Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirileceğini açıkladı.

Varank, Sanayi Doktora Programı kapsamında 33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş birliği projelerinin desteklenmeye hak kazandığını ifade etti.

Hedeflerinin 500 doktora öğrencisiyle başlamak olduğunu belirten Varank, “Fakat nitelikli talep karşısında daha fazla öğrenci ve sanayicinin bu imkandan faydalanmasını istedik.” dedi.

Varank: şunları söyledi:

“Programın en cezbedici kısmıysa, doktora sonrası istihdam. Bu öğrencilere doktoraları bittikten sonra sanayi sektöründe istihdamları için 3 yıl boyunca destek sağlayacağız. Bursiyerlerimiz mezun olduktan sonra iş arama zahmetine girmeyecek, doktora yaptıkları alanda istihdam edilecekler. Böylelikle sanayide nitelikli bilgiyle katma değerli üretimin gerçekleşmesini sağlayacağız.”