PARAMEDYA

AKBANKIN KARI TAM GAZ

AKBANKIN KARI TAM GAZ

Yılın son çeyreğini bankacılık sektörü sıkıntılı geçirmesine rağmen Akbank'ın karı yüzde 33 arttı.

Bankalar 2017 yılının 4.çeyrek bilançosunu açıklamaya başladı.İlk bilanço Akbank'tan geldi. Akbank'tan yüz güldüren bir rakam geldi ve bankanın karı bir önceki yıla görü yüzde 33 arttı.
 Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Sağlıklı bilançomuzla sektörümüze yenilikler sunmaya, ülke ekonomisini ve yatırımları kesintisiz desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Akbank’ın 2017 yılı finansal sonuçlarını değerlendiren Genel Müdür Hakan Binbaşgil, “Küresel düzeyde olumlu büyüme oranları gözlemledik, bu yıl ekonomimiz de yüksek büyüme oranlarına ulaştı. Biz de banka olarak başarılı bir yılı geride bıraktık. Sağlıklı bilançomuzla sektörümüze yenilikler sunmaya, ülke ekonomisini ve yatırımları kesintisiz desteklemeye devam ettik” dedi.

“Reel sektöre desteğimiz 166 milyar TL seviyesine ulaştı”
Yüksek büyümeyle birlikte etkin risk yönetimi ve aktif kalitesinin Akbank’ın ayrıştırıcı özellikleri olmaya devam ettiğinin altını çizen Binbaşgil, “2017 yılında aktiflerimiz yüzde 16,0 büyüyerek 342 milyar TL’ye yükseldi. Geçen yılın sonuna kıyasla mevduatımızı da yüzde 15,8 artırarak 201 milyar TL’nin üzerine çıkardık. Bankamız, 2017 yılında 7 milyar 654 milyon TL brüt karından 1 milyar 634 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 6 milyar 20 milyon TL net konsolide kar elde etti. 209 milyar TL’sı nakdi kredi olmak üzere ekonomimize toplam 261 milyar TL kredi desteği sağladık. Bu yıl reel sektöre KOBİ kredileri ve kurumsal kredilerle sağladığımız destek, yüzde 19,5 gibi dikkat çekici bir artışla 166 milyar TL seviyesine ulaştı” dedi.

Etiketler: akbankakbank 2017 4.çeyrek bilançoakbank kar rakamı

Facebook Yorumları