PARAMEDYA

Bankacılık

Dolar kaç lira olacak?

Usta ekonomi gazetecisi Taylan Büyükşahin son gelişmelerden sonra dolarla ilgili son tahminde bulundu. Dolar yılbaşında kaç lira olacak? Dahası bazı kişilerin iddia ettiği gibi 15 lira olacak mı? İşte tüm soruların yanıtları:

Brandon Hall'dan Akbank İnsan ve Kültür’e Altın ve Gümüş Ödül

İnsan Kaynakları bölümünün adını İnsan ve Kültür olarak değiştiren Akbank,dünyanın önemli araştırma ve analiz şirketlerinden biri olan Brandon Hall’un “İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri” kapsamında altın ve gümüş olmak üzere iki ödül birden kazandı.

Kadir İnanır'dan bankacılara döviz dersi

Döviz piyasalarının hareketlendiği şu günlerde sosyal medya ve whatsapp guruplarında ilginç bir video paylaşılıyor. Kadir İnanır, genç bankacılara piyasa ve döviz dersi veriyor.İşte o video:

İNG ihtayaç kredisinde faizi 1.19'e düşürdü

Konut kredisindeki düşüşten sonra bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranını da düşürmeye başladı. İNG ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.19'a düşürdü

Bloomberg'den al haberi: Kamu bankaları dolar sattı

Amerikan haber ajansı bloomberg, pazartesi ve salı günü kamu bankalarının doları düşürmek için 1 milyar dolar sattığını öne sürdü.

Merkez Bankası'nın rekor altın alımı

Merkez Bankası  ağustos ayında 41.8 ton ile bugüne kadarki en yüksek aylık altın alımını yaptı. 

Vatandaşın sosyal medyada banka isyanı

Bankaların haksız yere aldığı masraf ve komisyon ile ilgili bir vatandaşın ekşisözlükde yazdığı sosyal medyada isyana dönüştü.

Herkes Cennete Gitmek İster, Kimse Ölümden Bahsetmez

UĞUR DURAK YAZIYOR: 06 Ekim 2019’da Nadide KISA ‘yı ziyarete gittim. Artık üzerinde kara topraktan başka bir baskı yoktu. Mekânı cennet olsun. Modern sistem tarafından bu hayattan kopartılan bir idol olmuştu artık

Kahve Dünyası'nda FastPay ile ödeme başladı

DenizBank, Türkiye’nin 36 ilinde hizmet sunan Kahve Dünyası ile cep telefonundan temassız ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliği gerçekleştirdi.

Türkiye ve Rusya'dan Amerika'ya anlamlı mesaj

Rusya Maliye Bakanlığı, Türkiye ile ulusal para birimiyle ticaret anlaşması imzalandığını açıkladı. Amerikan Doları referans para birimi olmayacak.

Merkez'in sopası işe yaradı

Merkez Bankası'nın baskısı başarılı oldu ve döviz kredileri TL'ye dönmeye başladı. Ancak, piyasayı yine kamular sırtladı. Yabancı özel bankalardan piyasaya  kredi yok!

Akbank sendikasyonda maliyet düşürdü

Akbank 810 milyon dolarlık yeni sendikasyona imza attı. Banka  Eylül 2018’deki sendikasyona kıyasla, ödediği faizi ABD Doları kısmında 50 bps, Avro kısmında 55 bps düşürdü.

8 Ekim komplo teorisi mi gerçek mi?

Ünlü analist Şant Manukyan'ın  aylar öncesi dikkat çektiği 8 Ekim opsiyon piyasasındaki gariplikler ilginç bir komplo teorisine dönüştü. Suriye-ABD gerginliği aylar öncesinden mi planlandı?

Konut Kredilerinde Zararına Satışlar , Patron Çıldırdı

HANİFE SERTER YAZIYOR: KGF kredileri geri dönmemiş , can suyu kredileri suyunu çekmiş , nefes kredilerinin nefesi tükenmişti ki imdada konut kredisi faiz indirimleri yetişti. Her kriz döneminde olduğu gibi muvazaalı satışlar başladı. Eş, dost, akraba, komşu..

Varlık Fonu Hazine garantisiyle borçlandı

Geçtiğimiz hafta İstanbul Finans Merkezi inşaatı ile yaptığı satın almayla bir kez daha gündeme gelen Türkiye Varlık Fonu'nun mart ayında yurtdışından 2 yıl vadeli 1 milyar euro borçlandığı ortaya çıktı.

HSBC maliyet azaltmak için 10 bin kişiyi işten çıkaracak

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC dünya çapında 10 bin çalışanını işten çıkartacak. Çıkartılacak kişiler üst yönetimlerden olacak. Türkiye'de ise tam tersi yapılıyor.

Şubeleriniz Ahır, müşteriler sağılacak İnek mi?

Birilerinin çıkıp Bankaların gayri ahlaki, gayri hukuki, gayri meşru soygun davranışlarına” dur ( ! ) demesinin zamanı geldi de geçiyor biline.

Banka eğlencesinde hasar tespiti!

DENİZ ATEŞ YAZIYOR: Bankamın kuruluş yıldönümü, her yerde alkış var sahnede çoşku hakim, şarkıcıların biri iniyor biri çıkıyor, hiç görmediğim bir eğlence.Bizim için ise bir nevi hasar tesbiti! Bu yıl kim gitmiş kim kalmış? 

Bankaların eli vatandaşın cebinde

Bankalar bankacılıktan başka herşeyden para kazanıyor. Son BDDK verilerine göre, bankaların faiz dışı gelirleri, ağustos sonu itibarıyla 71,2 milyar liraya ulaştı.

İş Arkadaşı Zübeyde Güngör, Nadide Kısa’yı Anlatıyor

Plaza Eylem Platformu, 2 yıl önce vefat eden Nadide Kısa'nın en yakın arkadaşıyla bir röportaj yaptı. İşte Nadide Kısa'yı ölüme götüren son günleri. En yakın arkadaşının anlatımıyla:

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 3068