PARAMEDYA

Deniz Ateş

Zenginin malı züğürdün çenesi

Deniz Ateş banka hisselerini yazdı. Bankadan kazandığını banka hissesine yatırmak. 

Boğulan nefes alamayan bankacılar

Duayen bankacı Deniz Ateş, bankacıların karmakarışık psikolojisini yazdı: Öğle araları daha az kişiyle görüşüp, bir an önce masanıza dönme isteği sizde de fazlalaştı mı? Kimseyi beğenmiyor ve kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz.

Akrebin Kendini Sokmasında Sıra

Daha kaç  bordro görecek banka yöneticileri onun hesabını yapıyorlar. Bodrum’da alınan yeni villayı satsak mı, fazla gayrimenkul aldık ilerde sorun olacak bunlar diye, kendi aralarında ince hesaptalar. Deniz Ateş yazıyor:

Kıdem tazminatı patrona yeni bir araba

işinizi kaybedebilirsiniz iş bulunur, kıdem tazminatınız, geleceğiniz demek kaybederseniz geleceğiniz yok olacak. Çok önemli çok! Üzerinde anlaşmaya varılamayacak kadar önemli. Bakanlara, sendikalara hatta kimseye bırakılmayacak kadar önemli bu konu!

Nedir bu bölge korkusu?

Bankacıların piri Deniz Ateş bu hafta bankacıların bölge korkusunu yazdı. Nedir bu bölge korkusu?

Patronlar yerinde kalır çalışanlar değişir!

Banka sahipleri çalışanların durumunu bilse, gerçekten bilse! bütün bunlara izin vermez emin olun. Ama bilemezler. Onlar için önemli olan bilanço ve paydaşlar. Daha fazla ayrıntıya ayıracak vakitleri yok inanın. Deniz Ateş banka patronlarını yazıyor:

Bir bankacının pişmanlığı

İşten atılan bir bankacının büyük pişmanlığı. Deniz Ateş yazıyor: Keşke zamanında uzaya merak sarsaydım, kredi vereceğime, yazlık bakacağıma, Folcon 10 için hazırlıklara başlardım belki. 

Sosyal medyada küçük yatırımcı tuzağı

Mevduat faizleri düşünce küçük yatırımcı mecburen borsanın yoluna düşüyor. Peki borsada küçük yatırımcıyı ne bekliyor? Deniz Ateş, sosyal medyadaki yatırımcı tuzağını yazdı: Bu bir YTD! 

KOBİ' ye kredi vermek hobi oldu

Bankacı neden batacak krediye aracılık eder?  Aslında halk arasında bir inanış vardır, “banka zaten faiziyle alır daha çok kar eder batık krediden” denir. Gerçekten öyle mi? Deniz Ateş yazıyor:

Parası ile rezil olan bankalar!

Artık bankacılık basketbol maçı gibi, çok hızlı oynanan bir oyun haline döndü. Banka yönetim kararları anlık değişkenlik gösteriyor. Deniz Ateş bankacılık oyununu yazıyor:

Çok zor bir yıl olacak!

Ben işe geliyordum ama iş benden her gün uzaklaşıyordu.  Zamanla Banka, "bankamız" olmuştu ama artık bizleri bir bir işsiz bırakan da bir canavara dönüşmüştü. Deniz Ateş bir bankacıyı yazıyor:

Bir virüs neleri değiştirdi?

Banka insan kaynakları artık kimseyi atmıyor, işler kötü ve işten atmalar yok garip değil mi? İşler iyiyken işten atmalar çoğalmıştı, Deniz Ateş, bankacılık sektöründeki virüsü yazıyor:

Bankacı Gaye'nin hikayesi!

Deniz Ateş, son dönemde bazı bankaların devreye soktuğu EV BANKACILIĞI'nı yazdı. İşte Bankacı Gaye'nin hikayesi ve yaşadıkları:

Bankacı olmakla hata mı ettik?

Pırıl pırıl dört genç üniversiteyi kazanıp bankacı olur. Başlarına talih kuşunun konduğunu düşünen bu gençlerin yıllar sonra yaptıkları muhakeme: Deniz Ateş yazıyor: Bankada çalışmak hata mı?

Evde kalan bankacılar

Bankacıların evde kalması nasıl olur? Deniz Ateş'ten ilginç bir Evde Kalma yazısı:

Rahat bırakın emekliyi!

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankacılık sektörü emekliler üzerinden rekabet etmesinler, hizmet üzerinden rekabet etsinler. Bu işi ciddiye alalım çıkmayalım evimizden.

Bugün bizim günümüz!

Deniz Ateş, bir çalışan anneyi, bir bankacı kadını yazdı. Bugün bizim günümüz. Yani çalışan emekçi kadınların günü..

Bankadan emekli olmak!

Birileri bankadan emekli olmayı mı hayal ediyor? O halde önce bu yazıyı okuyun!  Deniz Ateş yazıyor:

Bankanın yok saydığı işsiz bankacıyı Fizzz hatırladı

Bankacılık dünyası Fizzzi  konuşuyor. İşten atılan bir bankacı hesabına yatırılan tazminatını başka bir bankaya EFT yapınca, yapay zekanın onu araması ortaya trajikomik bir durum yarattı. DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Fizzz!

Banka cezalarını kim ödeyecek?

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankalara gelen milyonluk sigorta cezalarının faturasını yine şube çalışanları ödüyor. Bu kadar ağır fatura sonrası neden banka genel müdürleri ve yardımcıları kovulmadı? Usulsüz işlemi kim yaptırdı?

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 29