PARAMEDYA

DENİZBANK DÜŞMAN ÇATLATTI

DENİZBANK DÜŞMAN ÇATLATTI

Denizbank'ın 2017 solo net kârı yüzde 33 civarı artışla 1.88 milyar lira olarak gerçekleşti.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, 20. kuruluş yıl dönümlerine denk gelen 2017 faaliyet döneminde, Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası olarak, 81 ile ve yurtdışına yayılan 740 şubenin yanı sıra, 14 binin üzerinde çalışan ile ülkeleri için değer yaratmak üzere faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. 
Ateş, DenizBank’ın aktiflerini 2017’de yıllık yüzde 18 artış ile 160 milyar TL’yeulaştırarak pazardaki güçlü konumunu koruduğunu, aynı dönemde net kârını da yüzde 36 yükselterek 1 milyar 902 milyon TL’ye çıkardığını açıkladı.
DenizBank’ın geçen 20 yıl içerisinde sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da önemli bir müşteri ve hizmet tabanı oluşturduğunu belirten Ateş, Türk bankalarının yurtdışındaki iştirakleri arasında 10,5 milyar Euro aktif büyüklük ile lider konumda bulunan, aynı zamanda Avusturya’nın 5. büyük özel bankası olan DenizBank AG dahil toplamda 3 uluslararası iştirak ile hizmet sunduklarını belirtti.
Tarım Bankacılığı alanında açık ara lideriz
Türkiye’nin sürdürülebilir geleceği ve milli ekonominin gelişimi açısından tarımın stratejik önem arz ettiğini, dolayısıyla bu alandaki çalışmalarını da ulusal mesele olarak gördüklerini belirten Ateş, 1,1 milyonu aşan üretici müşteri, 11 milyar TL’yi aşan tarım kredisi ve özel bankalar arasında yüzde 41’lik pazar payı ile DenizBank’ın tarımdaki liderliğini devam ettirdiğini ifade etti.

Türkiye’nin 7 ilinde çiftçiler ile bir araya gelerek hayata geçirdikleri “Tarım Zirveleri”etkinlikleri kapsamında, tarım ve hayvancılık yatırımları başta olmak üzere, üreticilerin karşı karşıya olduğu sorun ve çözüm önerilerini masaya yatıracaklarını belirten Ateş; “Tarım sektöründe sadece Türkiye’de değil, dünyada da en büyük deneyime sahip bankalardan biriyiz. En önemlisi ise bu işin sadece finansman yönüyle değil sosyal tarafı ile de ilgileniyoruz. Tarım Bakanlığımız işbirliğinde bu yıl 9’uncusunu gerçekleştirdiğimiz Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmamızın yanı sıra bu alanda hayata geçirdiğimiz pek çok sosyal proje mevcut. Bizim için üreticimize hizmet, aynı zamanda ülkemize hizmet anlamına geliyor. İlk günkü heyecanla tarım sektöründeki yolculuğumuza devam edeceğiz.”

Etiketler: denizbankhakan ateşdenizbank karı

Facebook Yorumları