Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’in yaptırdığı “Dünyanın En İyi Hazine ve Nakit Yönetimi 2015” araştırması sonuçlandı. Akbank, “Türkiye’nin En İyi Nakit Yönetimi Bankası” seçildi.
lobal Finance Dergisi editörleri tarafından, yayının okuyucularının oyları, sektör analistleri, kurumsal yöneticiler ve teknoloji uzmanlarının katkılarıyla yapılan değerlendirmeler ve araştırmalar sonucunda Akbank, “Türkiye’nin En İyi Nakit Yönetimi Bankası” seçildi. Bu yıl ilk kez ülke kazananları kategorisinin eklendiği ödülü kazanan Akbank, önemli bir başarıya imza attı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Global Finance Editörü ve Başkanı Joseph Giarraputo, finansal kuruluşların şirketlere hazine ve nakit yönetimi işlemlerinde geniş bir ürün ve hizmet ağıyla çözümler sunduğunu belirterek, “Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, üstün teknolojik altyapıları ile müşterilerine en iyi finansal çözümleri sunan, müşteri odaklı hizmetleriyle rekabetten ayrışan bankalar öne çıktı. Türkiye’de de Akbank, nakit yönetimi işlemlerindeki yüksek hacmi, pazar payı, rekabetçi fiyatlama stratejisi, teknolojik altyapısı ve müşteri hizmetlerindeki başarısı ile bu ödülü kazandı” ifadelerini kullandı.

Akbank Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker ise “Türkiye’nin En İyi Nakit Yönetimi Bankası” olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

 “Vizyonumuz, nakit yönetiminde hem konvansiyonel hem de teknolojik ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin iş ortağı olmak. Sürekli geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizin müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdığını görmek bizleri mutlu ediyor. Yenilenen teknolojik altyapımız ve uzman nakit yönetimi kadromuz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına proaktif yaklaşım ve yenilikçi ürünlerimizle çözüm sunmaya devam edeceğiz. ‘Kusursuz nakit yönetimi, kesintisiz ticaret’ sloganımızla müşterilerimizin her daim yanındayız.” 

Facebook