PARAMEDYA

HSBC En İyi Uluslararası Banka seçildi

HSBC En İyi Uluslararası Banka seçildi

HSBC, Asiamoney tarafından düzenlenen ‘Yeni İpek Yolu Finans Ödülleri’nde Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde “En İyi Uluslararası Banka” ödülünün sahibi oldu

HSBC, dünyanın önde gelen finans yayın gruplarından Asiamoney’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Yeni İpek Yolu Finans Ödülleri’nde Kuşak ve Yol İnisiyatifi (BRI) kapsamında Orta Doğu ve Afrika bölgesinde “En İyi Uluslararası Banka” ödülünün sahibi oldu. HSBC ayrıca, Kuşak ve Yol İnisiyatifi için “En İyi Uluslararası Banka”, Güneydoğu ve Güney Asya’da BRI ilişkili altyapı finansmanında En İyi Banka ve Orta ve Doğu Avrupa’da BRI ilişkili finansmanda “En İyi Banka” ödüllerinin sahibi oldu. Asiamoney, Pekin’de gerçekleştirilen ödül töreninde, HSBC’nin almaya hak kazandığı ödüllerin Kuşak ve Yol projelerinde yer alan müşterilerine finansal ortak olarak sunduğu hizmetlere yönelik kararlılığının göstergesi olduğunu açıkladı.
HSBC’nin tek finansör olarak yetkilendirildiği Singapur-Kunming arasında inşa edilen demiryolu hattının bir bölümünü oluşturan Kuala Lumpur Çift Hatlı Demiryolu Projesi de Kuşak ve Yol kapsamındaki En İyi Proje ödülünü aldı.

HSBC Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Georges Elhedery ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “HSBC olarak, Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında “En iyi Uluslararası Banka” ödülünün sahibi olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Yerel ekonomilerin büyüme olanaklarını çeşitlendirmede yeni yollar araması ile birlikte BRI’nin MENAT bölgesi için en önemli büyüme fırsatlarından biri olduğuna inanıyoruz. MENAT ve Asya koridorlarının her iki ucunda güvenilir iş ortağı ve finansman arayışını sürdüren tüm müşterilerimiz ile yakın çalışmalar yürütecek olmaktan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Etiketler: hsbcEn İyi Uluslararası BankaAsiamoneyGeorges Elhedery

Facebook Yorumları