PARAMEDYA

Bankacılık

Bankalar makası açtı

Dolar uluslararası piyasalardaki gelişmelerden dolayı 5.600 TL sınırını zorlarken  bankalar internet şubelerirden döviz satış makasını iyice açmaya başladılar. Bazı bankalar dolar satış kurunu 5.765 TL'ye kadar yükseltti.

Türkiye'nin risk priminde sert yükseliş

Türkiye bayram tatili yaparken, ekonomide kötü şeyler oluyor. Dolardaki yükselişten sonra Türkiye'nin risk primi CDS'de yüzde 5 yükseldi.

Dolarda şok yükseliş! 1 dolar 5.562 TL

Arjanti'de seçim sonuçları Türkiye'yi de olumsuz etkiledi. Türk Lirası, Asya piyasalarında büyük değer kaybetti. 1 dolar 5.562 liradan işlem görüyor.

Kamu bankalarına ne oluyor? Yine türev zararı!

Bir kamu bankasının daha türev zararı ortaya çıktı.Vakıfbank, 2019 ilk yarısında Türen Finansal İşlemlerde 1 milyar 493 milyon TL zarar etti.

İş Bankası'nı da türev vurdu

2018 ilk yarısını 3,3 milyar TL Net Kar ile kapatan banka 2019 ilk yarısını % -27,7’lik bir kayıp ile 2,4 milyar TL Net Kar ile kapadı. Net Karın düşmesinde Türev İşlemlerindeki 4,6 milyar TL zarar etkili olurdu. Banka 2018 ilk yarısında 535 milyon TL Türev işlemlerinden kar yapmıştı.

Bankalar yedi içti, bulaşıkları Halk mı yıkayacak?

Yediler içtiler,  sofrayı toplamadıkları gibi bulaşıkları siz yıkayın, çıkarken de hesabı ödeyin demek istiyorlar kısaca. Millet ne düşünür bilmem ama benin cevabım net : Benim vergilerimden bir kuruş Bankalara gider ise Haram zıkkım olsun!, günü gelince hesabı da sorulsun.

Halkbank Kambiyo Zararı Kar’ı eritti

Halk Bankası'nın da karını kambiyo zararı yuttu! Kambiyo İşlemlerinden 1,8 milyar TL Zarar açıklaması bilançoda brüt karı eriten en ödemli unsu roldü. 2018 ilk yarısında 1,9 milyar TL Net Kar açıklayan bankanın 2019 ilk yarısındaki Net Karı % 67,6 azalarak 615 milyon TL’ye geriledi.

Türkiye Finans’ta aslan payı Üst Yönetime

Türkiye Finans Katılım Bankası, 2019 ilk yarı Mali verileri açıkladı. Banka en fazla büyümeyi Üst Yönetim ödemelerinde yüzde 60 artış ile yaptı. Bu artış oranı raporu inceleyenlerde şaşkınlık yarattı.

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu''ndan iş birliği

Ziraat Bankası ATM ve POS''larında MIR logolu kartlar da kullanılmaya başlıyor.

İNG rahat borçlandı

ING Türkiye, 11 ülkeden 20 bankanın katılımıyla 305 milyon Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı. 

Kediler Yapı Kredi'yi çok sevdi

Sadece Türkiye'de değil belki de dünyada ilk kez bir banka sokak kendilerine yönelik ilgiç bir çalışma yaptı. Yapı Kredi, 8 Ağustos Uluslararası Kedi Günü dolayısıyla kedisi olan yaklaşık 800 çalışanına kedi maması hediye ederek onları sokak hayvanlarını beslemeye davet etti.

O Şube Müdürüne Mobbing Davası yağıyor

Bankacılık  sektörü böyle müdür görmedi. Çalışanları tarafından mobbing davası açılan müdüre  bir dava daha açıldı. 

Konut Kredisi Faizleri Kimin İçin İndirildi

Hanife Serter ilginç bir konuyu ele aldı. Faizlerin düşmesi ve en önemlisi kamu bankalarının son hamlesi: Tabii ki konut kredisi faizleri kimin için düştü?

AKBANK 2.Çeyrekte frene bastı, kan kaybetti

2018 sonunu 780 şube ile kapatan banka 2019 ilk yarısında 4 şube kapatarak şube sayısını 776’ye düşürdü. Banka 349 personel küçülme sağladı. işte Akbank'ın detaylı bilançosu:

Alternatifbank Bilanço büyümesini Net Kara taşıyamadı

Net Faiz Gelirindeki yüzde 10’luk artış ücrte ve Komisyonlarda Hacimsel tutar düşük olduğundan Brüt kar artışındaki yüzde 38,2’likı artışı Net Kar’a taşımaya yetmediği gibi 2018 aynı dönemine göre yüzde 15’lik bir Net Kar kaybı oldu.

Galatasaray'da yapılandırmaya gitti

Galatasaray Sportif ile Aktif Bank, Denizbank ve Ziraat Bankası'ndan oluşan konsorsiyum arasında mevcut finansal borçlarını iki yılı anapara ödemesiz olmak üzere beş yıl vade ile yapılandırma sözleşmesi imzalandı.

Ucuz konut kredisine talep patlaması

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın geçen hafta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından, ilk iki günde 13 binden fazla müşteri toplam 2,1 milyar liranın üzerinde kredi başvurusu yaptı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası bilanço büyüttü

Türkiye’nin 44 yıllık yeni bankası Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, ikinci çeyrekte yüksek bir performans sergiledi.

Kamu bankalarının faiz indirimi kredi başvurularını artırdı

Kamu bankalarının faiz indirimi sonrasında, ilk iki günde 13 binden fazla müşteri 2,1 milyar liranın üzerinde kredi başvurusu yaptı.

En çok kadın çalışan İş Bankası'nda

İş Bankası Bankacılık sektöründe erkek eğemenliğini yıkıyor. İş Bankası içerisinde kadın istihdam oranı yüzde 56'ya ulaştı.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 2821