İş Bankası KAP’a yaptığı açıklamada, “Söz konusu haberlerde yer alan Bankamız YK Başkanı ve yöneticilerine yönelik iddialar hukuki bir zemine dayanmadığı ve gerçeği yansıtmadığından her türlü hukuki tedbire başvurulacak” dedi
İş Bankası’ndan KAP’a yapılan açıklamada, “Bugün bazı basın organlarında yer alan haberlerde, Bankamızın POAŞ’ta hissedar olduğu 2001-2005 dönemini de içeren 2001-2007 yılları arasında POAŞ yönetim kurulunda görev yapmış olan üyeler ile bazı üst düzey yöneticiler hakkında POAŞ’ın akaryakıt ithalat işlemlerinin bir bölümüne ilişkin olarak bir iddianame hazırlandığı ve dava açılması talebinde bulunulduğu bilgisine yer verilmiştir. Söz konusu haberlerde, Yönetim Kurulu Başkanımız ve belirtilen dönemde POAŞ yönetim kurulunda görev almış olan bazı üst düzey yöneticilerimizin isimleri de yer almaktadır.

Konuya ilişkin olarak, halen Bankamıza ulaşmış herhangi bir resmi tebligat bulunmamaktadır. İlgili dönemde de halka açık bir şirket olan POAŞ’ın faaliyetleri kamu kurumlarının denetimine tabi olmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan Bankamız Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticilerine yönelik iddialar hukuki bir zemine dayanmadığı ve gerçeği yansıtmadığından Bankamız yöneticileri ile Bankamızın yasal haklarının korunması için her türlü hukuki tedbire başvurulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadeleri yer aldı.
Facebook