Rusya’nın Türkiye’yi hedef göstermesinden sonra ünlü hacker grubu Anonymous Türk bankalarını hedef almaya başladı.  Garanti Bankası internet sitesine milyonlarca saldırı yapıyor. 
Uluslararası hacker grubu Anonymous, Türk sitelerine saldırılara başladı. İlk kurban Garanti Bankası…
Geçtiğimiz günlerde Moskova’nın güdümüyle Türk internet sitelerine top yekün saldıracağını açıklayan Anonymous, gün içinde saldırılara başladı. 

Saldırıların ilk kurbanı Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası bünyesinde hizmet veren neredeyse tüm web siteleri ve internet erişimli hizmetler şu an servis dışı. Bu hizmetlere Web Şubesi ve SanalPos entegrasyon sistmeleri de dahil.

Saldırının DDoS formatında gerçekleştiği bildiriliyor. An itibarı ile www.garanti.com.tr sitesi çalışmıyor. Otomatik ödeme sistemleri ise şu şekilde hata mesajı çeviriyor:

A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond 217.68.217.63:443
EN GÜVENİLİR SİSTEM
Garanti Bankası internet ve teknoloji alt yapı olarak sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın sayılı güvenilir sistemine sahip. Bu nedenle bu saldırıların sadece anlık olarak siteye girişine engel olduğu bunun dışında  müşterilerin tedirgin olabileceği bir zarar vermesinin teknik olarak mümkün olmadığı belirtiliyor. 
Facebook
Kaynak: Öncehaber.com