PARAMEDYA

Borsa

Eski Meclis Başkanı'nın yeğenine Borsa Cezası

SPK, TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman’ın yeğeni Haldun Kahraman’a Twitter hesabından yaptığı paylaşımları “Piyasa bozucu eylem” olarak niteleyerek 7 milyon 217 bin lira ceza verdi.

 

Bunun vebalini kim ödeyecek?

Halka açık bir şirket borsa kotundan çıkartıldı. Geride binlerce mağdur var. Peki bu mağdurların vebalini kim ödeyecek?

SPK neredeyse tüm aracı kurumlara ceza verdi!

SPK, yayımladığı bültende, aşağıda isimleri bulunan 27 kuruma açığa satış nedeniyle toplam 5.659.965 TL para cezası uygulandığını açıkladı

Teknosa’ya sermaye dopingi

Sabancı Holding, Teknosa'daki yüzde 10,3'lük hissesinin bir kısmının ya da tamamının Teknosa'nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada satışına karar verdi.

Aktif Rasyo haberi banka hisselerini uçurdu

Dün  sert bir düşüş yaşayan bankacılık sektörü hisseleri, bugün BDDK'nın Aktif Rasyo'yu kaldırması ile birlikte  yeniden yükselişe geçti. Bankacılık sektörü hisseleri yaklaşık yüzde 5 primli.

Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası'da işlemler durdu

Borsaya gelen sert satışlar banka hisselerinde yüzde 4'ün üzerinde değer kaybına neden oldu. İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank'ta işlem sıraları devre kesici uygulaması nedeniyle durduruldu.

Yabancıların Garanti Bankası keyfi! Notunu düşürüp borsada yüzde 28 kazandılar!

Bugüne kadar defalarca haklarında olumsuz rapor yazılan banka hisseleri yabancılar tarafından adeta talan edildi. Garanti Bankası hisse senedinde yabancılar son 10 günde yüzde 28 gibi oldukça büyük bir kazanç elde ettiler.

İş Bankası'nın ana hissedarı hisse satacak!

İş Bankası Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, 50 milyon nominal hisseyi satacak!

Banka hisselerinde büyük düşüş!

Günlerdir faiz artış beklentisi ile yükselen borsa banka hisselerine gelen sert satışla yüzde 2'nin üzerinde düştü. Başta YKB ve Akbank olmak üzere banka hisselerine satış geldi.  YKB işlem sırası devre kesici nedeniyle durduruldu.

Bu grafiği yaptılar 6 ay yasak aldılar

Borsada küçük sermayeli şirketlerin hisselerindeki manipülasyonla mücadele etmeye çalışan SPK, Marka Yatırım Holding işlemlerinden dolayı 10 kişiye ceza verdi.

Aşının adı bile THY' yi uçurmaya yetti!

Almanya'dan gelen aşı haberi uzun süredir düşen Türk Hava Yolları hisse senedini adeta uçurdu. hisse bir haftada yüzde  20 prim yaptı.

piyasalarda bayram havası

Hazine ve Maliye Bakanı albayrak'ın istifası piyasalarda olumlu karşılandı. Borsa yüzde 2.5'a yakın yükselirken, banka hisseleri yüzde 5'e yakın prim yaptı. Dolarda ise düşüş sürüyor.

Yabancı resmen sıfırlıyor!

Yabancıların hisse ve devlet iç borçlanma senede satışı soluksuz sürüyor.

Borsada Çadır Formasyonu!

Borsada manipulasyonun yeni adı Çadır Formasyonu oldu. Bir çok gözaltı pazarı batık hisse senetlerinde operasyon yapan manipülatörler can yakmaya başladı. 

Halk Bankası hisselerine Trump dopingi!

ABD Başkanı Donald Trump'ın yeniden seçilme beklentisiyle birlikte Halkbank davasının düşme ihtimalinin güçlenmesini fiyatlayan yatırımcılar, hissede hızlı yükselişe neden oldu.

 

Böylesi ilk kez oldu. Bütün aileye işlem yasağı!

Sermaye Piyasası tarihinde nadir görünen bir olay. SPK, bir ailenin neredeyse tamamına işlem yasağı koydu.

Faruk Bey' in Vefatı!

Borsa hergün yeni bir rekor kırıyor.Bazı hisselerin değer artışı yüzde bine ulaştı. Öyle şirketler de var ki, yatırımcısına kalp krizi geçiriyor. Tıpkı Faruk Bey'in vefatı gibi.. Remzi Özdemir yazıyor:

Teknosa ve Demirören'e Muhteşem Yüzyıl tazminat cezası

Muhteşem Yüzyıl dizisinin görsellerini izin almadan reklam kampanyasında kullanan Doğan TV Demirören) ve Teknosa 'ya üç oyuncu ve dizinin yapımcısına bir buçuk milyon TL maddi tazminat ve 15 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.

Yabancıların en çok sattığı banka hisseleri:

Merkez Bankası'nın faiz kararı en çok borsada banka hisselerini vurdu. Banka hisseleri son ayların en sert satışını yedi.  Yüzde 6'ya yakın değer kaybı yaşandı. İşte en çok satış yiyen banka hisseleri:

Credit Suisse' den bankacılık hisselerine son darbe!

Merkez Bankası'nın faiz kararından sonra sert yabancı satışı gelen bankacılık hisseleriyle ilgili bir olumsuzluk ise Credit Suisse' den geldi. Hedef ve tavsiye fiyatlarını yüzde 11 düşürdü.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 389