PARAMEDYA

Borsa

Tüm Zamanların En Büyük Borsa Vurgunu!

İstanbul Borsası tarihinin en büyük vurgunlarından biri QNB Finansbank hisse senedinde yaşandı. 4 ayda 6 liradan 102 liraya yükselen hisse senedi, SPK müdahalesi ile 54 TL düştü.

SPK tedbir aldı QNB Finans taban oldu

Borsa tarihinin en büyük manipülatif hareketine sonunda SPK dur dedi. 5 liradan 4 ayda 102 liraya yükselen QNB Finansbank hisse senedi SPK'nın tedbir kararı ile taban oldu.

QNB Finansbank'ta ne oluyor?

QNB Finansbank hisse senedi soluksuz yükselişini sürdürüyor. Banka piyasa değeri olarak sadece Türkiye'nin değil Avrupalı bir çok bankanın bile üstüne çıktı. Senetteki fiyat artışını SPK da çözemedi.

117 günde servete kazandıran hisse: 4 bin lira 175 bin lira oldu

Borsa borsa olalı böyle bir fiyat hareketi görülmedi. Bir hisse senedi sadece 117 günde bu hisse senedine 4 bin lira yatıran yatırımcısının parasını 175 bin lira yaptı.

Ne dolar ne Euro en iyi getiriyi altın sağladı

Son 15 yılda parasını altına yatıranlar rekor kazanç elde etti. Enflasyondan arındırıldığında altın yüzde 261 kazandırdı. Dolara yatıran ise sadece yüzde 8,8 kazandı.
 

SPK sonunda müdahale etti

Son 6 ayda yüzde bin artan İhlas Gazetecilik hisse senedindeki işlemlere SPK sonunda müdahale etti. 

Halk Bankası hissesinde İran beklentisi

Borsa güne yüzde 1'in üzerinde düşüşle başlarken, Halk Bankası hisse senedi bu düşüşten etkilenmedi. ABD-İran gerginliğinin Halkbank havasını olumlu etkileyeceği beklentisi satın alınıyor.

ABD İran kavgası Türkiye'yi vurdu

Amerika'nın Irak'ta İranlı komutanı vurması Türkiye'de piyasaları alt üst etti. Borsa tarihi düşüşlerinden birini yaşarken, dolar yükseliyor.

Kiler'den kelepir gayrimenkul

Sapphire AVM'nin sahibi Kiler, bankalara olan borcunu kapatmak için alacaklarına değerinin altında satış yaptığını açıkladı.Satışların alacaklı bankalar mı satıldığı açıklanmadı.

Borsa tarihinin en büyük manipülasyonu: Fiyatı yüzde bin arttı!

İhlas Gazetecilik hisse senedi bu yıl yüzde bin artışla dikkatleri üzerine çekti. Borsa tarihinin en büyük manipülasyonu olarak nitelendirilen operasayon soluksuz sürüyor. 

Varlık Fonu EBRD hisselerini satın aldı

Halk bankası eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla'nın Borsa Genel Müdürü olarak atanmasına tepki gösteren EBRD'nin hisselerini Varlık Fonu satın aldı.

Borsa Çarşamba günü kapalı olacak

Borsa İstanbul''da, 1 Ocak Çarşamba günü resmi tatil nedeniyle işlem gerçekleştirilmeyecek.

Bir QNB Finansbank kaç Garanti ediyor?

QNB Finansbank'ın piyasa değeri tarihinde ilk kez Garanti, İş Bankası, Akbank, YKB ve Halkbank'ın piyasa değerininden daha fazla bir rakama ulaştı.

Ekonomide ipler kopmak üzere mi?

USTA HAZİNECİ ERDEN ARMAĞAN ER, piyasaları yorumluyor. Borsa, döviz ve faizde ne oldu, neler olabilir?

Güneş Sigorta'da ne oluyor?

Vakıflar Bankası emekli sandığı ve personel sosyal güvenlik vakfı Güneş Sigorta'da sahip oldukları, sermayenin %15'ine karşılık gelen toplam 81 milyon lira nominal payın borsada satılabilmesi için başvuruda bulundu.

Asya borsaları "sert Brexit" kaygılarıyla karışık seyretti

Asya borsalarında, İngiltere''nin Avrupa Birliği''nden çıkışının (Brexit) sert bir şekilde gerçekleşeceğine dair kaygılarla karışık bir seyir izlendi.

Borsa İstanbul''dan iki rekor birden

Borsa İstanbul''da, pay vadeli işlem sözleşmelerinde ve swap piyasasında rekor işlem hacmi gerçekleşti.

SPK'dan emsal niteliğinde karar: Kardemir sahiplerine suç duyrusu!

Kardemir Karabük Demir Çelik'in bazı yöneticileri hakkında şirketin zarara uğratılması nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu suç duyurusunda bulunma kararı aldı. küçük yatırımcılar dava açabilecek.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Atilla: Yatırımcıların yüzde 70''i birebir görüşmeyi önemsiyor

Yatırımcı İlişkileri Zirvesi''nde konuşan Borsa İstanbul Anonim Şirketi Genel Müdürü Atilla, yatırımcıların yüzde 70''inin şirketlerle yüz yüze görüşmeyi önemsediğini söyledi.

SPK, İhlas Manipülasyonuna dur dedi

SPK 10p ayda İhlas Gazetecilik hisse senedinde yüzde 581 primi yaptıranlar hakkında suç duyrusunda bulundu.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 287