Son günlerde bankaların personel çıkartmaları hızlandı. Peki işten çıkartılan bir bankacı ne hisseder ne yaşar? Bir gün sizinde başınıza gelebileceği için okumanızda yarar var.
Ölüm her zaman olduğu gibi vakitsiz gelmişti, ancak ölüm kimi için belki erken, kimi için ise çok geçti sadece bunu bakış açısı belirlemiyor muydu?
Hoca efendi görevini ve söylemesi gerekeni yaptı :
‘hakkınınızı helal ediyor musunuz ?’ diye cemaate sorduğunda, topluluk da hep bir ağızdan güçlü ve kuvvetli bir şekilde ediyoruz dedi  ve cenazeyi omuzlarımıza alarak geldiğimiz yer olarak öğretilen o toprağa doğru hızla ilerledik.
Cenazemizi defnettik ve üzerine ihlas ve fatiha duasını da , okuyarak sırtımızı da  ölüye dönerek gerçek yaşama devam etmek için mezardan hızlıca uzaklaştık.
Ölüm gariptir. İnsanoğlu cenazede hayatın ne kadar boş olduğunu düşünür, cenaze namazının bir saat sonrasında ise gerçek hayata döner ve senin başına hiç gelemeyecekmiş gibi bize sunulan yaşamı kovalamaya başlamaz mı?
Ta ki siz de ölünceye kadar…
Çünkü siz hiç ölmeyeceğinizi sanırsınız!
Hiç işten çıkarmayacakmışsınız. hiç bu kötü durum başınıza gelmeyecektir.
Bu durum sadece başkalarının başına gelebilir ama senin asla gelemez düşünürsünüz.
Ben de öyle düşünmüştüm, benim de bir çok örneğim oldu. Şube arkadaşlarım ile kurumum yollarını ayırdı  istifaya zorlandı.
Üzüldü, beddualar ederek ve ağlayarak şubeden çıktı ve gitti.
Ben mi ne yaptım?
Her seferinde başka iş bulursun aman üzülme diye yavan tesellilerde bulunarak birkaç göz buğulanması ile onları uğurladım.
Sonra ne mi oldu?
Kullandıracağım kredilere, toplayacağım mevduatlara kısacası ölmemek için yaşamımı uzatacağımı düşündüğüm anlamsız hedeflerime bakarak hemen gerçek hayatıma döndüm,
Peki şuan başıma gelen ne midir?
Geçmişte büyük başarılara imza atan, büyük hacimli işleri kendi elleriyle yaratmış, riski, portföyünü iyi yöneten ve  başarılı geçmişi ile gurur duyan ben artık 2 basit esnek hesabın 3 pos un,2 sigortanın peşine düşürüldüm.
Tabi ki bu anlamsız hedefleri yapamadım, inanmadığım ürünleri müşterilere satmayı beceremedim.
Ama sorun bende değil bankacılık ürünündeydi.
Daha da kötüsü bankacılık sistemindeydi.
Aslında  ben değil bankayı yönetenler başarısız olmuştu da onlar sadece sonuca rakama baktılar.
Asıl sorgulamaları gereken o satışın hikayesiydi  onlar hikayeyi okumadan  ‘SON’ u okumayı tercih ettiler.
Ve benim sonumu onlar getirdiler,
Benim cenazem dün öğle saatine müteakip Kadıköy camisinden kalktı, hep cemaate sordular hakkını helal ediyor musun diye.
Keşke bir kez de hoca efendi ölene sorsaydı güzel olmazmıydı?
Peki, maktul sen bunlara hakkını helal ediyor musun diye?
Hadi işinize bakın arkadaşlar mart ayı geliyor, yeni hedefleriniz masanızda sizi bekliyor,
Ama unutmayın sizde bir gün ÖLECEKSİNİZ…
D.A
İşsiz bankacı

Facebook