PARAMEDYA

Borsa

Borsada temettü verecek şirketler

Borsada işlem gören şirketler 2020 yılı kârlarında dağıtacakları temettü miktarlarını açıkladı. Şu ana kadar 65 şirket toplam 22.3 milyar TL net temettü dağıtacağını duyurdu. İşte temettü verecek şirketler:

Yabancı borsadan kaçıyor, faize koşuyor

yabancı yatırımcıların borsadan çıkışı sürüyor. Kasım ayında giren yabancı fonlar yüzde 30 ortalama kardan sonra borsadan çıkıp yüksek faizli tahvil almaya başladı

Şirketler SPK önünde kuyruğa girdi

Halka açılmak için hazırlık yapan şirket sayısı 100'ü geçerken, 2 yeni şirket daha borsaya girmek için SPK'ya başvuruda bulundu.

Borsadan kaçış başladı

Borsa İstanbul'da Temmuz 2019'dan bu yana kesintisiz bir şekilde artan yerli yatırımcı sayısı, 2021 yılı Şubat ayında azaldı. 

Artı Yatırım borsadan atıldı

Son dönemde büyük manipülasyonlara sahne olan ve Paramedya'nın günlerdir uyardığı Artı Yatırım Holding, borsa kotundan çıkartıldı. Çok sayıda küçük yatırımcı mağdur oldu.

Türk İlaç'ın halka arzına rekor talep

Türk İlaç ve Serum Sanayi'nin halka arzında toplam 128 bin 547 yatırımcıdan talep toplandı. Halka arzda bireysel yatırımcılardan 138,6 kat talep gelirken, iki yatırımcı yüzde 5'in üzerinde fazla pay aldı.

Borsada temettücülere kötü haber!

Kurum kazançlarında vergi tevkifatı olarak adlandırılan şirketlerin kâr paylarından alınacak stopaj için geçici bir madde hazırlandı. Buna göre 2020’nin de içinde olduğu üç yıl için ilave vergi geliyor.

Banka hisselerine dolar darbesi

Doların sert yükselişi, borsanın güne düşüşle başlamasına neden oldu. Bankacılık sektörü hisseleri yüzde 2'ye yakın düşüşte. 5 haftadır 980 milyon dolarlık satış yapan yabancılar yine satıyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için SPK’ya başvurdu

Türkiye’nin sadece yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., halka arz hazırlıkları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu yaptı.

SPK bu kez elini çabuk tuttu! Albaraka operasyonuna suçüstü!

SPK , bu kez manipülasyona operasyon anında müdahale etti. Albaraka hisse senedinde manipülatif hareket yapan 3 kişiye yasak getirdi.

Türkiye ile ilgili beklentilerini yükselten Bank Of America 550 milyonluk satış yaptı

Önce HSBC şimdi de Bank Of America! Türkiye beklentilerini yükselten Bank Of America, borsada yaklaşık 550 milyonluk satış yaptı.

zarar açıklayan şirket yüzde 10 bin prim yaptı!

Yerli yatırımcıların borsaya akını sürerken, zarardaki şirketler üzerindeki manipülatif hareketler akıl almaz fiyatların oluşmasına neden oluyor. Zarardaki şirket bir yılda yüzde 10 bin prim yaptı.

Borsada bir garip olay!SPK yatırımcıyı korudu. senet taban oldu

SPK Artı Yatırım Ortaklığı'nın yüzde 400 gibi oldukça yüksek orandaki bedelli sermaye arttırımını reddedince hisse senedi 630 bin lotla taban oldu.

SPK'dan önemli karar

SPK gözaltı pazarında işlem gören Artı Yatırım Holding'in yüzde 400 bedelli talebini reddetti. Bu karar, yatırımcıdan bedelli yolu ile para toplayan şirketlere de emsal olacak nitelikte.

SPK'dan Türk İlaç ve Serum halka arzına onay

SPK, Türk İlaç ve Serum şirketinin halka arzına onay verdi. İşte hissenin halka arz fiyatı:

Gençler kısa yoldan köşeyi dönmenin yolunu borsada aradı

Ocak 2020'de 81 bin 358 olan 30 yaş altı yatırımcı sayısı, Ocak 2021'de 357 bin 653'e yükseldi. Artış oranı yüzde 340 oldu.

Bir gün önce Türkiye hakkında olumlu rapor yazan ingiliz bankası, bugün borsada katliam yaptı!

Türk ekonomisi ve finansal piyasalar ile ilgili önceki gün olumlu rapor açıklayan  HSBC, bugün borsada banka hisselerinde adeta katliam yaptı.

Borsada derinlik düzenlemesi

Borsa yönetimi bundan sonra halka açılacak şirketlerle ilgili düzenlemeye gitti. Düzenlemenin amacı hisselerde derinliği arttırmak. İşte yeni düzenleme:

Jant fabrikası değil, sanki altın madeni: Yüzde 950 prim yaptı!

Borsada hacimsiz ve dolaşımda az olan hisseler üzerinde yapılan manipülasyonlar akıllara durgunluk veriyor. Bir yılda yüzde 950 prim yaptırılan sıradan bir Jant fabrikasının hisselerindeki manipülasyona SPK sonunda el koydu.

Matriks halka arz için SPK'ya başvurdu

Piyasa ve borsa datalarını veren Matriks, halka açılmak için SPK'ya başvurdu.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 449