PARAMEDYA

Borsa

Patron tutuklandı peki operasyonu yapanlar?

Kervansaray Yatırım Holding’in eski patronu Selim Sayılgan, manipülasyon suçundan tutuklandı. Borsa, patron tutuklanırken, milyonlarca lot hisse senedini operasyonla satan oyunculara dokunulmamasını konuşuyor.

Zorlu Enerji Rölantide çalışmış

Zorlu Enerji 2019 yılına yavaş başladı. Şirketin borçluluğu arttı, özkaynakyarı düştü.

TÜPRAŞ Niçin Zarar Etti ?

2018 ilk çeyreğinde 386,7 milyon TL Net Kar açıklayan firma 2019 ilk çeyreğinde 362,2 milyon TL Zarar açıkladı. Peki Tüpraş neden zarar etti?

Borsa 2017 yılına geriledi

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bugün yüzde 2,54 değer kaybetti ve günü 86 bin 282 puandan kapattı.

İş Bankası'ndan BÜYÜK şov!

İş Bankası 2019 ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Banka son bilanço ile bir çok konuda en büyük Türk bankası olarak kayıtlara geçti. İşte İş Bankası'nın bilanço analizi:

Halka açık şirkette prim keyfi

Türkiye'nin en büyük sanayi şirketlerinden Petkim, elde ettiği kar kadar üst yönetime yapılan ödemelerle de dikkatleri üzerinde topladı. Halka açık şirket üst yönetime 12.5 milyon lira ödedi.

Bu vebali kimin boynuna!

Paramedya'nın iki gün önce uyardığı İhlas Gazetecilik hisse senedindeki manipülasyon can yakmaya başladı. Günlerdir tavan tavan giden hisse senedi bugün taban oldu.

SPK NEREDE?

Borsa tarihinin en büyük manipülasyonu İhlas Gazetecilik hisse senedinde yapılıyor. Hisse senedi bir ay içerisinde yüzde 242 yükseldi. SPK'nın halen müdahale etmemesi tartışma konusu oldu.

Borsa düşüyor, dolar yükseliyor

Seçim iptalinin faturası ağır oldu. Borsa yüzde 2'nin üzerinde düşerken, dolar  yüzde 1.70 yükseldi.

Piyasaları faiz inecek korkusu vurdu

PPK karar metninde yer alan  İhtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir  ifadesini çıkarması piyasalarda faiz indirimine hazırlık olarak algılandı ve piyasalar deprem yaşadı.

Borsa İstanbul'da zam yaptı

Borsa İstanbul Para Piyasası Takas Komisyonu  yeni tarifesini açıkladı.

SPK'dan Denge ortaklarına ceza

Hisse senedinde büyük manipülatif hareketlerin yaşandığı Denge Holding ortaklarına SPK'dan ceza geldi. Kurtlar Vadisi ile şöhret olan Necati Şaşmaz'ın kardeşine de ceza verildi.

YENİ Mİ UYANDINIZ?

DENGE Yatırım Holding hisse senedinde yatırımcının canı yandıktan sonra SPK tedbir aldı. 1.3 TL'den kısa sürede 5 TL'nin üzerine çıkan senet defalarca taban olduktan sonra SPK müdahale etti.

Borsa İstanbul''dan ''swap'' açıklaması

Borsa İstanbul, son günlerde yurt dışı tezgahüstü FX swap piyasasında oluşan sıra dışı koşulların TL piyasalarının gerçeklerini yansıtmadığını açıkladı.

THY'de intikam savaşı mı?

Türk Hava Yolları'da yabancı satışı adeta intikam satışına dönüştü. Yabancı THY hisse senedinde kademedeki tüm alıcılara veriyor.

Borsada yabancı alım yapıyor

Son üç gündür borsada sert satışlar yapan yabancı yatırımcının bugün alımda olduğu görülüyor. 

Son 3 yılın en büyük düşüşü

Borsa son üç yılın en sert düşüşünü yaşadı. Bankacılık endeksi endeksi perişan etti.

BORSADA SWAP KABUSU

Borsa tarihi düşüşler yaşıyor. Cuma gününden bu yana Londra'daki swap kavgasının faturasını borsa yatırımcısı ödüyor. Borsa 30 endeksi 4 bin 500 puanın üzerinde düştü. Banka hisseleri adeta yerlerde sürünüyor. 

Piyasada panik var!

Haftanın ilk işlem saatinde cuma'nın paniğini atan piyasalar yeniden gerildi. Borsada yükseliş sert düşüşe dönüştü. Dolar ise gelen az da olsa taleple yönünü yukarı çevirdi.

En çok para çıkışı banka hisselerinde

Borsada geçen hafta en çok para çıkışının yaşandığı 10 hisse senedinin altısı banka hisse senedi. İşte en çok satılan senetler:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 216