PARAMEDYA

Bankacılık

BDDK'nın valor kararına ilginç bankacı yorumu:

BDDK'nın 100 bin dolar üstü işlemlerde valor uygulamasına gitmesine usta bir bankacıdan ilginç bir yorum geldi: Akbank eski genel müdür yardımcısı Kerim Rota, attılan taşın kurbağayı ürkütmeye deymediğini  tweettir hesabında anlattı.

Bankalarda 100 bin USD kaosu!

BDDK'nın 100 bin dolar üstü döviz işlemlerine valör uygulaması getirmesi bankalarda tam bir kaosa neden oldu. İşte ilk gün yaşanan sorun ve sorular:

Son dakika! Dolarını satan parasını bir gün sonra alacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bankalara gönderdiği bilgi notuna göre, 21 Mayıs’tan itibaren 100 bin dolar ve fazlası döviz alımında para ilgilinin hesabına bir gün valörlü olarak geçecek.

Makro veriler ışığında Türkiye Ekonomisi ve Gelecek Öngörüsü

Usta Hazineci Erden Armağan Er, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Mart ayı cari açığı, bütçe ve daha bir çoko konuyu ele aldı. Dövizdeki dalgalanmanın günahı özel bankalara mı ait? Kamu bankalarının hiç mi  suçu yok?

Albaraka Mobil'e iki ödül birden

Albaraka Türk’ün mobil bankacılık uygulaması, The Communicator Awards’da Mobil Uygulamalar ve Siteler kategorisinde;  En İyi Kullanıcı Deneyimi ve “Deneyimsellik & Yenilikçilik  alanlarında iki ayrı üstünlük ödülüne layık görüldü. 

BDDK'yı suçla bankaları görme

BDDK Başkanı'nın döviz ile ilgili açıklamalarına tepki gösterenler yaklaşık 200 milyar doları bulan döviz mevduatının nasıl oluşturulduğunu  görmemezlikten geliyorlar. Bankaların yapancı para hedefini neden görmüyorlar?

Kuveyt Türk'de yüzler gülüyor

Kuveyt Türk Katılım Bankası 2019 ilk çeyrek Mali Verilerin açıkladı. Banka 2018’deki büyüme stratejisini 2019’un ilk çeyreğinde de sürdürerek Katılım Bankaları arasında bilanço büyüklüğünü açık ara öne  geçti.

McKinsey Prens ve Prensesleri

USTA BANKACI EROL TAŞDELEN YAZIYOR: Diyorlar ki, nedir McKisney Prens ve Prensesleriyle alıp veremediğin. Benim değil, onların Türkiye'den alıp da veremedikleri var. İşte Türkiye'nin içinde bulunduğu durum ve geçmişten bugüne McKinsey Prens ve Prensesleri. 

Bankalar yapılandırılmış borçları satmaya başlıyor

Yeniden yapılandırılmış kredileri satış için ilk harekete geçen banka Şekerbank oldu. 500 milyon liralık yapılandırılmış borçları satacak.

Burgan Bank Üst Yöneticilere çalıştı

Net karı yüzde  27,8 düşen Burgan Bank üst yöneticilere yüzde 26,2 zam yaparak ödemelerini 8,4 milyon TL’den 10,6 milyon TL’ye çıkardı. 

SPK Analiz Faktorig için harekete geçti

Sermaye Piyasası Kurulu yaklaşık 120 milyon lira civarındaki tahvilini ödemeyen Analiz Faktoring’in yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

CEO'ların ilk çeyrek performansı

Bankaların tamamı 2019 ilk çeyrek bilançolarını açıkladı. İşte özel ilk 4 banka CEO'sunun karnesi? Hangi CEO  nerede başarılı ve başarısız oldu:

Garanti pahalı ama rahat borçlandı

Türk bankaları için sendikasyon kredisinde libor artı 2.50 faiz neredeyse standart hale geldi. En son sendikasyonu Garanti Bankası aldı. İşte detaylar:

Vakıfbank, Bilanço büyüdü ama Karda şok düşüş yaşandı

Vakıfbank 2019 ilk çeyrek bilançda karda şok düşüş var. Bankanın üst yönetime yaptığı ödemenin yer almaması için kafaları karıştırdı. 

Ziraat Bankası Türev İşlemlerinden Niçin Zarar Ediyor?

Bankalar 2019 ilk çeyrek mali verilerini açıklamaya başlamaları ile birlikte ilginç fotoğraflar ortaya çıkmaya başaldı. Bankların Gelir Tbalosunda gösterdikleri Ticari Kar Kazanç işlemlerinden Türev İşlemelrden Kar / Zarar bölümünde incelendiğinde bankalar Kar yaparken sadece Ziraat'in  zarar yapması dikkat çekti. 

BDDK Başkanlığına yeniden Mehmet Ali Akben atandı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığına yeniden Mehmet Ali Akben atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararları Resmi Gazete''de yayımlandı.

Bankacılık daha da kötüye gidiyor

HANİFE SERTER YAZIYOR: Bankacılık sektöründe çalışma koşullarında düzelme değil, her geçen gün daha da kötüye gidiş var.

Ziraat Bankası'nın karı neden düştü

Ziraat Bankası'nın karı neden düştü. İşte tartışmalara neden olan kar düşüşünün perde arkası:

Ziraat Bankası'nın da karı düştü

Kamu bankalarının karlarında büyük düşüşler sürüyor. Halk Bankası'ndan sonra Ziraat Bankası'nın da karında yüzde 36 düşüş oldu. Bankanın karının düşüşünde en büyük etki, Türev finansal işlemlerden kaynaklandı. Halk Bankası'nda ise kambiyo zararları etkili olmuştu.

İspanya'daki yasa Garanti Bankası'nı kapsayacak mı?

İspanya'da çalışanların fazla mesai haklarını korumaya yönelik ilginç bir yasa kabul edildi. Yasa tüm İspanyol şirketlerini kapsıyor. Peki  çoğunluk hissesi İspanyol şirketine ait olan Garanti Bankası'nı da etkileyecek mi?

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2569