Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2014’den bu yana Birlik Başkanı olan İlhami Koç, bayrağı Erhan Topaç’a devretti.
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 9 Mayıs tarihinde 200’e yakın sektör temsilcisinin katılımıyla düzenlendi. Toplantının açılış konuşmalarını Borsa İstanbul Genel Müdürü Murat Çetinkaya, Sermaye Piyasası Kurulu Aracılık Faaliyetleri Dairesi Başkanı Ali İhsan Güngör ve TSPB Başkanı İlhami Koç yaptı. Toplantı kapsamında Birliğin Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Komitesi üyeliklerine seçimler yapıldı.

Konuşmasında dört yıllık görev süresi boyunca Birlik adına önemli adımlar atıldığını belirten Birlik Başkanı İlhami Koç, “Yeni Sermaye Piyasası Kanunu ve sonrasında yapılan düzenlemelerle birlikte sektörümüz adına önemli gelişmeler yaşandı. Sermaye Piyasası Kanunu’nda yapılan değişiklikler kapsamında Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşları Birliğimizin (TSPAKB) portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının katılımıyla yeni üyelik yapısına kavuşarak Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’ne dönüştüğü 2014 yılı hepimiz için yeni bir başlangıç oldu” dedi.