PARAMEDYA

Bankacılık

Halk Bankası'nda bilanço şoku

Halkbank, 2018 yıl sonunda 2.52 milyar TL net kar açıkladı. 2017 yılı sonunda 3.72 milyar TL kar açıklayan bankanın karı geçen yıla göre yüzde 32 azaldı.

Özel bankalar katliam yaptı

Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre, özel ve yabancı sermayeli bankalar adeta personel katliamı yaptı. İşte en çok personel çıkartan bankalar:

Garanti’nin kaymağını 28 kilit yönetici yemiş

Garanti Bankası Türkiye'nin en başarılı ve en büyük bankalarından. Bu bankanın bilanço dipnotunda dikkat çeken, üst yönetime yani 28 kilit yöneticiye ödenen ücret. 

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya''dan ''sıkı duruş'' mesajı

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, "Enflasyon dinamiklerinde ikna edici iyileşme gözleninceye kadar sıkı duruşu koruyacağız" dedi.

Bankacı adayına büyüklerinden ilginç nasihat!

Yerli sermayeli bir bankada gişe memuru olarak işe başlayacak olan bir genç, maaşı Paramedya grubunda sorunca yanıtlar olay oldu. İşte birbirinden güzel tepkili yanıtlar. Gel de bankacı ol!

Akbank reklamda U dönüşü yaptı

Akbank, yıllar sonra yeniden eski reklam sloganını kullanmaya başladı. 

Vakıfbank’ta kar iyi Karşılıklar yüksek

Vakıfbank'ın oldukça iyi gelen kar rakamına rağmen yüksek karşılıklar dikkat çekiyor. İşte Vakıfbank bilanço analizi:

Bankacı ölümlerini Meclis araştırsın

Türkiye'nin en önemli sivil toplum örgütlerinden olan Plaza Eylem Platformu, son günlerde artan bankacı ölümlerinin Meclis tarafından soruşturulmasını istedi.

Şube müdürüne silahlı saldırı

Olacağı buydu! Ekonomik kriz ve bankaların kredi geri çağırma politikası sosyal faciaya neden oluyor. Banka müşterisi şube müdürünü silahla vurdu.

Yurt dışı şubesi açmak isteyen banka BDDK''dan izin alacak

BDDK, Türkiye''de kurulu bankaların yurt dışında şube veya temsilcilik açmasını kanunda bulunan ve koruyucu hükümlere uyulması kaydıyla izne tabi tuttu.

ING Türev finansal işlemlerden karını arttırdı

Şeytan Dipnotta gizlidir! Bu günkü bilanço dipnot analizi ING Bank'ın. Üst yönetime ödenen faydalar ve tüm ayrıntılar için tıklayın!

Ziraat Bankası’nın Karı Özel bankaları kıskandırdı

Batık iddialarına rağmen beklentilerin üzerinde kar açıklayan Ziraat Bankası, üst yönetime en az ücret ödeyen banka oldu.

Ziraat Bankası şaşırttı

Ziraat Bankası analistleri şaşırttı ve 7.9 milyar lira gibi müthiş bir kar rakamı açıkladı.

Oyun Planı 2019

2019 için maç daha yeni başladı ama ne takımlarda (bankalar) , ne de taraftarlarda (müşteriler) heyecan yok. Uğur Durak'ın müthiş bir analizi. Piyasalar ve bankalar!

Yapı ve Kredi 2 milyar TL karşılıktan kurtulmuş

Şeytan Dipnotta gizli.. Paramedya bankaların bilanço dip notlarındaki ayrıntıyı yazıyor. İlk ayrıntı Gökhan Erün'ün başarılı yönetimindeki Yapı Kredi Bankası'ndan...

"Katılım bankacılığının payını büyüteceğiz"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankacılık sektörünü istedikleri seviyeye çıkarırken, katılım bankacılığının payını da büyüteceklerini söyledi.

İşsiz bankacı Adliye koridorunda neler yaşadı

Bankadan atılan işsiz bir bankacı adliye koridorlarında ilginç bir davaya şahit olunca... İşte o anlar:

Alternatifbank üst yönetime çalışmış

Üst yönetime yapılan ödemenin 2017 yılında nerde ise net karın %21,8’ini, 2018 yılında % 8,52’sini ödemesi banka üst yönetime çalışmış yorumlarına neden oldu

Fibabanka işini biliyor

Fibabanka, 2018 yıl sonu itibarıyla, geçen yılın %18 üzerinde 196,7 milyon TL net kar elde ederken 2018 yıl sonu itibarıyla aktif toplamı 20,6 milyar TL olarak gerçekleşti. 

Yapı Kredi'de yine yas var!

Yapı Kredi Bankası çalışanları bir kez daha genç bir arkadaşlarının vefat haberiyle sarsıldılar. YKB bu kez 38 yaşındaki Kemal Özden'e ağlıyor.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 2294