgan Securities plc,  Standard Chartered Bank, Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe Limited, Sberbank (Switzerland) AG ve Sberbank Europe AG yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak yer aldı. Bu bankalara ek olarak, 12 banka daha sendikasyon kredisine çeşitli seviyelerde katılım gösterdi.
 

Etiketler: ing bank sendikasyon kredisiing genel müdürü pınar abay

Facebook Yorumları