Ak Yatırım tarafından hazırlanan şirket haberleri raporu yayınlandı.

Turkcell (OLUMLU Endekse Paralel Getiri 12 aylık Hedef Fiyat: 13,75 TL) –Çukurova grubu, Alfa Grubu’na rehinli olan Turkcell hisselerinin geri alımına ilişkinolarak Ziraat Bankası ile kredi sözleşmesinin imzalandığını, borç miktarı olan 1.604milyar doların, Alfa Grubu’nun banka hesabına yatırıldığını açıkladı. Açıklamada,hisseler üzerindeki rehnin Ziraat Bankası lehine tesis edildiği belirtildi.
TSKB – NÖTR Endekse Paralel Getiri – 12 aylık hedef fiyat 2,00 TL – aleyhte çıkanbir mahkeme kararı nedeniyle 22,1 milyon TL vergi cezası ödediğini, ancak söz konusumeblağ daha önceden karşılık olarak ayrıldığı için bunun finansallarına etkisininolmayacağını duyurdu. Banka ayrıca 750 milyon dolara kadar bono ihracı için bankayönetiminin yetkilendirildiğini açıkladı.
TEB – NÖTR Öneri Yok 12 aylık hedef fiyat: 2,50 TL – 2Ç14 konsolide net karını148 milyon TL olarak bizim 143 milyon TL’lik kar tahminimiz paralelinde açıkladı.Bankanın 2Ç14 net karının %4 kadar artması vergi oranının bu çeyrektenormalleşmesinden kaynaklandı. Bankanın net karının önceki yıla göre gerilemesi iseswap maliyetlerindeki hızlı artıştan kaynaklanıyor. Bankanın net faiz gelirleri swapmaliyetleri için düzeltildiğinde 2Ç14’te de gerileme gösteriyor. Ancak vergi oranındanormalleşme ve komisyon gelirlerinin sağlıklı büyümesi karlılığı bu çeyrekte olumluetkiledi. TEB için 12 aylık hedef değer hisse başına 2,50 TL seviyesinde ve 524 artışpotansiyeli taşıyor. Ancak düşük bir halka açıklık oranı taşıyan hissenin son SPKdüzenlemesinin ardından (halka açıklık oranı düşük şirketlerin ana hissedar tarafındanborsadan çıkarılmasını kolaylaştıran düzenleme) Öneri Yok şeklinde güncellediğimizgörüşümüzü halen koruyoruz.”