PARAMEDYA

AL SANA TARIM BANKACILIĞI

AL SANA TARIM BANKACILIĞI

Bankaların son yıllardaki gözde gözde birimi tarım bankacılığı bir çiftçinin daha isyanına neden oldu. Kendini banka şubsesi önünde yakmaya çalışan çiftçi, müdür para getir diyordun al sana para diye bağırdı.

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlamaya çalışan Metin Çelik, Ziraat Bankasına olan borçlarını ödeyemedi. Borçlarının ertelenmesini talep eden Çelik, olumusuz yanıt alınca üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı.
Doğanşehir de tanınan bir çiftçi olan Metin Çelik borcundan dolayı kendini yakmaya çalıştı. Traktörü ile getirdiği tütünleri banka önüne döken Metin Çelik "Müdür, sana para. Gel al paranı” diyerek römork içindeki tütünleri bankanın önüne attı ve getirdiği benzini üstüne dökerek kendini yakmaya çalıştı. Bu esnada “Ne dediysem kabul etmedin. Para getir dedin durmadan. 'Beni kayısıya kadar idare et' dedim etmedin. Müdür, gel beraber yanalım. Al bu para, al sana para müdür sana para getirdim. Borcumu getirildim. Borcumdan düş, kendimi yakarım. Al sana para müdür yeter yeter. Memleketin en büyük çiftçisiydim aracı oldum” ifadelerini kullandı.

Çelik olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. 

Etiketler: tarım bakankacılığımalatya doğanşehir ilçesinde kendini yakmak isteyen çiftçi

Facebook Yorumları