PARAMEDYA

Borsa

İş Bankası borsada da lider oldu

İş Bankası 6 milyar 769 milyon lirayla zirveye yerleşerek Garanti Bankası'nın önüne geçti.

Pınar Su'da zarar sebil oldu

Pınar Su yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Son dört yılda olduğu gibi 2018'de de zarar açıklayarak hayal kırıklığı yarattı.

Zorlu Enerji bankalara çalışmış

Zorlu Enerji'nin  2018 karı 2017’ye göre yüzde 84,75 düştü..Karlılığın düşmesinin nedeni finansal giderler. Finansal Giderleri yüzde 202,91 artarak  2 milyar 496 milyon TL’ye çıkanca ca Zorlu Enerji Bankalara çalışmış yorumlara neden oldu.

Migros neden zarar etti?

Türkiye'nin en büyük süpermarket zinciri Migros ciddi anlamda zarar açıkladı. Peki bu kadar büyük bir market zinciri neden zarar etti? İşte yanıtı:

SON DAKİKA! SPK İş Bankası'na temettü izni vermedi

CHP hisselerinin Hazine'ye devri tartışması ile gündeme gelen İş Bankası'nda oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. SPK İş Bankası'nın temettü dağıtım teklifini reddetti. Kar sermayeye aktarılacak.

2018’in Kazananı Yapı Kredi!

Türkiye'nin en büyük dört bankası. Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank. Bu en büyük dördün kar kar yarışında Yapı Kredi Bankası açık ara birinci.

Soda kar patlaması yaptı

Soda Sanayi cirosunu yüzde 40 artırarak 2,4 milyar TL’den 3,4 milyar TL’ye yükseltti

ICBC – ÇİN Devi Türkiye’de Cüce kaldı

2015 yılında dönemin Tekstil Bankasını devir alarak Türkiye’ye giriş yapan ICBC Çin’de ve Dünya’da bankacılık sektöründe Dev olmasına rağmen Türkiye’de gerekli büyümeye ulaşamadı.

Turkcell'de kar iyi çekmiyor

Avrupanın en büyük GSM operatörü Turkcell'in 2018 yılı karı yerinde saydı.

ENERJİSA'nın voltajı düştü

Enerjisa, 2018 bilançosunda cirosunu arttırıp, karını düşüren şirketler kervanına katıldı.

VESTEL İhracatı da,Karı da ikiye katladı

VESTEL Piyasalarda yaşanan durgunluğu ihracatını artırarak aştı. 2017 yılında 3,8 milyar TL Hasılat / ciro yapan firma 2018 yılında Hasılatını yüzde 47,6 artırarak 5,6 milyar TL’ye yükseltti. 2017’de 2,8 milyar TL İhracat yapan firma ihracatını yüzde 57,5 artırarak 4,4 milyar TL’ye yükseltti.

Brisa’da tekerler döndü

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic.A.Ş. sektördeki olumsuzluklara rağmen 2017 yılındaki 2,2 milyar TL’lık Hasılatını / cirosunu 2018’de 2,9 milyar TL’ye yükseltmesini başardı.

CARREFOURSA zarar yapmada devam ediyor

Perakende sektörünün önde gelen kuruluşlarından Carrefoursa bir türlü kara geçemiyor. Geçmiş yıllara göre zararın azalması hissedarlara teselli oldu. 2017 yılında 305 milyon TL zarar eden firma 2018 yılını da 11 milyon TL zarar ile kapadı.

BİM para basmaya devam etti

BİM Market, piyasadaki büyük market zincirlerinin tam tersi cirosunu da karını da arttırdı.

THY zararda da uçtu!

Yeni havalimanı satın alacağı iddiaları ile hisseleri değer yitiren Türk Hava Yolları şok zarar açıkladı. Şirket 8.1 milyar lira ile adeta zarara uçuş yapmış.

Arçelik'i ihracat da kurtarmadı

Arçelik ihracatını ve cirosunu arttırmasına rağmen karını arttıramadı

TEKNOSA’da moraller bozuk

Hasılata rağmen karı artmayan Teknosa zarar açıkladı ve moraller bozuldu.

Petkim’i dostlar alışverişte görmüş!

Petkim'in cirosu arttı, karı düştü.

THY'de yabancı neden satıyor?

Türk Hava Yolları hisse senedi ocak 2017 tarihinden bu yana sürdürdüğü soluksuz yükselişinde garip bir satış dalgasıyla karşılaştı. Hisse senedinde son 10 günde yabancı yaklaşık 30 milyon lotluk satış yaptı. Peki yabancı neden THY satıyor?

Yabancı yatırımcıdan borsada 2 yılın en yüksek tutarlı alımı

Borsa İstanbul''da ocak ayında net 798 milyon dolarlık hisse senedi alımı yapan yabancı yatırımcı, böylece 2017''den bu yana en yüksek tutarlı alımını gerçekleştirdi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 193