Banka soygunları günlük hayatın parçası haline geldi. İstanbul’da Türkiye’nin en büyük bankalarının bir şubesi silahlı kişi tarafından soyuldu. Soyguncu koca şubede sadece 30 bin lira bulabildi. 
İstanbul Bahçelievler’de bir banka şubesine gelen yüzü maskeli ve silahlı bir kişi, güvenlik görevlisini silah tehdidiyle etkisiz hale getirdikten sonra kasada bulunan 30 bin lirayı alarak kaçtı.

Siyavuşpaşa Mahallesi Barboras Caddesi üzerinde bulunan banka şubesine saat 12.30 sıralarında gelen maskeli ve silahlı bir kişi, silah tehdidiyle güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Vezneye yönelen soyguncu kasadaki 30 bin lirayı alarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. Olay yerinde parmak izi çalışması yapan polis, bankanın güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı.

Polis, soygunu gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çevrede arama çalışması başlatırken, bir polis helikopteri de çalışmalara havadan destek verdi. Polis, soygunla ilgili soruşturma başlattı.
Facebook