PARAMEDYA

Bankacılık

Nedir Bu Reel Faiz Dedikleri?

Türkiye reel faizi konuşmaya başladı. Peki nedir bu reel faiz? Prof.Dr.Binhan Elif Yılmaz reel faiz ve enflasyonu yazdı:

Yabancı banka cezayı verdi personeli kapıya koydu!

İşten çıkartma yasağının sürmesine rağmen körfez sermayeli yabancı bir banka bugün personel çıkarttı.

Bankada G notu isyanı!

Körfez sermayeli banka, kronik rahatsızlıklarından dolayı eve gönderdiği yüzlerce personel düşük performans anlamına gelen G notu verdi. 

Covid-19 para ile bulaşıyor!

Koronavirüs kağıt parada 28 gün bulaşıcılığını koruyor!

Albaraka Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk banka oldu.

Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamlayan Albaraka Türk, genel müdürlük binası için belgeyi almaya hak kazandı

Bankacılık ve Vefa

Duayen bankacı Deniz Ateş yazıyor: TEB' in İzmir şubesini gördünüz mü? 

Dolarizasyon oranında tarihi zirve: 58.4

Dolar tarihi rekoru kırarken, vatandaş satmak yerine almayı tercih ediyor. Son verilere göre, vatandaşın hesaplarındaki dolar miktarı tarihi zirveye ulaştı. Erol Taşdelen'in analizi:

İyi ki beni işten çıkarttınız!

Tüm şube olarak yılbaşı partisine hazırlanırken İK'dan gelen bir telefonla işten atılan bankacının 2 yıl sonraki teşekkürü:

Ferit Şahenk yapılandırdığı borçlarını yeniden yapılandırıyor

Doğuş Grubu daha önce bankalarla yaptığı pazarlık sonucu yapılandırdığı borçlarını bir kez daha masaya getirdi. Bankalardan yeni bir yapılandırma istiyor.

Akbank'ın gurur günü! İki ödül birden aldı

Akbank İnsan ve Kültür, 2020 Stevie Uluslararası İşletme Ödüllerinde "Yılın İnsan Kaynakları Ekibi" ve "En Örnek İşveren" kategorilerinde bronz ödüllerin sahibi oldu

Kredi faizi mevduattan daha hızlı artıyor

Bankalar mevduata verdikleri faizi düşük tutarken kredi faizlerini daha sert yükseltiyor.Ticari kredilere uygulanan mevduat spreadi TL için yüzde 4,21 hesaplanırken dolar ve Euro için sırasıyla yüzde 2,37 ve yüzde 2,23 oldu.

Güvenliğin HES kodu isyanı!

HES kodu olmadan bankalara giriş yasaklanırken, sorgulamakla görevlendiren güvenlik görevlileri isyan etmeye başladı.

Bankaların Ücret ve Komisyon gelirleri eriyor

Bankaların keyfi ücret ve komisyon alımına son verlmesi, gelirlerinin sert düşmesine neden oldu. Erol Taşdelen hangi bankaların daha çok komisyon kaybına ugradığını araştırıp yorumladı:

Ne yaptın müdür?

Körfez sermayeli bir bankanın şube müdürünü banka arabası ile polis kovaladı. Eminyeti ayaga kaldıran olayın arkasında beceriksiz bir çapkınlık çıktı. İşte koca bankayı sıkıntıya düşüren olay.

Paramedya'dan Açıklama!

"TURKISHBANK 2020 ilk yarı mali verileri ile ilgili haberimizde  sehven yanlışlık yapılmıştır. Üst yöneticeler ödeme de 2020 ile 2019 verileri yer değiştirmiş ve ortaya yanlış bir veri çıkmıştır.

Karı yüzde 92 düşen banka, üst yönetime karın , iki buçuk katı ödeme yaptı

TURKISHBANK 2020 ilk yarı mali verileri açıklandı. Banka Bilançosu % 15,9 küçülürken, Üst Yönetime net karın 2,4 katı 599 bin TL ödeme yapmış oldu. Buna karşılık 2020 ilk yarısında banka personel giderleri 2019 ilk yarısına göre % -9 gerilediği görüldü.

En fazla faiz artışı ihtiyaç kredisinde

Banka kredi fazilerinde yükseliş sürüyor. Temmuz ayından bu yana en fazla artış ihtiyaç kredilerinde oldu. İhtiyaç kredi maliyeti 7 puan arttı.

Kırmızı Odadaki Bankacılar

Bir dizi fırtına gibi esiyor. Deli bakışlı, öfke kontrol sorunu yaşayan, evine gidince karısını, çocuklarını döven adamın iş hayatındaki ilişkileri “ normal, sağlıklı “ olabilir mi ?  Belli ki “ bankada üst düzey yönetici” olarak çalışmakta olan bu adam yönettiği insanlara karşı sabırlı, hoşgörülü, empatik yaklaşabilir mi ? Onların sorunlarını yapıcı bir üslupla dinleyip çözebilir mi ? Mümkün mü ?

Ünlü spekülatör operasyonda yakalandı

Bir dönem yaptığı işlemlerle borsanın en ünlü oyuncusu olan Ziya Sesel'e, SPK tarafından bir hissedeki manipülatif işlemlerinden dolayı ceza verildi.

İş Bankası “Yılın En İnovatif Finansal Kuruluşu

İş Bankası Sardis Ödülleri’nde,“Yılın En İnovatif Finansal Kuruluşu” özel ödülüne ve “Sardis Büyük Ödülü”ne layık görüldü.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 4292