PARAMEDYA

Borsa

6 yabancı kuruma açığa satış yasağı

Borsa İstanbul, 6 yabancı kuruma bildirim zorunluluğunu ihlal ettikleri gerekçesiyle 1-3 aya kadar açığa satış yasağı getirildiğini açıkladı

Borsa fenomenine SPK'dan büyük ceza

Borsada özellikle küçük yatırımcıların takip ettiği derinhisse hesabının sahibi  Önder Tavukçuoğlu'na SPK'dan rekor ceza geldi. Tavukçuoğlu'nun herkese al derken kendisinin sattığı öne sürüldü.

8 milyon lotla tavan, 80 bin lotla taban oldu

Mevduat faizinin düşmesi vatandaşı borsaya yönlendirdi. Ancak borsada özellikle gözaltı pazarı vurgun pazarına dönüştü.  Yüzde 200 primli hisse 8 milyon lira tavan, 80 bin lotla taban oldu.

Eski başbakan yardımcısının şirketi borsada uçtu!

AKP iktidarının eski başbakan yardımcısının yeni satın aldığı şirketin hisse senedi yüzde 283 gibi rekor artış sağladı. 

Hürriyet Rusya’da 22 milyon TL mi batırdı?

Hürriyet Gazetecilik bilançosunu rekor zararla açıkladı. Yüzde 555 zararın arkasında Rusya'daki iştirakin mi etkisi var? İşte Hürriyet Gazetecilik bilanço ve dip notlarındaki ayrıntılar:

Çok bilen adam çok yanıldı: Yaşlı kurt bu kez çarpıldı

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden birinin CEO'su Warren Buffet, batacak diye sattığı milyarlarca dolarlık havayolu şirketleri hisseleri son iki haftada yüzde 20 değer kazandı. Buffet' dinleyenler isyanda.

Yabancının borsadan büyük kaçışı

Borsa İstanbul Pay Piyasasında Mayıs ayında yabancı yatırımcıların satışı hızlanarak devam etti. 1 milyar dolardan fazla satış yaptı.

Havacılık sektörüne kötü haber

Binlerce kişinin çalıştığı havacılık sektörü ile ilgili kötü haber. Moody's sektörde toparlanmanın 2023 yılından önce mümkün olmayacağını öne sürdü.

SPK ceza yağdırdı

SPK, son günlerde borsada dar hacimli hisselerde büyük manipülasyon yapan oyunculara yönelik harekete geçti.  Çok sayıda oyuncuya işlem yasağı getirildi ve suç duyrusunda bulunuldu.

Borsadan yatırımcılara videolu uyarı

Borsa İstanbul, borsada yatırım yaparken ve hisse alırken piyasa dolandırıcılarının dikkat edilmesi gereken uyarıların yer aldığı bir video hazırladı.

Bunu Kim Yaptı?

Borsa tarihinin en büyük vurgunlarından biri gerçekleşti. Binlerce mağdur, CİMER ve SPK'dan medet umuyor. 2  ayda 2 liradan 52 liraya giden hisse senedi binlerce mağdur yarattı.

Sosyal medyada küçük yatırımcı tuzağı

Mevduat faizleri düşünce küçük yatırımcı mecburen borsanın yoluna düşüyor. Peki borsada küçük yatırımcıyı ne bekliyor? Deniz Ateş, sosyal medyadaki yatırımcı tuzağını yazdı: Bu bir YTD! 

Uçmayan THY'nin dev zararı

Türk Hava Yolları birinci çeyrekte 2 milyar 23 milyon TL gibi rekor bir zarar açıkladı

Faiz indirimine piyasalar ne tepki verdi

Merkez Bankası'nın bir kez daha faiz indirimine gitmesine borsa ve dövizin tepkisi ne oldu?

Yabancının çıkışı 20.haftaya ulaştı

Borsa ve tahvil piyasasında yabancıların çıkışı sürüyor. Bu hafta da yabancı sattı. Böylece 20 haftadır aralıksız çıkış sürüyor.

Ülker'de ilginç satış

Ülker Bisküvi şirketinin en büyük distribütörü borsada 500 bin lotluk hisse  satışı için başvuruda bulundu.

Borsa 24 Nisan'da açık olacak

Borsa İstanbul AŞ tarafından, borsa bünyesinde yer alan piyasalarda 24 Nisan Cuma günü normal faaliyetlerin süreceği bildirildi.

Sabancı Akbank hissesi sattı!

Serra Sabancı, Sabancı Holding’in bankası Akbank’taki hisselerinden 32.3 milyon liralık kısmı borsada sattı

Bu grafiğin cezası 6 ay işlem yasağı!

İhlas Ev Aletleri hisse senedinde manipülasyon yapıp hisseye yüzde 100'ün üzerinde prim yaptırıp, sonra taban yapan gruba 6 ay işlem yasağı getirildi.

Petrol, borsa, döviz ve altın ne olacak?

Aylar önce altındaki büyük yükselişi tahmin eden usta analist Erden Armağan Er'in en son analizi: Petrol, borsa. döviz ve altın ne olacak?

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 328