Kariyer.net’te sıra dışı bir ilan yayınlandı. İlan, sekreter alımıyla ilgiliydi, ama ilan özelliklerinde kullanılan ifadeler okuyanları güldürdü.
İlan’da, ilana başvuran kişiden istenen özellikler arasında, “Okulu bitirip babasından harçlık, anasından yemek istemeye utanan, sabah 9’da aradığımızda yataktan telefonu uykulu açmayacak, ilanı okumadan başvuru yapmamış, adı duyulmamış okullardan birşey öğrenmeden mezun olup kendini Oxford mezunu sanmayan, 5 aydır işsiz olup cebinde milyarlık telefonla gezmeyen” gibi ifadeler yer alıyor.
İşte o ilan:
Temiz, titiz, dürüst, işe ihtiyacı olan, okulu bitirip babasından harçlık, anasından yemek istemeye utanan, sabah 9’da aradığımızda yataktan telefonu uykulu açmayacak, ilanı okumadan başvuru yapmamış, adı duyulmamış okullardan bir şey öğrenmeden mezun olup kendini Oxford mezunu sanmayan, 5 aydır işsiz olup cebinde milyarlık telefonla gezmeyen, halamın kayınçosu vefat etti diye 3 gün izin istemeyen, servisi kaçırdım, çocuğu okula bıraktım, alarm çalmadı gibi bahanelerle işe gecikmeyecek, işe başlayıp başka iş aramaya devam etmeyecek, işi bırakmadan 15 gün önce haber verme haysiyetine sahip, vizyon sahibi, Avrupa’yı ve dünyayı araştıran, eğitimimizi alacak yönetici adayı, çalışkan bir iş arkadaşı arıyoruz.
İşyerimiz Gölbaşı’ndadır, 68 kilometreden başvurup da aradığımızda ‘haa işyeri Gölbaşı’nda mı?’ demeyiniz. Servisimiz Çankaya, Yıldız, Oran, Gölbaşı üzerindendir. İş tanımı; yönetici ve müdürlere dosyalama, telefon, irtibat, raporlama hizmetlerinde yardımcı olacak, maaş tecrübe ve başarısına göre 1000-1500tl arası takdir edilecektir.”

Facebook