Garanti Bankası Çin Eximbank’tan 300 milyon dolar tutarında 3 yıl vadeli kredi sağladı. Kredi, Türk firmaların Çin’den yapacakları ithalatların finansmanında kullanılacak.
Bu işlemle Garanti Çin Eximbank’tan en yüksek tutarda kredi sağlayan Türk bankası oldu. 2009 yılında imzalanan çerçeve sözleşmesi sonrasında, bu işlemle iki banka arasındaki işbirliği güçlü bir ivme ile devam ediyor.
 Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Onur Genç, “Garanti Bankası, Çin pazarındaki üstünlüğünü bir kez daha ortaya koydu. Çin Eximbank ile en yüksek tutarlı krediye imza atan Türk bankası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu kaynak uluslararası piyasalarda bankamıza duyulan güvenin bir göstergesi. Çin’de temsilcilik açan ilk Türk bankasıyız. Çin konusunda ciddi bir bilgi birikimimiz var. Çin ile işlem yapan firmaların Garanti’nin bu uzmanlığından faydalanmasını isteriz. Güçlü yurtdışı bağlantılarımızla dış ticaretin finansmanı konusunda müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hareket etmeye devam edeceğiz.” dedi.