PARAMEDYA

Basisen

Borsa

SPK'dan işlem yasağı

Sermaye Piyasası Kurulu, manipülatif işlemlerden dolayı 6 kişiye 6 ay süreyle işlem yasağı getirdi.

Borsa gece de açık kalacak

İlk kez Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla tarafından gündeme getirilen gece seansı hayata geçiyor. Akşam seansı ABD uyumlu olacak ve 23.00'e kadar sürecek.

Borsa yaklaşık 20 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

Borsa İstanbul''da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,39 değer kazancıyla 106.846,18 puandan tamamlayarak 20 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Suudileri kurtaracak halka arz

Dünyanın en büyük petrol şirketi olan Saudi Aramco'nun piyasa değeri, halka arz için belirlenen fiyat aralığı üzerinden yapılan hesaplama ile 1,6-1,7 trilyon dolar aralığında oluştu. Veliaht Prens 2 trilyon beklediği için fiyatı beğenmedi. 

Borsada gözler son 1,5 yılın zirvesinde

Borsa yatırımcısı, hisse senedi fiyatlarında son bir aydır etkili olan yükseliş rallisi ile sevinirken, gözler BIST 100 endeksinde 1,5 yıldır bir türlü aşılamayan 106.000 seviyesine çevrildi.

SPK ceza yağdırdı

Sermaye Piyasası Kurulu, çok sayıda kişiye işlem yasağı getirirken, Alyağ yönetim kurulu üyelerine de idari para cezası verdi.

Denizbank borsadan çıkıyor

Denizbank, Borsa İstanbul'dan çıkma kararı aldı. Borsadan çıkma kararı KAP'da açıkladı.

Türkiye'den EBRD'ye rest!

Hakan Atilla'nın Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına tepki göstererek hisselerini satışa çıkartan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Türkiye rest çekti,.Varlık Fonu, Borsa İstanbul'un hisselerine talip!
 

EBRD'nin Hakan Atilla Tepkisi! BİST hissesini satıyor

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul'un genel müdürü olmasının ardından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Borsa İstanbul'daki hisselerini satıyor.

Borsa pazartesi günü öğlene kadar açık olacak

Borsa İstanbul, Cumhuriyet Bayramı tatili nedeniyle 28 Ekim''de saat 12.40''dan itibaren 1,5 gün kapalı olacak.

Hakan Atilla onure edildi

Halk Bank davasından dolayı bir süre Amerika'da tutuklu kalan ve Türkiye'ye dönen Hakan Atilla Borsa İstanbul'a genel müdür olarak atandı.

Borsada banka hisseleri için önemli gelişme

SPK , geçtiğimiz hafta manipülatif işlemlerin önüne geçmek için başlattığı 7 banka hissesi için depo şartını kaldırdı. İşte o bankalar:

Yabancı arkasına bakmadan kaçtı

Yabancı yatırımcı bu hafta 210 milyon dolarlık hisse senedi sattı. Yabancının çıktığı sadece hisse senedi  değil aynı zamanda bono satışı da yaptı. 

Dövizin kaderini belirleyecek toplantı başladı

Dövizin ve borsanın yeni yönüne belirleyecek önemli toplantı Ankara'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan yardımcısı ile görüyor. Açıklamalar dövizin yönünü belirleyecek.

Halk Bankası'nda korkulan olmadı

Halk Bankası hisse senedinde korkulan olmadı. SPK'nın erken tedbiri hisse senedine beklenen satışı getirmedi. Banka hisselerinde panik azalıyor.

SON DAKİKA! Tüm banka hisselerine açığa satış yasaklandı

Borsa yönetimi Halk Bankası davasından dolayı bugün tüm banka sektörü hisse senetlerinde açığa satışı yasakladı. Ancak bu satışı yabancıların yurtdışından hisse kiralama ile aşacağı öne sürüldü.

Yabancı 700 milyonluk hisse sattı

Borsada yabancı fonlar bir günde yaklaşık 700 milyon liralık hisse sattı. Satışların büyük bir bölümü banka hisselerinden oluşuyor. Alıcı tarafında ise yerli banka ve fonlar.

Yabancılar neden sattı?

Yabancı fanlar borsada adeta katliam yaptı. Son yılların en sert düşüşü yaşandı. 30 endeks yüzde 5.5 düşerken, Garanti Bankası hisse senedi yüzde 10 gibi tarihi bir düşüş yaşadı. 

çimento hisselerinde savaş sevinci

Türkiye'nin Suriye'ye yapması muhtemel operasyon piyasaları olumsuz etkilerken, çimento hisseleri yükselişe geçti. Sınırdaki Mardin Çimento hisse senedi ilik 10 dakikada yüzde 10 yükseldi.

BİM: 30 milyon zararı bilerek yaptık!

Yüzde 73.53'ü halka açık olan BİM, 30 milyon zarar ettiğini açıkladı. İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç,beş ay boyunca 4 TL'ye aldıkları ürünleri 2 TL'ye sattıklarını ifade etti. Aykaç, "Bu nedenle 30 milyon TL gibi bir zararımız oldu. Biz bunu isteyerek yaptık" dedi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 265