İstanbul Esenyurt’ta silahlı kişiler tarafından özel bir banka şubesi soyuldu. İşin komik yanı bankadan ne kadar para aldıkları halen tesbit edilemedi.
Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda bulunan bir bankanın şubesine saat 11.00 sıralarında gelen motosiklet kaskı takmış silahlı 3 kişi önce bankanın güvenlik görevlisini  silahla tehdit ederek  etkisiz hale getirdi. Güvenlik görevlisinin de silahını alan soyguncular daha sonra kasada bulunan paralarla dışarıda kendilerini bekleyen beyaz bir otomobile binerek kaçtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.
Olay yerinde parmak izi çalışması yapan polis, bankanın güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı. Bir polis helikopteri de havadan çalışma başlattı. Ancak kaçan soyguncular yakalanamadı. Şüphelilerin kaçtığı otomobilin çalıntı olduğu öğrenildi.
KAÇ PARA ÇALDIKLARI BİLİNMİYOR
Soygunu ilginç kılan ise soyguncuların ne kadar bir para aldıklarının halen tesbit edilememesi. Polis iki saattir  bankanın ne kadar para çalındığını belirlemesini bekliyor.