PARAMEDYA

Borsa

Bankalar borsada çoştu

G20 zirvesinden olumlu mesajlar alan piyasada bahar havası esiyor. Borsada banka hisseleri sert yükselişte.

Piyasalara S400 düştü

Piysalar Rus savunma sitemi S400 ile çalkalanıyor. Bir süredir düşen dolar yeniden 5.90 sınırına yaklaştı. Borsada sert düşüş var.

Borsa İstanbul''da pazartesi günü öğlene kadar işlem yapılacak

Borsa İstanbul Pay Piyasası, Ramazan Bayramı arifesi olan 3 Haziran Pazartesi günü saat 12.40''a kadar açık olacak.

S400 balonu mu yoksa insider mi?

Son iki günde piyasalarda resmen bahar havası esiyor. Aylardır düşen borsa sert yükseliş, döviz ise düşüş yaşadı. Tüm bunlara neden beklenti ise S400'ün alınmayacağı yolundaki söylenti.

THY kar dağıtmayacak

2019 yılının ilk çeyreğinde borsada en fazla değer kaybeden ve yasal kayıtlara göre 10 milyar liradan fazla geçmiş yıllar zararı olan THY, 4 milyar liralık net dönem kârını dağıtmama kararı aldı. 
 

Halkbank borsaya da yetişti

Bir çok özel bankaların kredi musluklarını kapattığı bir dönemde  düşük faizle kredi veren Halkbank, şimdi de borsada kendi hisselerini topluyor.

Patron tutuklandı peki operasyonu yapanlar?

Kervansaray Yatırım Holding’in eski patronu Selim Sayılgan, manipülasyon suçundan tutuklandı. Borsa, patron tutuklanırken, milyonlarca lot hisse senedini operasyonla satan oyunculara dokunulmamasını konuşuyor.

Zorlu Enerji Rölantide çalışmış

Zorlu Enerji 2019 yılına yavaş başladı. Şirketin borçluluğu arttı, özkaynakyarı düştü.

TÜPRAŞ Niçin Zarar Etti ?

2018 ilk çeyreğinde 386,7 milyon TL Net Kar açıklayan firma 2019 ilk çeyreğinde 362,2 milyon TL Zarar açıkladı. Peki Tüpraş neden zarar etti?

Borsa 2017 yılına geriledi

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bugün yüzde 2,54 değer kaybetti ve günü 86 bin 282 puandan kapattı.

İş Bankası'ndan BÜYÜK şov!

İş Bankası 2019 ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Banka son bilanço ile bir çok konuda en büyük Türk bankası olarak kayıtlara geçti. İşte İş Bankası'nın bilanço analizi:

Halka açık şirkette prim keyfi

Türkiye'nin en büyük sanayi şirketlerinden Petkim, elde ettiği kar kadar üst yönetime yapılan ödemelerle de dikkatleri üzerinde topladı. Halka açık şirket üst yönetime 12.5 milyon lira ödedi.

Bu vebali kimin boynuna!

Paramedya'nın iki gün önce uyardığı İhlas Gazetecilik hisse senedindeki manipülasyon can yakmaya başladı. Günlerdir tavan tavan giden hisse senedi bugün taban oldu.

SPK NEREDE?

Borsa tarihinin en büyük manipülasyonu İhlas Gazetecilik hisse senedinde yapılıyor. Hisse senedi bir ay içerisinde yüzde 242 yükseldi. SPK'nın halen müdahale etmemesi tartışma konusu oldu.

Borsa düşüyor, dolar yükseliyor

Seçim iptalinin faturası ağır oldu. Borsa yüzde 2'nin üzerinde düşerken, dolar  yüzde 1.70 yükseldi.

Piyasaları faiz inecek korkusu vurdu

PPK karar metninde yer alan  İhtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir  ifadesini çıkarması piyasalarda faiz indirimine hazırlık olarak algılandı ve piyasalar deprem yaşadı.

Borsa İstanbul'da zam yaptı

Borsa İstanbul Para Piyasası Takas Komisyonu  yeni tarifesini açıkladı.

SPK'dan Denge ortaklarına ceza

Hisse senedinde büyük manipülatif hareketlerin yaşandığı Denge Holding ortaklarına SPK'dan ceza geldi. Kurtlar Vadisi ile şöhret olan Necati Şaşmaz'ın kardeşine de ceza verildi.

YENİ Mİ UYANDINIZ?

DENGE Yatırım Holding hisse senedinde yatırımcının canı yandıktan sonra SPK tedbir aldı. 1.3 TL'den kısa sürede 5 TL'nin üzerine çıkan senet defalarca taban olduktan sonra SPK müdahale etti.

Borsa İstanbul''dan ''swap'' açıklaması

Borsa İstanbul, son günlerde yurt dışı tezgahüstü FX swap piyasasında oluşan sıra dışı koşulların TL piyasalarının gerçeklerini yansıtmadığını açıkladı.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 242