PARAMEDYA

Fibabanka işini biliyor

Fibabanka işini biliyor

Fibabanka, 2018 yıl sonu itibarıyla, geçen yılın %18 üzerinde 196,7 milyon TL net kar elde ederken 2018 yıl sonu itibarıyla aktif toplamı 20,6 milyar TL olarak gerçekleşti. 

Fibabanka’nın kredi portföy büyüklüğü 14,1 milyar TL, kredilerin toplam aktifler içindeki payı %68 oldu. Aynı dönemde, toplam pasiflerin %52’sini oluşturan müşteri mevduatı ise 10,7 milyar TL olarak gerçekleşti.

2018 sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert sonuçlardan memnun olduklarını belirtti:
“Fibabanka olarak, orta ölçekli banka olma hedefine uygun bir şekilde 2018 yılında da büyümeyi istikrarlı ve temkinli bir şekilde sürdürdük. Dijitalleşme, tabana yayılma ve mutlu çalışan-mutlu müşteri yaratma hedeflerimiz doğrultusunda sektörümüzde birçok öncü ve yenilikçi projeyi hayata geçirdik. 2017 yılında başlattığımız şube dışı kanallar aracılığıyla yeni müşteri kazanımı konusundaki çalışmalarımızı 2018 yılında da sürdürdük. İş ortaklarımızla birlikte müşteri odaklı yaklaşımlarla 2019 yılında da, sürdürülebilir karlı büyüme hedefimiz doğrultusunda yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Fibabanka Hakkında:
Fiba Grup bünyesine 27 Ekim 2010 tarihinde katılan Fibabanka, “Anlarız hızla, çözeriz hızla” yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet vermektedir. Fibabanka, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’de toplam 71 şubesi ve yaklaşık 1.600 çalışanı ile Kurumsal, Ticari, KOBİ, Tarım, Bireysel ve Özel Bankacılık alanlarında faaliyet göstermektedir.
 

Etiketler: fibabanka 2018 karı

Facebook Yorumları