PARAMEDYA

DENİZBANKIN NOT KEYFİ

DENİZBANKIN NOT KEYFİ

Fitch Ratings bir çok bankanın kredi notunu düşürürken, Denizbank'ın kısa vade yerel para notunu pozitif izlemeye aldı. Fitch, satış sonrasına yönelik olumlu mesajlar verdi.

Son aylarda yaşanan kriz yavaş yavaş bankaların kredi notunu olumsuz etkilerken, Denizbank  not fırtınasından kendini korumayı başardı. 
Fitch Ratings DenizBank’ın “BB+” olan uzun vade yerel para notu, “B” olan kısa vade yerel para notu ve “AA (tur)” olan ulusal notunu “Pozitif İzlemeye (RWP)”aldı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings 1 Haziran 2018 tarihinde duyurusunu yayınladığı, Türkiye’nin ülke notu ile ilişkili olarak Türk Bankalarında yaptığı değerlendirmenin ardından, 5 Haziran 2018 tarihinde DenizBank'ın “BB+” olan uzun vade yabancı para notunun görünümünü “Pozitif”ten “Durağan”a çevirdi. 
SATIŞ SONRASI  İYİ HABER GELEBİLİR
Fitch Ratings DenizBank’ın “BB+” olan uzun vade yerel para notu, “B” olan kısa vade yerel para notu ve “AA (tur)” olan ulusal notunu “Pozitif İzlemeye (RWP)” aldı. Fitch Ratings değerlendirmesinde izlemenin, Emirates NBD (ENBD)’nin DenizBank’ın hisselerinin %99,85’ini satın almasına yönelik izinleri tamamlamasıyla sonlanacağını ve ENBD’nin kredi notunun desteği ile DenizBank’ın uzun vade yerel para notunun “BBB-”, kısa vade yerel para notunun “F3” ve ulusal notunun “AAA(tur)’a yükseltilmesinin mümkün olabileceğini belirtti.

Etiketler: denizbankdenizbank kredi notu

Facebook Yorumları