ING Bank, “SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme” uygulamasıyla Global Finance tarafından düzenlenen “En İyi İnternet Bankacıları Ödülleri”nde “En İyi SMS Bankacılığı” ödülüne layık görüldü.

Küresel iş ve finans dünyasındaki en son gelişmeleri sunan, dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden Global Finance’in 15 yıldır düzenlediği “En İyi İnternet Bankacıları Ödülleri”nde ING Bank bu yıl, “SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme” uygulaması ile Batı Avrupa Bölgesi’nin “En İyi SMS Bankacılığı” ödülünün sahibi oldu.
Gümrük Vergisi ödemenin en kolay ve hızlı yolu
ING Bank Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gerlach Jacobs ödülle ilgili “ING Bank olarak ‘eski köye yeni adet’ getiren anlayışımızla bankacılık hizmetlerini yeniden şekillendiriyoruz. Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz “SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme” uygulamamızla müşterilerimizin bankacılık işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlamak istedik. Kendi içimizde de büyük bir heyecanla karşılanan bu hizmetimizin müşterilerimiz kadar uluslararası camiada da beğeni kazandığını görmek bize büyük bir gurur veriyor. Yalnızca bir SMS ile Gümrük Vergisi’ni ödeyebilme olanağı sunan hizmetimiz, dünyaca ünlü ekonomi dergisi Global Finance tarafından Batı Avrupa bölgesinde “Yılın En İyi SMS Bankacılığı” ödülüne layık görüldü. Kazandığımız her ödül müşterilerimiz için doğru işler yaptığımızı bir kez daha gösteriyor. Kullanımı kolay yeni çözümler geliştirmeye hız kesmeden devam edeceğiz” dedi. 
ING Bank’ın sunduğu SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme hizmeti ile firmalar, 7/24 Gümrük vergilerini tek bir SMS ile online olarak ödeyebiliyorlar. ING Bank şubeleri ve kurumsal internet bankacılığı üzerinden verilecek tek bir talimatla hizmetten yararlanabilen müşteriler, cep telefonlarından “GUMRUK boşluk beyanname numarası” yazarak 2205’e SMS göndermeleri durumunda Gümrük Vergilerini online olarak anında ödeyebiliyorlar.