PARAMEDYA

Borsa

Piyasaları 23 Eylül beklentisi bozdu

Piyasalar 23 Eylül'e odaklanırken, borsada satış dövizde ise yükseliş hakim.

Galatasaray ve Fenerbahçe borsa 100 endeksinden çıkartıldı

Borsa İstanbul yeni endeks değişikliğini açıkladı. Galatasaray ve Fenerbahçe hisse senetleri BİST 100 endeksten çıkartıldı.

Europap Tezol Kağıt ikinci tavanını yaptı

Önceliği küçük yatırımcılara vererek son dönemin en ilginç halka arzını başaran Europap Tezol Kağıt bugün de tavan oldu.

Borsada promosyon dönemi işlem yap hediyeyi kap!

Türkiye'de ilk kez bir aracı kurum, müşterilerinin işlem sayısını arttırmak amacıyla promosyon yapıyor. Daha çok işlem yapan müşteriler 100 TL komisyon iadesi, BluTV üyeliği, Finnet ve Fintables üyelikleri, HOP Scooter ve Scala Yayıncılık indirimleri ile anlık veri paketi kazanacak.

A1 Capital’in yeni genel müdürü Mehmet Selim Tunçbilek oldu

Türkiye’nin işlem ve hacim bakımından ilk on aracı kurumundan biri olan A1 Capital genel müdürlüğüne Mehmet Selim Tunçbilek atandı.

ALTUR, Coca Cola'nın arsasını 153 Milyon TL'ye satın aldı

Abdurrahim Albayrak'ın sahibi olduğu ALTUR, Coca Cola İçecek A.Ş.'nin Yenibosna'daki arsasını satın aldı.

Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına 10 milyar TL talep

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da TEZOL koduyla işlem görecek olan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına 30 kat talep gelirken, halka arzda toplam 121 bin 838 yatırımcıya satış gerçekleştirildi. 

Yabancı bir ayda aldığını bir günde sattı

Borsada yabancı satışı banka hisselerinde sert düşüşe neden oldu. BİST banka endeksi 2 günde yüzde 4'ün üzerinde kayıp yaşadı.

Borsada yabancı sanayi sattı banka aldı

Yabancılar borsada Arçelik, Ereğli ve Ford Oto gibi ağır sanayi şirket hisselerini satıp yerine bankacılık sektörü hisseleri aldı.

Akçansa'ya İnsan Kaynakları ödülü

Akçansa, ‘Stevie Awards for Great Employers’ programında 4’ü altın, 2’si gümüş ve 1’i bronz olmak üzere toplam 7 ödül kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 

Halka arzın yüzde 60’ı, bin adete kadar başvuran yatırımcılara dağıtılacak

Europap Tezol Kağıt’ın halka arzı için DenizYatırım liderliğinde 8-9-10 Eylül tarihlerinde 13,87 TL fiyatla talep toplanacak. 

Borsa dolandırıcılarına dikkat!

Hukukçular uyarıyor: Küçük yatırımcının borsaya kote şirketler hakkında bilgi alma kanallarından biri haline gelen sosyal medya mecraları Sermaye Piyasası Kanunu’nda düzenlenen piyasa dolandırıcılığı suçunu oluşturan bir araç haline geldi.

Borsaya Yapı Kredi gazı

Güne hafif yükselişle başlayan borsada Yapı Kredi Bankası'ndaki alımlar yönü yukarı çevirdi. 30 milyon lotluk YKB hisse alımı borsada yükselişe neden oldu.

Borsada yükseliş çöküşün mü habercisi?

Borsa yükselişini sürdürürken, usta analist Evren Devrim Zelyut'tan ilginç bir analiz geldi.

SPK başkanvekili ve TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanvekili Taha Meli Arvas'ı görevden aldı. Karar, Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Europap Tezol Kağıt’da talep toplama 8-9-10 Eylül'de

Europap Tezol Kağıt’ın halka arzında talep toplama 8-9-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 1 lot ve altı başvurulara halka arzın yüzde 60’ı ayrıldı.

Europap Tezol Kağıt’ın halka arzı onaylandı

Türkiye'nin önde gelen temizlik kağıdı üreticilerinden Europap Tezol Kağıt, Borsa İstanbul'da işlem görmek için SPK'dan onay aldı.

Cumhurbaşkanı'nın dağıttığı çay borsada işlem görmeye başladı

Orçay Ortaköy Çay Sanayi, bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. İlk gün yüzde 10 yükseldi.

Burger King BİST'e geliyor

TAB Gıda'nın, BIST halka arzı için Citigroup ve HSBC'yi yetkilendirdiği ve halka arzın en erken bu yılın sonunda yapılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı'nın dağıttığı çayın şirketi halka açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gittiği şehirlerde halka dağıttığı çayı üreten şirket borsada halka açılacak.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 590