PARAMEDYA

Borsa

Borsa İstanbul''dan ''swap'' açıklaması

Borsa İstanbul, son günlerde yurt dışı tezgahüstü FX swap piyasasında oluşan sıra dışı koşulların TL piyasalarının gerçeklerini yansıtmadığını açıkladı.

THY'de intikam savaşı mı?

Türk Hava Yolları'da yabancı satışı adeta intikam satışına dönüştü. Yabancı THY hisse senedinde kademedeki tüm alıcılara veriyor.

Borsada yabancı alım yapıyor

Son üç gündür borsada sert satışlar yapan yabancı yatırımcının bugün alımda olduğu görülüyor. 

Son 3 yılın en büyük düşüşü

Borsa son üç yılın en sert düşüşünü yaşadı. Bankacılık endeksi endeksi perişan etti.

BORSADA SWAP KABUSU

Borsa tarihi düşüşler yaşıyor. Cuma gününden bu yana Londra'daki swap kavgasının faturasını borsa yatırımcısı ödüyor. Borsa 30 endeksi 4 bin 500 puanın üzerinde düştü. Banka hisseleri adeta yerlerde sürünüyor. 

Piyasada panik var!

Haftanın ilk işlem saatinde cuma'nın paniğini atan piyasalar yeniden gerildi. Borsada yükseliş sert düşüşe dönüştü. Dolar ise gelen az da olsa taleple yönünü yukarı çevirdi.

En çok para çıkışı banka hisselerinde

Borsada geçen hafta en çok para çıkışının yaşandığı 10 hisse senedinin altısı banka hisse senedi. İşte en çok satılan senetler:

Elbistan''dan 6 ülkeye bindallı ve kaftan

Kahramanmaraş''ın Elbistan ilçesine atölye kuran genç girişimci, 6 ülkeye kına gecelerinin vazgeçilmezi bindallı ve kaftan ihraç ediyor.

Borsada banka katliamı

Dövizin yüzde 6'ya yakın değer kazandığı Kara Cuma'da borsa 30 endeksi 4 bin 400 puan değer yitirdi. 5 banka hissesinde yabancıların çılgın satışı dikkat çekti.

PİYASALARDA KARA CUMA

Dolar piyasaların kapanmasına çok az kala yeni alımlarla tekrar yükselmeye başladı. 5.620'den işlem görürken, borsa adeta göçtü. 30 endeks yaklaşık 4 bin puan düştü. Banka hisseleri resmen çöktü.

İş Bankası borsada da lider oldu

İş Bankası 6 milyar 769 milyon lirayla zirveye yerleşerek Garanti Bankası'nın önüne geçti.

Pınar Su'da zarar sebil oldu

Pınar Su yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Son dört yılda olduğu gibi 2018'de de zarar açıklayarak hayal kırıklığı yarattı.

Zorlu Enerji bankalara çalışmış

Zorlu Enerji'nin  2018 karı 2017’ye göre yüzde 84,75 düştü..Karlılığın düşmesinin nedeni finansal giderler. Finansal Giderleri yüzde 202,91 artarak  2 milyar 496 milyon TL’ye çıkanca ca Zorlu Enerji Bankalara çalışmış yorumlara neden oldu.

Migros neden zarar etti?

Türkiye'nin en büyük süpermarket zinciri Migros ciddi anlamda zarar açıkladı. Peki bu kadar büyük bir market zinciri neden zarar etti? İşte yanıtı:

SON DAKİKA! SPK İş Bankası'na temettü izni vermedi

CHP hisselerinin Hazine'ye devri tartışması ile gündeme gelen İş Bankası'nda oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. SPK İş Bankası'nın temettü dağıtım teklifini reddetti. Kar sermayeye aktarılacak.

2018’in Kazananı Yapı Kredi!

Türkiye'nin en büyük dört bankası. Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank. Bu en büyük dördün kar kar yarışında Yapı Kredi Bankası açık ara birinci.

Soda kar patlaması yaptı

Soda Sanayi cirosunu yüzde 40 artırarak 2,4 milyar TL’den 3,4 milyar TL’ye yükseltti

ICBC – ÇİN Devi Türkiye’de Cüce kaldı

2015 yılında dönemin Tekstil Bankasını devir alarak Türkiye’ye giriş yapan ICBC Çin’de ve Dünya’da bankacılık sektöründe Dev olmasına rağmen Türkiye’de gerekli büyümeye ulaşamadı.

Turkcell'de kar iyi çekmiyor

Avrupanın en büyük GSM operatörü Turkcell'in 2018 yılı karı yerinde saydı.

ENERJİSA'nın voltajı düştü

Enerjisa, 2018 bilançosunda cirosunu arttırıp, karını düşüren şirketler kervanına katıldı.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 223