PARAMEDYA

Borsa

Borsada dev halka arz!

Borsaya yeni bir şirket geliyor. Doğuş Grubu'nun şirketi N11.com halka açılıyor. Detaylar belli oldu.

Borsa İstanbul'da yeni dönem

Borsa İstanbul, Pay Piyasası'nın yapısını sadeleştirerek yeniden gruplandırırken, pazarlarda işlem görme kriterlerini yeniden belirledi.

turkcell 'de bir garip satış

Borsada Turkcell şoku yaşandı. Hisse senedinde ani yabancı satışı hisse senedine bir anda yüzde 6 değer kaybettirdi. Borsada panik satış oldu.

AKP'li eski bakanın şirketinin hissesi borsada yüzde 850 kazandırdı

AKP'li eski bakanın satın aldığı batık borsa şirketinin hisse senedi  rekor seviyede yükseldi.  Hisse senedi ilk 9 ayda yüzde 850 kazandırdı.

Bu grafiği çizen oyuncuya 6 ay işlem yasağı!

Telegram üzerinden kurduğu grup ile borsada hisse pazarladığı iddia edilen oyuncuya SPK 6 ay işlem yasağı getirdi.

Borsa kredi notunu takmadı

Borsa ilk kez düşen kredi notuna rağmen yüksek açıldı.

Yabancı borsada bulduğu alıcıya sattı!

En yoğun net satış yapılan hisseler ise 159.3 milyon dolar ile Tüpraş, 121.8 milyon dolar ile BİM ve 83.7 milyon dolar ile Akbank oldu. 
 

Gözaltı değil vurgun pazarı!

Borsada Gözaltı Pazarı vurgun pazarına dönüştü. Emir eşleşmeye kadar tavana alış giren oyuncular, son saniyede emir iptal ederek küçük yatırımcıyı oyuna getiriyorlar. Son operasyon Artı Yatırım Holding'de.

SPK' dan Borsa Tatlıcısı' na ceza

Telegram' da Borsa Tatlıcısı olarak tanınan ve küçük yatırımcılara hisse senedi pazarladığı iddi edilen kişi SPK müfettişleri tarafından belirlendi.

Borsa neden düştü?

Borsa yüzde 2 değer kaybetti. 

Borsa İstanbul: Borsa oynanmaz, yatırım yapılır

Borsa İstanbul, "Borsada oynanmaz, borsada yatırım yapılır" başlıklı bilgilendirme videosu hazırlayarak sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Gümüş yatırımcısına uyarı

QNB Finans Portföy gümüş yatırımcılarını uyardı.

Borsaya yeni bir şirket daha geliyor

Tamamı sermaye artırımı yoluyla gerçekleştireceği halka arzına yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Dinamik Isı, Gedik Yatırım aracılığıyla halka arz ediliyor.

Tarihi manipülasyonda bıyıklı şüphesi

Borsadaki tarihi manipülasyonun arkasında Bıyıklı tabir edilen yabancı görünümle yerli oyuncular mı var? İşte TÜPRAŞ ve PETKİM'deki büyük hareketin detayları:

Faturayı Tüpraş ve Petkim yatırımcısı ödedi

Önceki gün Cumhurbaşkanının müjdesi beklentisi ile manipüle edilen Tüpraş ve Petkim hisse senedinde sert düşüş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı müjdesi Tüpraş ve Petkim yatırımcısını mutlu etti

Cumhurbaşkanı'nın yarın açıklayacağı müjde henüz bilinmiyor ama beklentileri en çok Tüpraş ve Petkim hisselerine yaradı.

Tüpraş açıkladı: Yenişafak iddiaları asılsız!

Tüpraş'ın kredilerle dolar aldığı iddialarına yanıt geldi. Tüpraş, döviz varlıklarının, yükümlülükleri kadar olduğunu açıkladı.

Aydem Yenilenebilir Enerji Halka açılıyor

Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu gerçekleştirdi.

THY’de zarar üç katına uçtu : 2025’e kadar 25 milyar USD 169 uçak alacak

Covid-19’un THY’na verdiği zarar da ortaya çıktı. 2019 ilk ayrısında 1,1 milyar TL zarar açıklayan THY’nın zararı 2020 ilk yarısında üç kat ( % 280 )  artarak 4,2 milyar TL’yi buldu. THY zarara rağmen 169 yeni uçak alacak.

Borsanın düşüşüne fren geliyor

Borsa İstanbul'da endeks bazında devre kesici uygulamasına geçiliyor

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 357