PARAMEDYA

Bankacılık

Saman Alevi Rallisi

ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: Piyasalardaki yükseliş ve iyimser hava kalıcı mı yoksa geçici mi? Yatırım yapmak için doğru zaman mı? 

Bankacıları sendikasızlaştırma operasyonu

İki GMY bir araya gelip, binlerce bankacıyı sendikadan çıkartma operasyonu başlattı. Operasyonun adı: Kapsamdışı! Peki nedir bu kapsam dışı?

Merkez Bankası kredi kartı faiz oranlarını indirdi

TCMB, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranını yüzde 2, aylık azami gecikme faiz oranını ise yüzde 2,40''a indirdi.

Bakanlık sırası Hakan Ateş'te

Sosyal medyada bankacı bakan tahminleri sınır tanımıyor. İş Bankası Genel Müdüründen sonra şimdi de Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in ekonomi bakanı olacağı iddiaları dolaşmaya başladı. 

TBB: Kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir

Türkiye Bankalar Birliği tarafından, "Kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir" açıklamasında bulunuldu.

BDDK, Denizbank''ın devriyle ilgili başvuruyu uygun buldu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Denizbank''ın Emirates NBD Bank PJSC’ye devriyle ilgili yapılan başvuruyu uygun buldu.

Son dakika! BDDK Denizbank satışına onay verdi

Satış süreci uzayan Denizbank'a BDDK onayı geldi. şimdi gözler Rekabet Kurumu'nda.

Ağbal kadro mu oluşturuyor?

Kabineden çıkartılmasına kesin olarak bakılan Damat Albayrak'ın yerine eski maliye bakanı Naci Ağbal'ın getirileceği iddia ediliyor. İddialara göre Ağbal kadro oluşturuyor.

Futbolu bankalar yönetecek

Bankalar futbola kayyum atıyor. Futbol kulüplerinden borçlarını tahsil edemeyen bankalar, futbol federasyonu yönetimine birer üst düzey yönetici gönderecek 

Ucuz işçilik bankanın başını yaktı

Bazı bankaların maliyet düşürmek için dışardan şirketlerle anlaşması başını ağrıtmaya başladı. Bankalara para transferi yapan şirketin elemanı yaklaşık 5 milyon euro ile kaçtı.

Hakan Atilla GMY olacak

  1. 19 Temmuz'da tahliye edilecek olan ABD'de tutuklu Hakan Atilla'nın yeniden eski görevine döneceği öne sürüldü.

Koca koca kurumlarsınız, utanın

Size yıllarca hizmet etmiş, emeğini ucuza satmış, gecesini gündüzüne katmış , ikramiye için gözünüzün içine bakmış emeklilerinize saygısızlık yaptınız, yok saydınız, duymazdan , görmezden geldiniz , aba altından sopa gösterip sesini kısmaya kalktınız. .Siz o kadar da büyük değilmişsiniz. 

Dolar aşkı dizginlenemiyor

Dolardaki her düşüşü yerli yatırımcı fırsat olarak görüyor.21 Haziran ile biten haftada 1,27 milyar dolar artarak 114,46 milyar dolar oldu. Vatandaşların döviz cinsinden mevduatları rekor seviyeye geldi. 

Banka çalışanlarına özel yasa lazım

Bankacılık sektöründe hedef baskısı ve 40 yaş üstü işten atılma sorununun çözümü için bankacılara özel bir yasa çıkartılması gerek.

Kamu bankaları imar barışı ödemeleri için hafta sonuda mesai yapacak

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank imar barışı ödemelerinde yoğunluk yaşanmaması için hafta sonunda da açık kalacak.

Mevduat düşünce kredi de düştü

Bankaların topladığı mevduat azalınca verdikleri kredi miktarı da azaldı.İşte BDDK rakamları:

Ve bankacılar meydanlara indi

Bayram ikramiyesi alamayan çok sayıda bankacı Adana'da bir araya gelerek, tepkilerini dile getirdi.

Şekerbank alacağını kaça sattı?

Halka açık Şekerbank KAP'a takipteki alacağını sattığını açıkladı. Ancak kaça sattığını açıklamaması borsa yatırımcılarının kararını etkileyebilecek bir gelişme olduğu gerekçesiyle tepkiye neden oldu.

Dev Banka’da tenzili rütbe şoku!

Türkiye’nin en büyük özel bankasında binlerce çalışanında tenzili rütbe şoku yaşanıyor. Yönetmen yetkili yapılıp gişeci yapıldı. Gerekçesi ise yeniden yapılandırılma. Sendika  ise güzellik uykusunda.

Dev alacak yüzde 2.79'na satıldı

Yapı Kredi 917.16 milyon TL tahsili gecikmiş alacağı 25.6 milyon TL'ye  yani yüzde 2.79'na karşılıkla sattı.

Kayıtlar: 41 - 60 , Toplam: 2707