Uluslararası yatırım şirketleri Akbank’ın portföylerinden çıkartıp, Garanti Bankası’nı tercih etmeye başladılar. Analistlere göre, Garanti daha çok potansiyel vadediyor.
P Morgan, Akbank’la karşılaştırdığında Garanti’nin daha çok potansiyel vadettiğini söylerken, Deutsche Bank en çok beğendiği hisseler listesinden Akbank’ı çıkarıp Garanti’yi ekledi.

JP Morgan analistleri Türkiye’nin iki büyük bankası Akbank ve Garanti’yi karşılaştırdıkları son raporlarında, daha yüksek net faiz marjı ve karlılık beklentisi nedeniyle Garanti’nin Akbank’a göre daha yüksek potansiyel sunduğunu belirtti. Garanti’nin yüzde 40, Akbank’ın ise yüzde 30 yükselme potansiyeli olduğunu belirten analistler, Garnti için beklentilerini yükseltti.

Türk hisse senedi piyasası için dengeli bir resmin olduğunu değerlendirmesini yapan Deutsche Bank ise en çok beğendiği hisseler listesini değiştirdi.

Garanti Bankası’nın Türk bankaları arasında en iyi risk/getiri profilini sunan banka olduğunu söyleyerek listesine ekleyen Deutsche Bank, Akbank’ın ise değerine ulaştığı inancı ile listeden çıkarıldığını belirtti.
Facebook