İnşaat sektöründe yaşanan büyük kriz intihara neden oldu. Adana’da borçları yüzünden bunalıma girdiği iddia edilen müteahhit intihar etti.
Bir dönemin en çok kazandıran sektörü olan inşaat, şimdi ise şirketlerin ve müteahitlerin felaketi oluyor. Faizlerin yükselmesi ile birlikte sektör adeta dururken, fiyatlarda ise gerileme yaşandı. İşte bu gelişmelerden olumsuz etkilenen  müteahhit intihar etti.
Olay, Seyhan ilçesinde 64009 Sokak’taki inşaat firmasının bürosunda meydana geldi. Piyasaya yüklü miktarda borcu olması nedeniyle bunalıma girdiği iddia edilen müteahhit ve otel sahibi Dilaver Ş., kendisini tabancayla başından vurdu. İhbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Dilaver Ş.’nin yaşamını yitirdiğini belirledi. Büroya gelen Dilaver Ş.’nin yakınları sinir krizi geçirdi. Fenalaşan bir gence sağlık ekipleri müdahale etti. Çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşlar çalışmaları evlerinin pencerelerinden izledi. Dilaver Ş.’nin cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.