PARAMEDYA

Borsa

Yabancı 700 milyonluk hisse sattı

Borsada yabancı fonlar bir günde yaklaşık 700 milyon liralık hisse sattı. Satışların büyük bir bölümü banka hisselerinden oluşuyor. Alıcı tarafında ise yerli banka ve fonlar.

Yabancılar neden sattı?

Yabancı fanlar borsada adeta katliam yaptı. Son yılların en sert düşüşü yaşandı. 30 endeks yüzde 5.5 düşerken, Garanti Bankası hisse senedi yüzde 10 gibi tarihi bir düşüş yaşadı. 

çimento hisselerinde savaş sevinci

Türkiye'nin Suriye'ye yapması muhtemel operasyon piyasaları olumsuz etkilerken, çimento hisseleri yükselişe geçti. Sınırdaki Mardin Çimento hisse senedi ilik 10 dakikada yüzde 10 yükseldi.

BİM: 30 milyon zararı bilerek yaptık!

Yüzde 73.53'ü halka açık olan BİM, 30 milyon zarar ettiğini açıkladı. İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç,beş ay boyunca 4 TL'ye aldıkları ürünleri 2 TL'ye sattıklarını ifade etti. Aykaç, "Bu nedenle 30 milyon TL gibi bir zararımız oldu. Biz bunu isteyerek yaptık" dedi.

Borsa İstanbul pazar yapısı güncelleniyor

Borsa İstanbul''un mevcut "Yıldız Pazar" ve "Ana Pazar" yapısı kendi içinde ikiye ayrılarak 4 Kasım''dan itibaren "Yıldız 1", "Yıldız 2", "Ana 1" ve "Ana 2" şeklinde güncellenecek.

QNB Finans'dan büyük satış!

QNB Finansbank tarihinin en büyük takipteki kredi portföyünü varlık şirketine sattı. Halka açık olmasına rağmen 959.699.858 TL tutarlı portföy kaça satıldığı gizli tutuldu. Bankanın hisse senedi yaklaşık yüzde 20 değer yitirdi.

Bitcoin adeta batırdı

Türkiye'de de son aylarda yoğun ilgi gören Bitcoin, düşmeye devam ediyor. Son bir haftada yaklaşık yüzde 18 değer yitirdi.

Türk Telekom'un dramatik hikayesi hiç bu kadar güzel anlatılmadı

Bir zamanlar en başarılı özelleştirme olarak gösterilen ancak bankaların el koymak zorunda kaldığı Türk Telekom'un hikayesi bir ekonomistin gözüyle anlatıldı. 

Bu çatının altında kim kalacak?

Bir hisse senedi, üstelik zarardaki bir şirketin hisse senedi. Son bir yılda yüzde bin gibi akıllara ziyan bir artış yaşamış. Bu hisse senedi bugün de yüzde 14 yükseldi. 

Fenerbahçe borsada kazandı

Fenerbahçe yeşil sahalardan çok borsada  başarılı bir grafik çiziyor. Hisse senedi bir ayda yüzde 60'dan daha fazla kazandırdı.

Pegasus yatırım yapacağım dedi hissesi düştü

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane, 1 milyar dolar yatırımla 16 uçak alacaklarını açıkladı, şirketin borsadaki hisse senedi değer yitirdi.

Karı düştü denilen bankalar borsada ihya etti

Karları düştü, batık oranı yükseldi denilen bazı banka hisse senetleri yatırımcısını adeta zengin etti. Ne döviz ne de faiz bu hisseler kadar kazandırmadı. İşte yatırımcısına her şeyden daha çok kazandıran o bankalar:

Milyarları yöneten portföy şirketleri ne kadar başarılı?

Usta Hazineci Erden Armağan ER Aracı Kurum ve Portföy Yönetim Şirketleri dosyasını açıyor. Piyasalara hakim firmalar özelinde sektörün içinde bulunduğu durumu masaya yatırıyor...

Turkcell temettüyü peşin ödeyecek

Turkcell Yönetim Kurulu 1.01 mlyr TL temettünün dört taksit yerine tek seferde ödenmesini teklif etti

Mahkeme Türk Telekom'u haksız buldu!

Ülkenin en sıkıntılı bir döneminde 1.590 kişi işten çıkartan Türk Telekom, bunu kamuoyuna duyuran Paramedya.com.tr haberine erişim yasağı koydurmuştu. Üst mahkeme Paramedya'yı haklı buldu ve yasağı kaldırdı.

THY hissesinde yabancı satışı

Türk Hava Yolları hisse senetinde Amerikalı ünlü yatırım şirketi hisse satışı yaptı. 

Tek akıllı yabancılar

Gerek Arjantin gerekse ABD'den gelen olumsuz haberlerden dolayı yabancı bankalar borsa ve TL'de satıcı olurken, yerli yatırımcıya satma TL'de kal önerisinde bulundu.

Servet kaybettiren borsa

Arjantin borsası dün yüzde 48 düşüşle dünyada en fazla değer kaybeden borsa oldu. İşte yatırımcısına bir günde servet kaybettiren borsalar:

Yabancının rapor oyunu

Doların 6.200 seviyesinde TL sat dolar al diyen yabancı raporları şimdi de 5.480'de doları sat raporu yazdı. Bu yabancı raporları ne kadar güvenli? ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: 

ABD çin kavgası dünyayı yakıyor

Çin geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'den 300 milyon dolarlık ithalata ek yüzde 10 vergi uygulayacağını ilan etmesinin ardından dünya ekonomisi allak bullak oldu. Altın yükseliyor, gerginlik Asya borsalarını kasıp kavuruyor.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 269