PARAMEDYA

Borsa

SPK’dan birleşmeye onay geldi

Işıklar Yatırım Holding AŞ’nin / ISYHO, Işıklar Enerji Ve Yapı Holding AŞ ile birleşmesine SPK’dan onay geldi.

Halkbank'a dev sendikasyon kredisi

Halkbank 17 ülkeden 511.5 milyon euro ve 112 milyon dolar 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi aldı. Konsorsiyuma 34 kuruluş katıldı.

Borsa şirketlerinin piyasa değeri

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 594 milyar lira oldu

Alibaba'nın halka arzı eylüle kaldı

ABD'de bugüne kadar gerçekleşen en büyük borsaya açılma olabileceği belirtilen Alibaba'nın halka arzı eylül ayına ertelendi.

BİST'E ÖZEL PAZAR

Borsa İstanbul bünyesinde kurulacak olan, melek yatırımcılar, girişim sermayesi ve özel şirketleri bir araya getirecek "özel pazar" gelecek ay üye kabulüne başlayacak

SPK CEZA YAĞDIRDI

SPK 2014'te bu güne kadar 100'ü aşkın kişi hakkında suç duyurusunda bulunurken, 51 kişi için ise idari para cezası uyguladı.

BORSADAN BÜYÜK KAÇIŞ

SPK'nın son tebliginden sonra  halka açık şirketler adeta borsadan çıkmak için yarışıyor. Bu şirketler arasında yabancılara satılanlar ilk sırada yer alıyor.

ENDEKSTE SATIŞ ZAMANI MI

Hisse bazlı hareketlerle borsada kısa dönemli çıkış trendi devam ederken hisse seçimleriyle birlikte destek direnç noktalarına dikkat diyelim… Çıkış trendi koruduğu sürece hisse senetlerinde “Tut” konumu sürmekle birlikte, destek noktalarında “Al”, direnç seviyelerinde “Sat” mantalitesi devam ediyor. (Söylemesi ne kadar kolay di mi) Orta dönemli pozisyonları arttırmak için ise 82.000 seviyesinin geçilmesi önemli olacak.  

BORSA NEDEN YÜKSELİYOR?

Borsanın neden yükseldiği sorusuna yanıt aranıyor? Borsa bardağın dolu tarafını mı görüyor?

Kayıtlar: 361 - 369 , Toplam: 369