Bankacılık sektörü tarihinde ilk kez böyle bir şeyi gördü. Müşterisi tarafından tehdit edilen bayan bankacı başka müşteri hesaplarını boşalttı.
Adana’da 66 banka müşterisinin hesabından sevgilisinin şirketlerine 1 milyon 836 bin 791 lira aktardığı iddiasıyla tutuklanan bankacı ile şüpheli iş adamının yargılanmasına başladı. Bankacı kadın, sevgilisi iş adamının kendisine şantaj yapması nedeniyle şirketinin hesabına para transferleri yaptığını iddia etti.
Adana’da 66 banka müşterisinin hesabından sevgilisinin şirketlerine 1 milyon 836 bin 791 lira aktardığı iddiasıyla tutuklanan bankacı ile şüpheli iş adamı hakkında zimmet suçundan 12’şer yıl hapis cezası istemiyle açılanan davanın ilk duruşması görüldü.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya bankacı Şirin K. ile sevgilisi iş adamı Erkan Serhan Ü. ile avukatları katıldı.

Sanık Şirin K. savunmasında, sevgilisinin şirketlerine kendisine şantaj yaptığı için para transferlerini yaptığını itiraf etti.İş adamıyla müşteri olması dolayısıyla tanıştıklarını anlatan Şirin K, şunları aktardı:

“İlk başlarda bankacı ve müşteri ilişkisi içindeydik. Daha sonra benimle ciddi düşündüğünü söyleyince arkadaş olduk. Erhan Serhan 2015’te yüklü miktarda borçlandı. Benim evde duştayken görüntülerimi çekmiş. Bunu kullanarak benden yüklü miktarda para talep etti. İlk etapta kendisine biriktirdiğim 27 bin lira gönderdim. 3 kredi kartımı aldı. Yaklaşık 70 bin lirayı da buradan harcadı. 15 bin lira başka bankadan kredi çektim, ona verdim. Ancak bununla yetinmedi. Başka yerden faizle borçlandım. Görüntülerle tehdit ederek bankadan usulsüz işlem yapmamı istedi. Ben de korkumdan limitlerinin hepsini kullanmayan müşterilerimizin kredilerinden bazılarını otomatik olarak hesaplarından aldım. Erkan Serhan’ın firmasına aktardım.”