Denizbank’ın çeyrek solo net kârı geçen yıl aynı döneme göre yüzde 20 civarı artışla 419.3 milyon lira oldu.
Denizbank 2017 3.çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Bankanın karı yüzde 20 artış gösterdi. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, ”740 şube ve 15 bine yakın çalışan ile faaliyet gösteren bankamızın aktifleri 2017’nin ilk dokuz ayında yıllık yüzde 24 artarak 152 milyar TL’ye, net kârı ise yüzde 28 yükselerek 1 milyar 416 milyon TL’ye ulaştı” dedi.
Türkiye’nin en büyük beş özel bankası arasında olan DenizBank’ın 20. gurur yılını kutladıklarını belirten Hakan Ateş, 1997 yılında zorlu bir misyonu yerine getirmek üzere çıktıkları yolda bugün, finansman sağladığı projelerle adından söz ettiren bir kurum konumuna geldiklerini söyledi.

Türkiye’nin geleceği için stratejik öneme sahip eğitim, sağlık, enerji, altyapı, turizm, gemicilik, tarım, belediyeler ve spor kulüpleri gibi sektörlere finansman desteği sağlarken, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki yeri ve etkinliğini artırmayı da sosyal sorumluluk olarak gördüklerini kaydeden Hakan Ateş; 1,5 milyonu aşkın KOBİ’ye doğrudan sağladıkları finansal destekle son üç yıldır bu alanda bankacılık sektörünün çok üzerinde büyüdüklerini belirtti.