PARAMEDYA

Bakan Albayrak Spekülatif atakları püskürttük

Bakan Albayrak Spekülatif atakları püskürttük

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı sisteminin hızlı, güçlü aktif karar alma mekanizmalarıyla bu sürecin birçoğunu bertaraf ettik, püskürttük. dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası''nda konuştu. Albayrak, "Bu yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin getirdiği hızlı, güçlü aktif karar alma mekanizmalarıyla şükürler olsun, koordinasyonla çok hızlı refleksler vererek bu sürecin birçoğunu bertaraf ettik, püskürttük." dedi.

Türkiye ekonomisinin milletin refahını ve milli para birimini hedef alan ataklara karşı 2 aylık sürecin, Türkiye''ye çok büyük tecrübe kazandırdığını dile getiren Albayrak, "Bu süre zarfında ekonomimizde meydana gelen etkileri teker teker ortadan kaldırmaya başladık, devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Albayrak cari açıkla ilgili şunları söyledi:

"Ağustos, eylül, ekim rakamlarına baktığımda, ilk gelen tahminler 40 milyar doların altına doğru inmeye başladığımız yönünde. Yıl sonu rakamları eğer bu istikamette giderse yıl sonunda cari denge çok daha büyük bir sürprize gebe. Detayını vermeyeyim ama istikamet çok güçlü, olumlu ve çok iyi yönde seyrediyor."

Etiketler: EkonomiPara

Facebook Yorumları