PARAMEDYA

MEDİCAL PARK BORSAYA GELİYOR

MEDİCAL PARK BORSAYA GELİYOR

Türkiye son yılların en büyük halka arzına şahit oluyor. Medical Park halka açılıyor.

Türkiye merkezli en büyük özel sermaye fonlarından olan Turkven'in CEO'su Seymur Tarı, ortak oldukları hastane grubu Medical Park'ın yarısına yakınının halka arz edileceğini ve sürecin 2018'de bitmiş olacağını belirterek arz büyüklüğünün Mavi'yi üçe katlamasını beklediklerini söyledi.

Tarı, Reuters ile söyleşisinde 2012 yılında kurdukları üçüncü fonda hâlâ yatırıma yönlendirdikleri para olduğunu ve gelecek yıl 50 ile 400 milyon dolar aralığında 3-4 satın alma yapabileceklerini söyledi. Bunun ardından 1 milyar doları aşacak yeni bir fon oluşturabileceklerini de ifade etti.

Bu yıl içinde Mavi Giyim'i Borsa İstanbul'da ve Domino's Pizza'nın Türkiye ve Rusya ana franchise'ı DP Eurasia'yı Londra'da halka arz ettikten sonra Türkiye'ye yönelen yatırımcı ilgisinden faydalanarak Medical Park'ın yarıya yakınını halk arz edeceklerini ifade eden Tarı, "(Halka arz büyüklüğünün) Mavi'yi üçe katlamasını bekliyoruz. Halka arzı 2018'de bitirmiş oluruz" dedi.

Tarı, Türkiye borsasında sağlık sektöründe halka açık bir şirket olmadığına dikkat çekerek, "Mavi ile bir kapı açtık, Medical Park ile bir çığır açmayı düşünüyoruz. Uzun zamandır borsanın gördüğü en büyük halka arz olacak... Bir sürü yeni yatırımcıyı Türkiye'ye çekmiş olacağız" dedi.

Turkven'in yönettiği fonların Medical Park'ta yüzde 53.4 payı bulunuyor.

Etiketler: medical parkborsa medical park halka arzı

Facebook Yorumları