Türkiye’de bir çok çok projeyi destekleyen Denizbank bu kez, binlerce kadının ücretsiz kanser taraması için projeye destek çıktı.
Tarımdan turizme bir çok alanda projelere destek çıkaması ile bilinen Denizbank, bu kez en çok ölümler arasında yer alan kanser konusunda önemli bir adım attı. 
Denizbank  ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi  ile ortak bir proje ile 5 bin kadının kanser taramasından geçmesini sağlayacak. Tamamen ücretsiz olacak olan bu tarama merkezinin açılışına Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in yanı sıra Gülben Ergen de katıldı.
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise sağlıklı bir toplum ve güçlü bir geleceğin ancak sağlıklı ve güçlü kadınlarla mümkün olabileceğine dikkat çekerek, şunları söyledi:
Meme kanseri görülme sıklığının son 20 yılda 2 katından fazla arttığı ve her yıl 25 bin yeni meme kanseri tanısı konulan ülkemizde, böylesi kritik bir konuyu sahiplenerek, kadınlarımıza bu anlamda sosyal fayda oluşturmak üzere yola çıkan Kadın Kanserleri Merkezi’ni desteklemek bizim için son derece önemli. Bu merkez, gerek işinin ehli doktorlarımız gerekse ileri düzey teknolojik donanımı ile kadın sağlığına yönelik çok önemli bir fonksiyonu yerine getirecek. İlk etapta 5 bin kadınımıza sunulan tarama fırsatının yanı sıra bu çalışmadan elde edilecek veriler çeşitli kongrelerde sunulmak üzere bilimsel araştırmalara da temel oluşturacak.
Meme kanserinin Türkiye’de her 8 kadından birinin hayatının bir döneminde kapısını çaldığını belirten Ateş, “Yaygın görülen bir kanser türü olmakla birlikte, erken teşhiste hastalığın tedavi şansı yüzde yüzlere yaklaşıyor. Dolayısıyla kadınlarımızın meme kanseri ve düzenli tetkikler konusunda erken yaşta edinecekleri farkındalık, bu hastalığa karşı mücadelede kritik öneme haiz. Denizbank ailesi olarak kadınlarımızın sağlığı, dolayısıyla ülkemizin geleceği açısından böylesine değerli bir girişimin destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.