PARAMEDYA

ALTERNATİF BANK DA BİLANÇO AÇIKLADI

ALTERNATİF BANK DA BİLANÇO AÇIKLADI

Mart ayında marka kimliğini yenileyen Alternatif Bank, 2018 birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Konsolide sonuçlara göre Alternatif Bank’ın aktif büyüklüğü bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %21,3’lük büyüme göstererek 21,9 milyar TL seviyesine yükseldi.
Aynı dönemde Alternatif Bank’ın krediler vasıtası ile ekonomiye sağladığı destek, % 34,5 artarak, 15,8 milyar TL’ye ulaşırken; mevduat hacmi ise %29,5 oranında artarak, 11,3 milyar TL’ye yükseldi. 2018’in ilk çeyreğinde bankanın kârı 39 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.
2018’in ilk çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür: “Gerçekleştirdiğimiz marka değişimi ile yakaladığımız ivmeyi iş sonuçlarımıza yansıtarak yılın ilk çeyreğinde başarılı bir performans ortaya koymaktan mutluluk duyuyoruz. Bu başarının arkasında kurumsal yönetim ilkelerine bağlılığımız kadar, çalışanlarımızın müşterilerimize en doğru çözümleri sunma konusundaki gayretleri de büyük bir öneme sahip. Önümüzdeki dönemde uzun soluklu bir yaklaşımla basiretli ticaretin bankacılığını yapacağız ve güvenilir yol arkadaşlığımız sayesinde işletmelerin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Hissedarımızdan aldığımız destek ve birikim sayesinde, Katar ile ülkemiz arasında gelişen dış ticaret ve yatırım fırsatlarından yararlanmak isteyen işletmelerimizin yanında olacağız.” dedi.

Etiketler: alternatif bank bilanço

Facebook Yorumları