PARAMEDYA

Bankacılık

Yap baskıyı al primi

BDDK banka üst yönetimine ödenen primlere sınırlama getiriyor. Bankanın karının yüzde 25'ine yakın bir rakamı prim olarak alan CEO'lar panikte! 

Operasyonsuz bankayı çalışanı dolandırdı

Bankaların yeni modası operasyonsuz bankacılık, operasyonel riske dönüştü. İstanbul'da operasyonsuz bir banka, çalışanı tarafından taklit imza ile dolandırıldı.

CEO ve üst yönetim primlerine sınır geliyor

2018 bilançolarında yüksekliği ile dikkat çeken CEO ve üst yönetim primlerine BDDK sınırlama getiriyor. Amerika'da 10 yıl önce getirilen uygulama Türkiye'de de devreye sokulacak. Keyfi prim ve yüksek maaş devri kapanıyor.

Bakan Albayrak JP Morgan'da gönül alıyor

ABD’de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bir süre önce hakkında dövizde ‘manipülatif işlem’den inceleme başlatılan Amerikan bankası JP Morgan’ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, ‘reform paketi’ni anlattı.

Yapı Kredi bono ihracını iptal etti

İstanbul seçimleri piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yapı Kredi Bankası, bono ihracını yeterli talep gelmediği gerekçesiyle iptal etti.

Danıştay ICBC'yi de sevindirdi

Kabahatler kanunu gereği büyük para cezasına çarptırılan ICBC Türkiye'ye de iyi haber geldi. 

Yapı kredi'ye Danıştay'dan iyi haber

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Yapı Kredi Bankası'na verilen 116 milyon 254 bin 138 lira idari para cezası ile ilgili dava yeniden görülecek. 

Genel Müdür beraat etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten hakkında ceza davası açılan yabancı bankanın genel müdürü ilk duruşmada beraat etti.

BDDK'dan önemli değişiklik

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK),Kredi Riskine Esas Tutarın İçsel Derecelendirmeye Dayalı Yaklaşımlar ile Hesaplanmasına İlişkin Tebliğ’de değişiklik yaptı.

Bankada kariyer palavrası

Hanife Serter, bankalarda kariyer planlarını yazdı: On yıl önce görev yaptığım şubede gişe yetkilisi olarak göreve başlamış gencecik arkadaşlarımın çoğunun şu an işsiz olduğunu görüyorum, duyuyorum. 

Halkbank çalışanı temettü alacak mı?

Halk Bankası, BDDK düzenlemesi gereği temettü dağıtmayacağını açıkladı.  Her yıl personeline karından pay veren banka şimdi ne yapacak?Personel İş Bankası gibi prim alacak mı?

ŞARLATAN BANKACILAR

Kaç türlü bankacı var? Şarlatan, despot, herşeyi bilen, kendini guru sanan, tacizciler, iş kolik görünenler ve dahası.. Peki sizin çevrenizdeki bankacı tipi hangisi? Erol Taşdelen yazıyor:

ATM kirası lüks dükkânla yarışta!

Bankaların ATM kiraları lüks dükkân kiralarını geçti. Belediye ve şahısların bankalara kiraladığı ATM yerlerinin yıllık kira bedelleri, 250 bin TL’den başlayıp 500 bin TL’ye kadar çıkıyor

Kitap fuarında bir şair bankacı

Bu yıl 24.düzenlenen İzmir Kitap Fuarı İmza Günleri'nin bankacı şair  Gülşen Erdağlı büyük ilgi gördü.

Basisen'in büyük sınavı

İş Bankası'nda üyelerine 10 bin lira prim ve 1 maaş ikramiye almayı başaran Basisen, aynı başarıyı bugün toplu iş sözleşme görüşmelerine başlayacağı bankada da yapabilecek mi?

Bankaların seçim sonrası kurnazlığı

Bazı bankaların Yerel Seçimlerin bitmesi ile birlikte faiz artırım yaptığı haberleri peş peşe gelmeye başladı. Faiz artırımı özellikle Ticari Kredilerde kendini gösterdi.

Plaza Eylem Platformu, Yılın Mobbingci Firması önünde Nadide Kısa’yı anacak.

Plaza Eylem Platformu,  genç yaşta hayatını kaybeden  bankacı Nadide Kısa için bir anma düzenleyecek. Nadide Kısa, her yıl 28 Nisan İş Cinayetlerini Anma ve Yas Günü’nü içeren haftada anılacak. Anma, internet üzerinden çalışanların katılımıyla seçilen “Yılın Mobbingci Firması” önünde gerçekleştirilecek.

Merkez Bankası swap satış limitini yükseltti

Merkez Bankası, vadesi gelmemiş toplam swap satış limitini yüzde 30''den yüzde 40''a çıkardı.

MÜŞTERİSİNDEN BANKACIYA MEKTUP

Hanife Serter, eski bir müşterinin bankacıya duygularını biraz mizahi biraz gerçekçi bir şekilde yazdı. Evet! Bu aynen oldu diyeceksiniz. İşte  müşteriden ex bankacısına o mektup:

‘İŞ’te dobra başkan

İş Bankası’nın tepe yöneticileri, kurumda ilk kadın ‘Başkan’ olarak seçilen Füsun Tümsavaş’ı “sosyal ilişkileri oldukça güçlü, dobra dobra, çekirdekten gelen” bir isim olarak anlatıyor

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 2458