PARAMEDYA

Deniz Ateş

Çok zor bir yıl olacak!

Ben işe geliyordum ama iş benden her gün uzaklaşıyordu.  Zamanla Banka, "bankamız" olmuştu ama artık bizleri bir bir işsiz bırakan da bir canavara dönüşmüştü. Deniz Ateş bir bankacıyı yazıyor:

Bir virüs neleri değiştirdi?

Banka insan kaynakları artık kimseyi atmıyor, işler kötü ve işten atmalar yok garip değil mi? İşler iyiyken işten atmalar çoğalmıştı, Deniz Ateş, bankacılık sektöründeki virüsü yazıyor:

Bankacı Gaye'nin hikayesi!

Deniz Ateş, son dönemde bazı bankaların devreye soktuğu EV BANKACILIĞI'nı yazdı. İşte Bankacı Gaye'nin hikayesi ve yaşadıkları:

Bankacı olmakla hata mı ettik?

Pırıl pırıl dört genç üniversiteyi kazanıp bankacı olur. Başlarına talih kuşunun konduğunu düşünen bu gençlerin yıllar sonra yaptıkları muhakeme: Deniz Ateş yazıyor: Bankada çalışmak hata mı?

Evde kalan bankacılar

Bankacıların evde kalması nasıl olur? Deniz Ateş'ten ilginç bir Evde Kalma yazısı:

Rahat bırakın emekliyi!

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankacılık sektörü emekliler üzerinden rekabet etmesinler, hizmet üzerinden rekabet etsinler. Bu işi ciddiye alalım çıkmayalım evimizden.

Bugün bizim günümüz!

Deniz Ateş, bir çalışan anneyi, bir bankacı kadını yazdı. Bugün bizim günümüz. Yani çalışan emekçi kadınların günü..

Bankadan emekli olmak!

Birileri bankadan emekli olmayı mı hayal ediyor? O halde önce bu yazıyı okuyun!  Deniz Ateş yazıyor:

Bankanın yok saydığı işsiz bankacıyı Fizzz hatırladı

Bankacılık dünyası Fizzzi  konuşuyor. İşten atılan bir bankacı hesabına yatırılan tazminatını başka bir bankaya EFT yapınca, yapay zekanın onu araması ortaya trajikomik bir durum yarattı. DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Fizzz!

Banka cezalarını kim ödeyecek?

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankalara gelen milyonluk sigorta cezalarının faturasını yine şube çalışanları ödüyor. Bu kadar ağır fatura sonrası neden banka genel müdürleri ve yardımcıları kovulmadı? Usulsüz işlemi kim yaptırdı?

Nedir bu mobbing dedikleri?

Mobbing bir yönetim biçimidir bizde de sizde de. Patronlar, kel yöneticilerini ezer, o kellerde bizi ezer ya da kel değildir yöneticiniz neden takılıyoruz küçük yöneticimizin şekline. Bankacıların üstadı DENİZ ATEŞ Yazıyor:

Bu yıl çok zor olacak!

Bankacıların klasik sözüdür: Bu yıl çok zor geçecek! Çok bankacı işten atılacak! B nedenle yeni yıl bankacılar için hep işsiz kalma korkusudur. DENİZ ATEŞ'den ON NUMARA bir bunalım yazısı: Atılacak bankacılar için:

Deniz Ateş, yüzlerce insanı ekmeğinden eden o İK müdürünü yazdı

İK Genel Müdür yardımcısının isminin önemi var mı? Sizin çalışma hayatınızda size dokunan sizi anlayan biri olabilir İpek ya da Hakan veya Cenk? İnsan kaynaklarında çalışıp “ablacım” diyen birinin size ne kadar yakın olduğunu düşünürsünüz?

Bankacılar UYARILDI!

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Size “uyarı” gelecek atılmadan önce ki son hazırlıklar! Sakın umursamayın siz çok değerlisiniz emin olun, hayat ne küçük bankamız,  ne de küçük maaşımız. Hayat gökyüzü, nefes alışımız, sevdiklerimiz.

Bir bankacının ÇIĞLIĞI!

Biraz gerçek biraz abartı. Her bankacının kendini bulacağı bir hikaye. İlk ve son çığlık! DENİZ ATEŞ YAZIYOR: İlk Çığlık!

Bankacıdan Trump'a mektup

Türk ekonomisini mahvetmekle tehdit eden  ABD Başkanı'na bankacılardan mektup var: Ey Trump biz bankacıları korkutamazsın. Bizde İK var, performans var, işler iyi  olsa da olmasa da işsiz kalacağız... DENİZ ATEŞ'den Trump'a kinayeli bir mektup:

GMY oldum Aramızda Hallederiz!

Hafta sonu arabamın ne olduğunu bilseniz siz de beni Genel Müdür Yardımcısı sanmazsınız, bizde işler böyle “aramızda”, sizden gibi görünürüm ama asla sizin gibi olamam ben. Para beni de bozdu, sizi de bozar emin olun.

Banka eğlencesinde hasar tespiti!

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankamın kuruluş yıldönümü, her yerde alkış var sahnede çoşku hakim, şarkıcıların biri iniyor biri çıkıyor, hiç görmediğim bir eğlence.Bizim için ise bir nevi hasar tesbiti! Bu yıl kim gitmiş kim kalmış? 

Beni Çıkartma O Çıksın!

"Beni çıkarmayın o çıksın !"  yakan top başlıyor. Bankalarında uyarı sistemi işlemeye başladı yine... Personel çıkartmalardaki yöntemler: DENİZ ATEŞ YAZIYOR:

Kayıtlar: 21 - 39 , Toplam: 39