PARAMEDYA

Bankacılık

Bankalar neden kredi vermiyor?

Başta hükümet olmaz üzere bankalardan şikayet eden çok. ortak şikayet kredi vermiyor. İyi de bankalar neden kredi vermiyor?

Danıştay'dan bankalara büyük kıyak!

Danıştay, 12 bankaya verilen 1.1 milyar liralık rekabet cezasını bozdu. Akbank, Denizbank, Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, TEB, Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, VakıfBank ve Yapı Kredi cezadan kurtuldu.

BDDK ve SPK dan önemli açıklama

BDDK ve SPK'nın suç duyrusu büyük yankı yaratırken, iki kurum açıklama yaparak yorumların asılsız olduğunu iddia etti. İşte o açıklama:

BDDK''dan "suç duyurusu" iddialarına yalanlama

BDDK, "onlarca kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu" yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bankalardan çıkan 8 milyar USD Mayıs’ta geri döndü

Piyasalardan çıkan 8 milyar dolar tekrar sisteme geri döndü. İşte 8 milyar doların hareketi:

Yapı Kredi'de mutlu son yakın mı?

Yapı Kredi Bankası ile Basisen arasında sürdürülen toplu iş sözleşme görüşmelerinde uyuşmazlığa gidildi ama sendika çözümün halen mümkün olduğunu  belirtiyor. Basisen Genel Başkanı Tiryakioğlu, görüşmelerin seyrinin önümüzdeki hafta ortaya çıkacağını söyledi.

Piyasalarda BDDK şoku!

BDDK,çeşitli zamanlarda ekonomi ile ilgili haber ve yorum yapan aralarında ünlü ekonomist ve gazetecilerinde bulunduğu 50 kişi hakkında suç duyrusunda bulundu. İşte o isimler:

Piyasalara S400 düştü

Piysalar Rus savunma sitemi S400 ile çalkalanıyor. Bir süredir düşen dolar yeniden 5.90 sınırına yaklaştı. Borsada sert düşüş var.

BDDK'dan kredi kartına taksit hamlesi

BDDK bazı ürün ve hizmetlerde kredi kartına uygulanacak taksit sayısını arttırdı. İşte yeni taksit sayıları:

Merkez Bankası faizi değiştirmedi

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 24''te sabit tuttu.

Garanti'de neler oluyor?

Garanti Bankası'nda İspanyol ortak değişim sürecini hızlandırdı. Garanti isminden sonra internet site adresi de değişt. İşte yeni adres:

Faktoring ve Leasing Şirketleri de çöktü

Bankacılık sektörü yasal takip konuşulurken asıl bomba faktoring ve leasing şirketlerinde patladı. Takip oranı yüzde 10'u zorluyor.

Banka karlarını kredi takipler yiyor

2019 banka sektörü verileri hiç iyi işaret  vermiyor. Kamu bankaları öncülüğünde hacim artarken takipler ise hızla artıyor. Erol Taşdelen banka karları ve kredi takipleri inceledi:

Piyasalarda bayram havası geçici mi?

Dolar ne oldu da piyasalar kapalıyken düştü? Dövizdeki düşüş geçici mi? Usta Hazineci Erden Armağan Er, tüm bu sorulara yanıt veriyor:

Dünya Bankası küresel büyüme tahminini açıkladı

Dünya Bankası, küresel ekonomide büyüme tahminini aşağıya çekti.

Kamu bankalarında neler oluyor?

Halkbank'ın üç genel müdür yardımcılığı makamını kapattığı, beş genel müdür yardımcısını görevden aldığı belirtildi

GSYİH OCAK-MART 2019 1. ÇEYREK SONUÇLARI

Gayrisafi Yurt İçi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2019 yılının birinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri %2,5 arttı; sanayi sektörü %4,3 ve inşaat sektörü %10,9 azaldı. Erden Armağan Er yorumluyor:

Akbank'ta çift görevli GMY dönemi

Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, 1 Haziran itibarıyla “Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı” görevini üstlenecek.

Bankaların aylık bazda Nisan Karlılığı yüzde 23,8 geriledi

Bankaların nisan ayı karlılığında şok düşüş yaşandı

Yapı Kredi'de grev olacak mı?

Yapı Kredi Bankası ile Basisen arasında bir süredir devam eden 18.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kanuni süre olan 60 gün içerisinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle uyuşmazlıkla sona erdi. 60 gün içinde anlaşma olmaz ise grev kararı alınacak.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 2645