BonusFlaş uygulamasının içinde yer alan GarantiPay Ödeme Servisi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi www.gib.gov.tr’den ulaşılan İnternet Vergi Dairesi’ne entegre oldu.
İlk defa BonusFlaş üzerinden verilen bu hizmet, İnternet Vergi Dairesi’nden de tahsil edilen motorlu taşıtlar vergisi (MTV), trafik para cezaları, kira geliri vergisi (GMSİ), tapu harcı ve yurtdışından getirilen telefon kayıt harçlarının ödeme sürecinin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Vergi ödemeleri, GarantiPay hizmeti sayesinde kart bilgilerini paylaşmaya gerek kalmadan 15 saniye gibi kısa sürede tamamlanıyor. Yeni hizmet kapsamında, kira geliri vergisinin ilk taksitinin ödendiği Mart ayında GarantiPay üzerinden yapılan kira geliri vergisi (GMSİ) ödemeleri de 5 taksitte gerçekleştirilebiliyor.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili ve Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Onur Genç, “Garanti Ödeme Sistemleri olarak ilk defa, bir kamu kurumunun kendi web sitesinden alternatif bir ödeme yöntemi olan GarantiPay ile kart bilgilerinin paylaşılmasına gerek kalmadan, güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapılmasını sağlamış olduk. Vergi mükelleflerinin daha önce kredi kartı bilgilerini girdikten sonra ‘3D Secure’ şifresiyle tamamladığı süreci, GarantiPay ile kredi kartı bilgilerine ihtiyaç olmadan saniyeler içinde gerçekleştirebilme imkânı sunuyoruz. İnternet Vergi Dairesi, mükelleflerin fiziki olarak vergi dairelerine gitmesine gerek duymadan vergi ödemeleri başta olmak üzere birçok işlemi yer ve zamandan bağımsız gerçekleştirmelerine olanak sağlayarak, vergi ödemelerindeki sadakati de artırdı. Biz de bu kolay ödeme alışkanlığını, GarantiPay ile daha ileri bir boyuta taşımayı hedefliyoruz. Sayıları 1,3 milyona ulaşan BonusFlaş kullanıcısına sunduğumuz alternatif ödeme servisi GarantiPay ile gerçekleşen işlemler bilgi güvenliğini arttırırken, ödeme sürelerini kısaltıyor. Özellikle motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde İnternet Vergi Dairesi gib.gov.trbaşta olmak üzere, online kanallar üzerinden gerçekleşen ödemelerin payı her geçen gün artarken, Gelir İdaresi Başkanlığı sisteme yeni vergi ve harç işlemlerinin eklenmesi için de çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde GarantiPay ile sisteme eklenecek yeni vergi türleri de ödenebilecek. GÖSAŞ olarak, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya ve fayda yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
Facebook