PARAMEDYA

DEV PROJEYE DENİZBANK İMZASI

DEV PROJEYE DENİZBANK İMZASI

23'ü yurt dışında olmak üzere 49 bankaya teknoloji  satan Denizbank şimdi de Türkiye'nin en büyük teknoloji projesine imza attı.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, AA muhabirine, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla tanıtılan Türkiye Ortak Kart Platformu'na ilişkin açıklamalarda bulundu.
Denizbank'ın 23'ü yurt dışında olmak üzere 49 bankaya teknoloji sattığını belirten Ateş, hayata geçirilen platformun geçmişinin 2013'e dayandığını bildirdi.
Ateş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, PTT, Turkcell, Türk Telekom, Vakıf Katılım gibi partnerlerle bu projeyi hayata geçirdiklerini dile getirerek, "Milli cüzdanımızı bugün lanse ettik. Bu, insanımızın yaşam kalitesine büyük katkıda bulunacak. Şehir içi ulaşımdan tutun da her türlü ödeme ve aktivitede cüzdan içine konulmuş imkanlardan yararlanılacak." diye konuştu.
"En önemli özelliği de bilgiyi milli tutacak"
Projenin maliyetleri düşürerek ekonomiye büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Ateş, "Proje milli gelire katkıda bulunacağı gibi en önemli özelliği de bilgiyi milli tutacak. Çeşitli ödeme sistemleri, sizin bilgilerinizi alıp, ne tür ciklet çiğnersinizden ne tür evde oturursunuz, alışkanlıklarınız nedir biliyorlar. Bu proje milli olarak bizim bilgilerimizin bizde tutulması, sanayimize, sektörlerimize, devletimize ve milletimize katkıdır. Bunu kendi içimizde milli olarak tutma imkanını da sunacak." dedi.

Etiketler: denizbankhakan ateşmilli cüzdantürkiye kart

Facebook Yorumları