PARAMEDYA

İNG BANK BDDK AÇIKLAMASINA YASAK KOYDURDU

İNG BANK BDDK AÇIKLAMASINA YASAK KOYDURDU

İng Bank avukatları, Paramedya'da yayınlanan BDDK açıklamasına erişim engeli getittirdi. İng Bank ile hiç bir alakası olmayan ve sektörün ne kadar güçlü olduğunu gösteren Anadolu Ajansı kaynaklı haberin engellenmesi şaşkınlık yarattı.

"Bankacılık sektörü 4,9 milyar lira ile net karda en yüksek nisan ayı rakamına ulaşırken, tarihin en güçlü 2. çeyrek başlangıcını yaptı." 
Bu haber BDDK tarafından açıklanan ve devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı tarafından  tüm gazete televizyonlara servis edilen bir haber. Bu haber, paramedya ile birlikte toplam 6 televizyon 19 ulusal gazete ve 3 bin 765 internet sitesi tarafından yayınlandı.
İng Bank ile hiç bir alakası olmayan ve sektörün lehine olan bu haber, İng Bank avukatları tarafından İstanbul 5.Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurularak  engelleme kararı alındı. Karara gerekçe olarak söz konusu haberin İng Bank'ı karalama olarak gösterildi.
Paramedya.com daki http://www.paramedya.com/devami/34488/bankalardan-tarihin-en-guclu-2-ceyrek-baslangici haber linkine cuma gününden bu yana erişim engeli getirildi. Ayrıca banka Avukatları Remzi Özdemir'in şahsi twitter hesabı https://twitter.com/remzi_ozdemir 'e de  erişim engelleme talebebinde bulundular. Twitter bu karara uymadı.
ANLAMSIZ YASAK
İng Bank'ın bu habere neden engelleme kararı aldığı ise bankacılık sektörü tarafından şaşkınlıkla karşılandı.Paramedya bu engelleme kararına itirazda bulundu.  Paramedya olarak önümüzdeki günlerde basın özgürlüğüne haksız suçlama iddiası ile engelleme yapıldığı için İng Bank yöneticilerine karşı dava açacak.

Etiketler: ing banking bank paramedyabddkerişim engeli

Facebook Yorumları