PARAMEDYA

Borsa

Borsa İstanbul'dan iki sıfır atma ertelendi

Borsa İstanbul'dan yapılan duyuruda BIST pay endekslerinden iki sıfır atılma planının ertelendiği belirtildi.

BİST Şirketlerinin Bilanço Açıklama Tarihleri Ertelendi

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin ve bankaların bilanço gönderme tarihi ertelendi. İşte yeni tarihler:

Borsada son 20 yılın en sert düşüşü

Korona virüsü salgını borsaya tarihi düşüşü yaşattı. Bir çok banka ve havayolu şirket hisseleri taban oldu. Düşüş 30 endekste 10 bin puanı geçti.

Mavi karını yüzde 33 arttırdı

Konsolide gelirlerini geçen sene aynı döneme göre yüzde 22 artışla 2 milyar 863 milyon liraya yükselten Mavi, net kârını ise yüzde 33 artışla 134 milyon liraya taşıdı.

Piyasalarda kabus devam edecek mi?

Usta Analist Erden Armağan Er, herkesin sorduğu o soruya yanıt veriyor: Piyasalarda kabul devam edecek mi? Altın, borsa düşecek mi, Dolar ne olacak?

Korona Türkiye' yi fena vurdu!

Koronavirüs ekonomiyi vurdu. Tek bir vakka kaydedilmesine rağmen borsa tarihi bir düşüş yaşadı. 8 bin puan borsa düşerken, dolar 6.300 sınırına yaklaştı.

Koronavirüs krize bahane oldu

Usta analist Erden Armağan Er, küresel kriz için koronavirüsün sadece aranılan bir bahane olduğunu söyledi. Küresel krizde dolar, borsa, altın ve tahviller ne olacak? 

Migros'un karı 6.1 Milyar oldu

Migros, yüzde 23,9 ile geçtiğimiz yılın başında belirlediği büyüme hedefini aşarak yılı 23,2 milyar TL konsolide satış ile kapattı. Migros’un brüt karı 6.1 milyar TL’ye yükselmiş oldu.

Korona En Çok THY'yi vurdu!

Koronavirüs şu ana kadar Türkiye'ye sıçramadı ama en fazla zararı  Türk Hava Yolları'na verdi.  THY'nin borsa fiyatı 2017 seviyesine geriledi.

Putin piyasaları rahatlattı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye yönelik açıklamaları piyasaları rahatlattı. Borsada sert yükseliş, dövizde ise düşüş var.

Koronavirüs THY'yi vuruyor

THY koronavirüsten en çok etkilenen şirketler arasında yer alıyor. Bir çok sefer iptaline bir yenisi daha eklenti. İtlalya'nın bazı bölgelerine uçuş durduruldu.

Borsada Kara Perşembe

Borsa tarihi bir düşüş yaşadı. BİST 30 endeksi 4 bin 500 puanın üzerinde düştü. Dolar ise Mayıs 2019 tarihindeki seviyesine yükseldi.

Galatasaray borsada da kazandı

Dün 21 yıl aradan sonra Fenerbahçe'den kazanarak taraftarını sevindiren Galatasaray bu kez de borsada yatırımcısını sevindirdi.

Akbank kar dağıtmayacak!

Akbank,  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun bankacılık sektörünün geneline yaptığı özkaynak yapılarının güçlü tutulması ve bu nedenle kâr dağıtımı yapılmaması yönündeki yönlendirmeleri dikkate temettü vermeyecek!

Kaza yapan Pegasus'un hisseleri düştü

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kaza yapan Pegasus şirketinin borsadaki hisseleri değer kaybetti.

Borsayı kumarhaneye çevirdiler

İstanbul Borsası tarihi manipülasyonlara şahit oluyor. İhlas Gazete, Finansbank'dan sonra şimdi de Reysaş hisse senedinde büyük manipülatif hareketler yapılıyor. Senette bir seansta yüzde 10 düşerken, diğer seansta yüzde 20 yükseliyor.

Yabancı geçen hafta ne bulduysa sattı

Yurt dışında yerleşik kişiler, 24 Ocak haftasında 118,5 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Bankaların karı yerinde!

Türk Bankacılık sektörü, 2019 yılında 49,75 milyar TL net kâr elde eden bankacılık sektörünün aktif büyüklüğü yüzde 16,1'lük artışla 4,5 trilyon liraya ulaştı...

Net karının yüzde 59'unu üst yönetim aldı

Yüzde 81 hissesi Garanti Bankası'na ait olan ve halka açık Garanti Faktoring, 2019 karının yüzde 59'unu üst yönetime ödedi.

Borsada Tehlike Çanları Çalıyor!

Usta Analist Erden Armağan Er, borsa yatırımcılarını uyarıdı: Trenin son vagonunun son yolcusu olmayın!

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 306