PARAMEDYA

Borsa

SPK' dan Borsa Tatlıcısı' na ceza

Telegram' da Borsa Tatlıcısı olarak tanınan ve küçük yatırımcılara hisse senedi pazarladığı iddi edilen kişi SPK müfettişleri tarafından belirlendi.

Borsa neden düştü?

Borsa yüzde 2 değer kaybetti. 

Borsa İstanbul: Borsa oynanmaz, yatırım yapılır

Borsa İstanbul, "Borsada oynanmaz, borsada yatırım yapılır" başlıklı bilgilendirme videosu hazırlayarak sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Gümüş yatırımcısına uyarı

QNB Finans Portföy gümüş yatırımcılarını uyardı.

Borsaya yeni bir şirket daha geliyor

Tamamı sermaye artırımı yoluyla gerçekleştireceği halka arzına yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Dinamik Isı, Gedik Yatırım aracılığıyla halka arz ediliyor.

Tarihi manipülasyonda bıyıklı şüphesi

Borsadaki tarihi manipülasyonun arkasında Bıyıklı tabir edilen yabancı görünümle yerli oyuncular mı var? İşte TÜPRAŞ ve PETKİM'deki büyük hareketin detayları:

Faturayı Tüpraş ve Petkim yatırımcısı ödedi

Önceki gün Cumhurbaşkanının müjdesi beklentisi ile manipüle edilen Tüpraş ve Petkim hisse senedinde sert düşüş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı müjdesi Tüpraş ve Petkim yatırımcısını mutlu etti

Cumhurbaşkanı'nın yarın açıklayacağı müjde henüz bilinmiyor ama beklentileri en çok Tüpraş ve Petkim hisselerine yaradı.

Tüpraş açıkladı: Yenişafak iddiaları asılsız!

Tüpraş'ın kredilerle dolar aldığı iddialarına yanıt geldi. Tüpraş, döviz varlıklarının, yükümlülükleri kadar olduğunu açıkladı.

Aydem Yenilenebilir Enerji Halka açılıyor

Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu gerçekleştirdi.

THY’de zarar üç katına uçtu : 2025’e kadar 25 milyar USD 169 uçak alacak

Covid-19’un THY’na verdiği zarar da ortaya çıktı. 2019 ilk ayrısında 1,1 milyar TL zarar açıklayan THY’nın zararı 2020 ilk yarısında üç kat ( % 280 )  artarak 4,2 milyar TL’yi buldu. THY zarara rağmen 169 yeni uçak alacak.

Borsanın düşüşüne fren geliyor

Borsa İstanbul'da endeks bazında devre kesici uygulamasına geçiliyor

Yabancı satmaya devam etti

Yurt dışı yerleşiklerin hisse senedi ve devlet iç borçlanma senetlerinden çıkışları devam ediyor

Garanti hissesinde şok düşüş! Devre kesici uygulaması işlemi durdurdu

Borsada yabancı satışı ile birlikte düşüş yüzde 6'ya yaklaşırken, Garanti Bankası hisse senedinde yabancı satışı devre kesici uygulamasının çalışmasına neden oldu. işlemler durdu.

Yabancı arkasına bakmadan kaçıyor

Borsa yükselişini sürdürürken, yabancı çıkışı sürüyor. 17 Temmuz haftasında yabancılar tahvil ve hisse satmaya devam etti.

Yabancılar sattıkları banka hisselerine al tavsiyesinde bulundu


Borsada yabancı takası tarihi azalışın sürdürürken, Goldman Sachs, yine yabancıların en çok sattığı banka hisseleri için al tavsiyesinde bulundu.
 

Fatih Portakal' ın dikkat çeken paraları

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, ATM'den çektiği paraların seri numaralarına dikkat çekti.

 

SPK kararı: WhatsApp grubuna üye olmak suç sayılabilecek

Sermaye Piyasası Kurumu'nun daha önce hakkında suç duyurusunda bulunduğu kişilerin yatırım tavsiyesi vermek amacıyla açtıkları WhatsApp gruplarına üye olanlar da suça iştirak etmiş sayılacak.

Şeker ister misin?

Şeker şirketinin piyasa değerinin Tüpraş'ı geçtiği bir borsadan ne beklersiniz? Borsa manipülatörleri küçük yatırımcılara soruyor: Şeker ister misiniz? RemziÖzdemir yazıyor

Borsada Tüpraş'ı sollayan hisseye tedbir kararı

Piyasa değeri açısından Tüpraş'ı bile geçen Kent Gıda için kredili işlem yasağı" ve "brüt takas" önleyici tedbir uygulanacak.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 369