Türk ekonomisindeki belirsizlikler ve dünya piyasasındaki dalgalanmalara rağmen Garanti Bankası , 1,3 milyar dolar sendikasyon kredisi aldı.
Garanti Bankası iki ayrı dilimde toplam 1,3 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi aldı. Kredinin vadesi 367 gün olarak yenilendi.

Garanti Bankasından yapılan açıklamaya göre, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2014 Kasım ayında alınan 1,3 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredisi yenilendi. 266 milyon dolar ve 940 milyon euro tutarında iki dilimden oluşan krediye, 16 ülkeden 39 banka katılırken toplam talep 1,6 milyar doları buldu. 

Garanti Bankasının koordine ettiği kredinin toplam maliyeti, Libor/Euribor+75 bps düzeyinde açıklandı. Londra’da gerçekleştirilen törende alınan kredinin vadesi 367 gün olarak yenilendi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, şunları kaydetti: 

“Garanti, bu işlemle uluslararası bankaların ve yatırımcıların Türkiye’de çalışmak isteyeceği ilk banka olma vizyonuna paralel, güçlü bankacılık ağı, deneyimli ekibi ve iş yaratma kabiliyetindeki başarısıyla sektördeki öncü konumunu bir kez daha kanıtladı. Yurt dışı piyasalardaki belirsizliğe rağmen sendikasyon kredisini yüzde 100 oranında yenilemeyi başarmamız, Türk bankacılık sektörünün uluslararası piyasalardaki yüksek güvenilirliğini de tescilledi.” 
Facebook