PARAMEDYA

Borsa

Türk Telekom'un dramatik hikayesi hiç bu kadar güzel anlatılmadı

Bir zamanlar en başarılı özelleştirme olarak gösterilen ancak bankaların el koymak zorunda kaldığı Türk Telekom'un hikayesi bir ekonomistin gözüyle anlatıldı. 

Bu çatının altında kim kalacak?

Bir hisse senedi, üstelik zarardaki bir şirketin hisse senedi. Son bir yılda yüzde bin gibi akıllara ziyan bir artış yaşamış. Bu hisse senedi bugün de yüzde 14 yükseldi. 

Fenerbahçe borsada kazandı

Fenerbahçe yeşil sahalardan çok borsada  başarılı bir grafik çiziyor. Hisse senedi bir ayda yüzde 60'dan daha fazla kazandırdı.

Pegasus yatırım yapacağım dedi hissesi düştü

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane, 1 milyar dolar yatırımla 16 uçak alacaklarını açıkladı, şirketin borsadaki hisse senedi değer yitirdi.

Karı düştü denilen bankalar borsada ihya etti

Karları düştü, batık oranı yükseldi denilen bazı banka hisse senetleri yatırımcısını adeta zengin etti. Ne döviz ne de faiz bu hisseler kadar kazandırmadı. İşte yatırımcısına her şeyden daha çok kazandıran o bankalar:

Milyarları yöneten portföy şirketleri ne kadar başarılı?

Usta Hazineci Erden Armağan ER Aracı Kurum ve Portföy Yönetim Şirketleri dosyasını açıyor. Piyasalara hakim firmalar özelinde sektörün içinde bulunduğu durumu masaya yatırıyor...

Turkcell temettüyü peşin ödeyecek

Turkcell Yönetim Kurulu 1.01 mlyr TL temettünün dört taksit yerine tek seferde ödenmesini teklif etti

Mahkeme Türk Telekom'u haksız buldu!

Ülkenin en sıkıntılı bir döneminde 1.590 kişi işten çıkartan Türk Telekom, bunu kamuoyuna duyuran Paramedya.com.tr haberine erişim yasağı koydurmuştu. Üst mahkeme Paramedya'yı haklı buldu ve yasağı kaldırdı.

THY hissesinde yabancı satışı

Türk Hava Yolları hisse senetinde Amerikalı ünlü yatırım şirketi hisse satışı yaptı. 

Tek akıllı yabancılar

Gerek Arjantin gerekse ABD'den gelen olumsuz haberlerden dolayı yabancı bankalar borsa ve TL'de satıcı olurken, yerli yatırımcıya satma TL'de kal önerisinde bulundu.

Servet kaybettiren borsa

Arjantin borsası dün yüzde 48 düşüşle dünyada en fazla değer kaybeden borsa oldu. İşte yatırımcısına bir günde servet kaybettiren borsalar:

Yabancının rapor oyunu

Doların 6.200 seviyesinde TL sat dolar al diyen yabancı raporları şimdi de 5.480'de doları sat raporu yazdı. Bu yabancı raporları ne kadar güvenli? ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: 

ABD çin kavgası dünyayı yakıyor

Çin geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'den 300 milyon dolarlık ithalata ek yüzde 10 vergi uygulayacağını ilan etmesinin ardından dünya ekonomisi allak bullak oldu. Altın yükseliyor, gerginlik Asya borsalarını kasıp kavuruyor.

Bankacılığı Bıraktı Zeytinci Oldu

Her bankacının hayalidir emekli olup Ege'ye yerleşmek. O mesleğinin zirvesindeyken her şeyi bırakıp hayallerinin peşinden gitti. O Trader değil artık zeytinci. Kendi markasını yaratıp hayallerini gerçeğe dönüştüren bir beyaz yakalının ilginç hikayesi. Erol Taşdelen'in röportajı:

GARANTİDEN 3.6 MİLYAR TL KAR

Garanti Bankası karını ilk çeyreğe göre arttırdı. Bir önceki yıla göre ise 6.94 düşürdü. Üst yöneticilere yapılan ödemenin yüzde 22,26 arttı. Üst Yöneticilere yapılan ödemeler üzün bir süredir sektörde tartışa konusu olmaya devam ediyor.

Arçelik'e iyi haber Fitch'den

Uluslararası Kredi Derecelendirme Şirketi Fitch. Arçelik'in Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notunu yükseltti

TÜRK TELEKOM’da Personel kıyımı : 1.590 çalışan işsiz kaldı

Türk Telekom ve bağlı ortaklıkların 2019 ilk yarı Konsolide Finansal Durum Raporunda personel ile ilgili kısmı incelendiğinde  grupta ciddi personel çıkarıldığı anlaşıldı

ICBC’de kar eridi ama üst yöneticiler ihya oldu

ICBC 2019 ilk dönem mali verilerini açıkladı. İlk dikkat çeken veri 2018/6. Ayına göre dönemsel olarak karlılığın yarı yarıya düşmesi oldu. Buna Karşılık 2018/6. Ayında Üst yönetime yapılan 6,8 milyon TL’lık ödeme ve sağlanan fayda da % 33,3 artırılarak 9,1 milyon TL’ye çıkarılmış.

BIST 18 haftanın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

Borsa İstanbul''da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 282,94 puan ve yüzde 0,28 artarak 101.849,19 puana ulaşarak, 18 haftanın en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi.

Borsa 100 bin puanı aştı

Borsa İstanbul''da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 0,45 artışla 100.189,03 puandan tamamladı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 242