PARAMEDYA

Bankacılık

Polisi şaşırtan hedef baskısı

Balıkesir'de polisin yaptığı bir operasyon yok artık denilecek bir detayı ortaya çıkarttı. Çökertilen fuhuş çetesinin üzerinde yabancı sermayeli bir bankaya ait pos makinası çıktı.

Fitch bu kez bankaları vurdu

Fitch 14 Türk bankasının notunu indirdi, görünümü negatif olarak belirledi. İşte o bankalar:

Hakan Atilla tahliye edildi.

Halk Bankası eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla Amerika'da yattığı cezaevinden tahliye edildi. Atilla, sınır dışı edilmek üzere yetkililere teslim edildi.

ING'de 1 km hesabı

ING Türkiye, müşterileri için 1 kilometre yakınında ING ATM’si bulunmuyorsa tüm ATM’lerden ücretsiz para çekebilme imkanı sağlayan yeni bir uygulama başlattı

Bu bankalara hiçbir şey olmaz

HANİFE SERTER YAZIYOR:Keşke tek soyan O Bölge Müdürü, tek soyulan da o personel olsaydı...Galiba  SOYMAK  bu sektörün fıtratında var artık.

Bankasının vergi kaçırdığını kanıtlayan personel konuştu : Sıra Mobbing Davasında

Genç bir bankacı bankası hakkında vergi kaçırdığı iddiası ile suç duyrusunda bulundu ve devletten ikramiye aldı. 

Tuvalete düşen bankacılık

Bir bankanın Karadeniz Bölge Müdürünün  yaptığı gayri ahlaki davranış sıradan bir olay olarak karşılandı.  Bu olay  kendi feodal düzenini  kuran bölge müdürlük kavramını da tartışmaya açmıştır.

Ve O bölge müdür kovuldu

Yabancı sermayeli bankanın Karadeniz Bölgesinde yaşanan skandala banka yönetimi el attı ve o bölge müdürü kovuldu.

Şirketleri bırak vatandaşa bak!

Hükümet zor durumdaki banka ve şirketleri kurtarmak için paket hazırlarken asıl batak vatandaşta oldu. Nisan ayında 103 bin kişi banka borcunu ödeyemedi; 2019'un ilk 4 ayında 601 bin kişi yasal takibe düştü

Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçildi.

Türkiye’den ilk kez bir banka “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank ayrıca 13. kez Türkiye’nin En İyi Bankası  unvanını da aldı.

Kamu Kredi dağıttı, Yerli Özeller batırdı

Erol Taşdelen veriler ışığında ilginç bir konuyu tartışmaya açıyor.  Kamu bankaları kredi verirken özel bankalar nasıl batırdı? Bu bankalardan bazılarının usulsüz krediler verdiği kokuları yayılmaya başladı. Özellikle büyük montanlı bazı kredilerden pis kokular gelmeye başladı.

Merkez Bankası Başkanı Uysal yeni dönem stratejilerini anlattı

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Küresel konjonktür ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi güçlendirmek için mevcut araçlarımızda revizyona gidebiliriz." dedi.

Dev bankada istifa spekülasyonu

Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli bankası istifa söylentileriyle adeta çalkalandı. O genel müdür istifa mı etti?
 

Devlet bankaları kurtaracak

İktidar, kredilerin bir bölümünün silinmesini de kapsayan ve tepki çeken kurtarma paketi ile zordaki firma ve bankaları rahatlatmayı amaçlıyor. 400 milyarlık kurtarma paketi bankalara ve borcunu ödeyemeyen şirketlere yarayacak. 

Üst düzey bankacı kovulursa

Hanife Serter yazıyor: Bugüne kadar hep  işten atılan bankacıların feryat mektuplarını yayınladık. Peki bir üst düzey bankacı kovulursa Paramedya'ya nasıl bir mektup yazar? Biraz ironi biraz gerçek. işte o mektup:

İngiltere Merkez Bankası''ndan "anlaşmasız ayrılık" uyarısı

İngiltere Merkez Bankası (BoE), artan Brexit belirsizliklerinin İngiltere''nin politika faiz oranları üzerinde baskı oluşturarak sterin kuru ve İngiltere merkezli hisse senetlerinde düşüşe neden olduğu uyarısında bulundu.

Garanti müşterisini gözünden tanıyacak!

Dijitalleşme bankacılık sektöründe sınır tanımıyor. Garanti BBVA, ödeme sistemlerinde müşteriyi gözünden tanıyacak bir teknoloji geliştiriyor

TSKB çok rahat borçlandı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) 12 farklı ülkeden toplam 12 bankanın katılımıyla 177 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi aldı.

Türkiye Finans'da ATM bolluğu

PTT ve Yapı Kredi Bankası ile anlaşan Türkiye Finans en geniş ATM ağına sahip özel banka oldu
 

Bir bankacı intiharı daha

Geçen ay Avrupa sermayeli bankada çalışan bankacının intiharından sonra dün de yabancı sermayeli bir bankanın personeli intihar etti. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2707