Banka cephesinde bir çok şubesini kapatıp müdürler dahil yollarını ayıran Burgan Bank, şimdi de yatırım tarafında küçülüyor. Burgan Yatırım 20 çalışanı ile yollarını ayırıyor.
Bankacılık sektöründe altın yıl olarak adlandırılan 2004-2013 yılına yetişemeyen ve adeta sona kalan Burgan Bank Türkiye’de umduğunu bulamadı. Türkiye genelinde bir çok şubesini kapatarak  çok sayıda personeli ile yolarını ayıran banka, Burgan yatırım’da da küçülme kararı aldı.
Kuveyt merkezli Burgan Bank’ın Türkiye’deki aracılık şirketi Burgan Yatırım’ın 20 kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığı belirtildi.

Konuya yakın bir kaynağın verdiği bilgilere göre, şirket baş ekonomisti Haluk Bürümcekçi de dahil olmak üzere toplam 20 çalışanına işten çıkarma kararını tebliğ etti.

Bloomberg’in sorularına e-mail yoluyla yanıt veren Burgan Yatırım, şirket içindeki değişiklikleri kabul ederken, atılan adımların “uzun vadeli stratejik kararlar çerçevesinde hizmetlerin verimliliğini artırmaya yönelik” olduğunu söyledi.

13 Ağustos’ta KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirket ikinci çeyrekte 2,9 milyon lira zarar kaydetti. Bir önceki yılın aynı döneminde zararı 795,500 lira olmuştu.

Nisan ayında yapılan iç denetim sonucu bazı üst düzey yöneticilerinin işine son veren Burgan Bank, ülkeye 2012 yılında EFG Eurobank Ergasias’ın Türkiye birimini 357 milyon dolara satın alarak girmişti. 

Facebook