PARAMEDYA

GARANTİ KARINI YÜZDE 25 ARTTIRDI

GARANTİ KARINI YÜZDE 25 ARTTIRDI

Garanti’nin 2017 yılındaki net kârı, 6 milyar 387 milyon 974 bin TL olarak gerçekleşirken, özkaynak kârlılığı %16,6, aktif kârlılığı ise %1,9 seviyesinde gerçekleşti.

 
Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 31 Aralık 2017 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Bankanın konsolide finansal tablolarına göre, aktif büyüklüğü 356 milyar 331 milyon 667 bin TL’ye ulaşırken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek 285 milyar 548 milyon 679 bin TL’ye yükseldi. Garanti’nin 2017 yılındaki net kârı, 6 milyar 387 milyon 974 bin TL olarak gerçekleşirken, özkaynak kârlılığı %16,6, aktif kârlılığı ise %1,9 seviyesinde gerçekleşti.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Genel Müdür Fuat Erbil, “2017 yılını ekonomiye, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza kattığımız değeri artırarak başarıyla tamamladık. Güçlü sermayemizle, aktiflerimizi müşteri odaklı büyüttük. 491 bin kişiyi ev sahibi, 385 bin kişiyi otomobil sahibi yaparken, 1 milyon kişiye ihtiyaç kredisiyle destek olduk. Bireysel bankacılık alanında özel bankalar arasında sektör liderliğimizi sürdürdük. Müşteri memnuniyetini ve deneyimini stratejik önceliğimiz olarak iş modelimizin temelinde tutarak, Net Tavsiye Skoru araştırmasında rakip özel bankalar arasında birinci olduk. Odağımıza verimlilik, dijitalleşme ve sürekli gelişimi alarak ürün ve hizmetlerimizi tasarlıyor, değişim ve dönüşüme liderlik etmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran, çalışanlarımızın donanımlarını artıran yeni hizmet modelimizle, önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir değer yaratmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Garanti Bankası’nın uluslararası platformlarda kazandığı başarılara değinen Erbil; “World Finance Magazine tarafından ‘Türkiye’nin En İyi Bireysel Bankası’ Forrester Research tarafından ‘İnternet bankacılığında Avrupa’da en iyi ikinci banka’ seçildik. Bu sonuçlara, müşterilerimizi dinleyerek, ihtiyaç ve beklentilerini sürekli analiz ederek, çalışanlarımızı güçlendirerek, hizmetlerimizi ve iş modelimizi geleceğe hazırlayarak ulaştık. Bunun ötesinde, tüm paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. CDP İklim Değişikliği Programı’nda Türkiye’deki liderliğimizi korurken, CDP Su Programı’nda dünya genelinde A Listesine giren tek finans kuruluşu olduk. Bu başarıların itici gücü olan çalışma arkadaşlarıma; bize inanan, güvenen ve bu yolda bizimle yürüyen müşterilerimize, hissedarlarımıza ve tüm paydaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Etiketler: garanti bankasıgaranti bankası 2017 4.çeyrek bilanço

Facebook Yorumları