Şubesindeki usulsüz işlemleri iç kontrole bildirdiği için PERFORMANS YETERSİZLİĞİ’nden kovulan  genç bankacı, yaşadıklarını banka genel müdür ve yönetim kurulu dair tüm kullanıcılara atınca kıyamet koptu. 
2015  ilk çeyreğinde en parlak bilançolarıdan birini açıklayan  yabancı sermayeli bankada  bugün kelimenin tek anlamıyla büyük bir şok yaşandı. Çalıştığı şube müdürünü “usulsüz işlemler”yaptığı iddiası ile iç kontrole şikayet eden bankacı performans yetersizliğinden kovulunca, yaşadıklarını uzun bir mektup olarak yazıp tüm banka yönetimine gönderdi.Malin BDDK’ya da gönderildiği iddia ediliyor. Banka yönetimi tarafından şaşkınlıkla karşılanan bu olay, son dönemde yaşanan büyük dramında adeta simgesi oldu. Elektronik posta son bir saat içerisinde binlerce  bankacılar tarafından adeta paylaşım rekoru da kırdı.

NASIL TEHDİT EDİLDİ
Genç bankacının elektronik postasında en dikkat çeken ise, işten kovulmasına rağmen hiç bir yerde iş bulamayacağı yolunda aldığı tehditler oldu. Söz konusu bankadan son dönem ayrılan yüzlerce kişi İnsan Kaynakları’nın olumsuz referansı nedeniyle iş bulamıyor.
Genç bankacı U.B bankanın genel müdürü ve yönetim kuruluna gönderdiği postada şunları yazdı:
Demek ki, şikayet hattı düşünüldüğü kadar güvenilir değilmiş.Sayın müdürüm işten çıkartıldıktan sonra hiç bir bankaya giremeyeceğimi söylemişler. Şu an iki bankayla görüşme aşamasındayım. İşten çıkartılmam konusunda kişisel egosunu ve imtiyazlarını kullanan kimselere hakkımı helal etmiyor ve vebalim doğmuş ve dogacak çocuklarınızın boynunadır”
Facebook

KONU İLE İLGİLİ HABER:
blank