Kamu bankalarında taşlar yerine oturuyor.Vakıfbank, genel müdürlük görevine Mehmet Emin Özcan’ın atandığını duyurdu.
Vakıfbank’ta genel müdür değişimi ile ilgili resmi açıklama geldi. 

KAP’a gönderilen açıklamada 29.03.2013 tarihinden bu güne kadar bankanın genel müdürlüğünü yürüten Halil Aydoğan’ın 09.06.2017 tarihi itibariyle görevinden ayrıldığı, Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü görevine 09.06.2017 tarihi itibariyle Mehmet Emin Özcan’ın atandığı duyuruldu. 

MEHMET EMİN ÖZCAN KİMDİR?

1960 yılında Şırnak-Beytüşşebap’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına, 01.01.1983 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlendi.

Mart 2003 – Nisan 2005 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yaptı. Aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde Banka temsilcisi, Demir-Halk Bank/ Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Halk Finansal Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Nisan 2005 – Mayıs 2010 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Ayrıca T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin muhtelif iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Halk Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yaptı.29.03.2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Emin Özcan, VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yaptı. Özcan, KKTC Merkez Bankası Başkanı olarak görev yapıyordu.